Koncerty w 2014 roku

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu
oraz Stowarzyszenie Repatriantów z Kazachstanu zaprasza na
"Śpiewanie pastorałek i kolęd" w wykonaniu Katarzyny Nowak - śpiew i gitara

20 grudnia (sobota) 2014 roku o godz. 15.00
Wstęp z zaproszeniami

Program koncertu [pdf]

Katarzyna Maria Nowak o sobie...
Jestem magistrem kulturoznawstwa i filologii polskiej. Władam językami: angielskim, francuskim, niemieckim i rosyjskim. Ukończyłam szkoły muzyczne: I-go i II-go stopnia w klasie gitary. Jestem laureatką festiwali: poezji śpiewanej, piosenki żeglarskiej, piosenki angielskiej, francuskiej, a także piosenki słowiańskiej.

Za największy swój sukces uważam występ w koncercie telewizyjnym z okazji 750-lecia miasta Krakowa, gdzie wykonałam piosenkę z repertuaru Ewy Demarczyk „Skrzypek Hercowicz" z towarzyszeniem orkiestry kameralnej filharmonii krakowskiej „Sinfonietta Cracovia". Występ ten został wysoko oceniony przez wymagających artystów krakowskich. Wystąpiłam także w Sali Kongresowej w koncercie jubileuszowym Ireny Santor w grudniu 2009 roku a także z recitalem piosenek poetyckich w teatrze „Ateneum" w Warszawie.

W swoich doświadczeniach artystycznych mam także występy w duetach z gwiazdami polskiej estrady między innymi z Michałem Bajorem oraz Zbigniewem Wodeckim.

Ulubionym rodzajem piosenki dla mnie, jest piosenka poetycka. Pół roku temu ukazała się książka „12 kropel życia", której jestem współautorką
i w której opowiedziałam o swoim życiu i dotychczasowych doświadczeniach. Obecnie promuję tę książkę na koncertach na terenie całego kraju. Wykonuję recitale piosenki poetyckiej, ballad starorosyjskich a także piosenek Bułata Okudżawy. Od niedawna w czasie moich występów towarzyszy mi gitarzysta Ryszard Żarowski, który grał w zespołach Małolepsi, AKT-Wrocław, Bez Idola. Od 1989 do kwietnia 2012 roku związany z zespołem Stare Dobre Małżeństwo.

 

"Koncert Kolęd" w wykonaniu uczniów i nauczycieli Niepublicznej Szkoły Muzycznej I st. w Żórawinie

18 grudnia (czwartek) 2014 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Afisz [pdf]

 

147 koncert z cyklu "Stypendyści Samorządu Wrocławia - Miastu"

Organizacja i prowadzenie koncertu dr Izabella Starzec-Kosowska
15 grudnia (poniedziałek) 2014 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny, zapraszamy

Program koncertu [pdf]


Eugenia Grabizna
Naukę gry na instrumencie rozpoczęła w wieku 8 lat w Państwowej Szkole Muzycznej w Brzegu w klasie fortepianu Marii Zawiszy. Szkołę I stopnia ukończyła z wyróżnieniem we Wrocławiu w roku 2010. Następnie rozpoczęła naukę w PSM II st. im. R. Bukowskiego w klasie Olgi Rusiny. Obecnie jest uczennicą ostatniej klasy Katarzyny Kaczorowskiej w OSM im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu.
Jest laureatką wielu konkursów krajowych i międzynarodowych. Otrzymała III nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Dziesięciolatków w Opolu, wyróżnienie na krajowym festiwalu pianistycznym w Kłodzku, III miejsce na Międzynarodowym Polsko-Niemieckim Konkursie w Görtlitz/Zgorzelcu oraz wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym w Słupcy.
Zdobyła III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Młodych Talentów w Val Tidone we Włoszech (2012), II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie „Citta di Barletta” (Włochy, 2014).
Najnowszym osiągnięciem Eugenii Grabizny jest wyróżnienie na XXIV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym ,,Chopin Roma" w Rzymie (październik 2014). Jest uczestniczką wielu warsztatów i kursów muzycznych, pod kierunkiem m.in. Aleksieja Orłowieckiego, Stanislava Pochekina. Jest stypendystką Prezydenta Miasta Wrocławia.

Julia Lenart
Uczennica V klasy OSM I st. nr 2 im. F. Chopina w Zespole Szkół nr 9 w klasie fortepianu Inezy Kuprianowicz. Dwukrotna stypendystka Prezydenta Wrocławia.
W roku 2012 wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Görlitz otrzymując II miejsce, w VII Miniaturowych Zmaganiach Najmłodszych Pianistów w Świdnicy (III miejsce i tytuł Złotej Rączki) oraz w IV Międzyszkolnym Konkursie Miniatur Fortepianowych we Wrocławiu (I miejsce). W roku 2013 została laureatką I nagrody na XXII Kłodzkim Konkursie Pianistycznym a w V Międzyszkolnym Konkursie Miniatur Fortepianowych we Wrocławiu otrzymała Grand Prix. W tym samym roku wystąpiła w Filharmonii Wrocławskiej podczas Koncertu Wrocławskich Szkół Muzycznych zorganizowanym przez Dolnośląskie Towarzystwo Fryderyka Chopina. W listopadzie 2013 otrzymała I nagrodę na IV Warszawskim Konkursie Pianistycznym i wzięła udział w koncercie laureatów w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie.
W lutym 2014 roku uczestniczyła w V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Młody Wirtuoz w Sanoku otrzymując tytuł Złotego Wirtuoza i nagrodę specjalną za wykonanie Taranteli Maurycego Moszkowskiego. Otrzymała Grand Prix VI Międzyszkolnego Konkursu Miniatur Fortepianowych we Wrocławiu (maj 2014), I miejsce na VIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Emmy Altberg w Łodzi (kwiecień 2014) oraz wyróżnienie podczas IV Międzynarodowego Konkursu im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach (marzec 2014). Jest finalistką VI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla Dzieci w Jeleniej Górze (listopad 2014).
Brała udział w lekcjach mistrzowskich u Andrzeja Jasińskiego, Waldemara Andrzejewskiego, Pawła Zawadzkiego i Michała Szczepańskiego. Występowała na scenie Filharmonii Wrocławskiej, w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich, Filharmonii Łódzkiej, w Operze Wrocławskiej w koncercie dla jedynego w Polsce Towarzystwa Wagnerowskiego. W wieku 11 lat po raz pierwszy wykonała koncert fortepianowy z towarzyszeniem profesjonalnej orkiestry filharmonicznej. W październiku 2014 r. w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej World Music Days wystąpiła w polskim prawykonaniu utworu Rashida Kalimullina Brussels na fortepian solo.

Nel Maślanka
Uczennica Szkoły Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu. Rozpoczęła naukę w 2012 roku w klasie gitary Agaty Furmanowskiej. W roku szkolnym 2013/2014 zrealizowała dwie klasy. Od początku edukacji reprezentowała Wrocław w koncertach (Petrovicke Jaro, Praga 2013, Preistragerkonzert, Drezno 2014) i konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Zdobyła II miejsce na XVII Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Gitarowym w Trzęsaczu (2014) oraz – w tym samym roku – I miejsce i Grand Prix na XII Ogólnopolskim Konkursie Gitary Klasycznej im. A. Tansmana w Kępnie oraz I miejsce na XVI Dolnośląskim Konkursie Gitarowym „Gitariada” w Kłodzku. W roku 2013 uzyskała III miejsce na IX Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym i V Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym „Vivagitarra” w Zielonej Górze.
Nel Maślanka została również laureatką pierwszego miejsca na czterech konkursach we Wrocławiu. Obecnie przygotowuje się do Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu im. Łukasza Pietrzaka oraz przesłuchań CEA.

Weronika Balcerzyk
Uczennica II klasy gimnazjum Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu klasy fletu Cezarego Traczewskiego. Brała udział w wielu konkursach muzycznych uzyskując m.in. I nagrodę w Serbii podczas 11th Competition of Woodwinds (Požarevac, 2014), II nagrodę na XII Ogólnopolskim Wiosennym Festiwalu Fletowym w Sochaczewie (2013), wyróżnienie podczas XXXVI Konkursu Młodego Muzyka w Szczecinku (2014).
Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich u wybitnych pedagogów – Stefana Albrechta, Dejana Gavriča, Petera-Lukasa Grafa, Łukasza Długosza, Natašy Marić. W roku 2014 uzyskała Stypendium Artystyczne Prezydenta Wrocławia.

Karina Szczygielska
Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. G. Bacewicz we Wrocławiu pod kierunkiem Urszuli Maćkowskiej. Obecnie kształci się w klasie skrzypiec Anety Olszewskiej w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Jest uczennicą klasy 5. Do ważniejszych sukcesów Kariny Szczygielskiej należą zdobyte w 2014 roku I miejsce na III Międzynarodowym Cieszyńskim Konkursie Skrzypcowym w Cieszynie, I miejsce na XII Międzyszkolnym Konkursie Miniatur w Lubaniu oraz wyróżnienie na XII Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. G. Bacewicz we Wrocławiu. W poprzednich latach skrzypaczka zdobywała nagrody i wyróżnienia na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, wśród których m.in. jest: I miejsce na II Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Bajeczna Miniatura” (Elbląg 2013), wyróżnienie na VI Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Oskar Rieding Mistrz Literatury Dziecięcej” (Warszawa 2013) oraz wyróżnienie na II Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Vivaldi 335” (Wieliczka 2013).

Noty o akompaniatorach:

Mikołaj Ferenc
Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, obecnie słuchacz Mistrzowskich Studiów Podyplomowych realizowanych na Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego. Pianista czynnie występuje jako kameralista współpracując w klasach skrzypiec oraz wiolonczeli.

Teresa Worońko
Akompaniatorka w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu i Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 62

Aktualności

Koncert Zespołu Muzyki Polskiej „Mokosza” pt. „Noc Kupały – sławiańskie święto miłości”

20.06 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Koncert transmitowany online

Koncert uczniów Ośrodka Muzycznego Concertino

20.06 (czwartek) br. o godz. 20.00
Wstęp z zaproszeniami

Koncert uczniów Studia Artystycznego Syjud

21.06 (piątek) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncerty na zakończenie roku szkolnego 2023-2024 Autorskiej Szkoły Pianistycznej L. Bas
Wystąpią uczniowie mgr L. Bas i mgr I. Stavnichuk

22.06 (sobota) br. o godz. 13.30, 15.30
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert G. Niemczuka pt. „Muzyczna podróż przez życie Chopina”

25.06 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp biletowany

Koncert G. Niemczuka pt. „Grieg i Chopin – muzyczni bracia ”

26.06 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp biletowany

Dolnośląskie Towarzystwo im. F. Chopina, walne zebranie

27.06 (czwartek) br. o godz. 12.00
Wstęp z zaproszeniami

„Letnie czytanie poezji”

27.06 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert fortepianowy A. Declercqa i L. Krahforsta pt. „Rachmaninow spotyka Chopina”

28.06 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie sprawozdawcze Towarzystwa im. Ferenca Liszta we Wrocławiu

29.06 (sobota) br. o godz. 12.00
Wstęp z zaproszeniami

Koncert Chóru „Kuźniczanie”

29.06 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Kontrasty muzyczne”
J. Maślanka – fortepian
B. Kołsut – akordeon

1.07 (poniedziałek) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie z R. Skąpskim połączone z prezentacją książki „Panny z Genewy”
Prowadzenie spotkania: J. Antczak

9.07 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Koncert gitarowy pro memoria W. Zaborskiego

24.07 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Finisaż wystawy „C. Miłosz w fotografiach A. Lizakowskiego” połączony z prezentacją książki pt. „Czy poeta Czesław Miłosz był kosmitą? Sudecka poezja i proza”

26.08 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wystawa pt. „Czesław Miłosz w fotografiach Adama Lizakowskiego”

do 27 sierpnia 2024 r.
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wieczór poetycki A.B. Fiedler połączony z prezentacją tomiku poetyckiego pt. „A ja ciągle w drodze”
Oprawa muzyczna W.R. Popkiewicz

3.09 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Prezentacja książki D. Heck pt. „Aposjopea. Retoryka milczenia, czyli kwestia wyboru najnowszej literatury Polskiej (z historią w tle)”
Prowadzenie: S. Krok, A. Janiak

4.09 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Prezentacja filmu dokumentalnego pt. „Sybirak”

12.09 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Projekcja filmu pt. „Wrócimy do Polski”

26.09 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy