Koncerty w 2021 roku

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na koncert na harfę i fortepian

Emilia Jastrząb - harfa
Katarzyna Jadwiga Witczak - fortepian
5 lipca (poniedziałek) 2021 roku o godz. 17.00
Wstęp z zaproszeniami

Koncert transmitowany online

Plakat [pdf]

Program [pdf]


Emilia Jastrząb, ur. 2005 we Wrocławiu, mieszkanka Smolca, pochodzi z muzycznej rodziny. Mając 3 lata zaczęła uczęszczać na zajęcia do p. Ałły Abesadze w Szkole Baletowej przy Fundacji Capitol, potem przez rok uczyła się w Krakowskiej Akademii Tańca „l'Art de la Danse” i – ponownie we Wrocławiu – brała udział w zajęciach tańca nowoczesnego w ODT Światowid oraz Szkole Tańca JAST. We Wrocławskim Klubie Formaty uczęszczała na zajęcia teatralne. Zanim rozpoczęła naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. M. Zduniak (ukończona z wyróżnieniem) przez 2 lata uczyła się gry na harfie w Społecznym Ognisku Muzycznym „Andante” w Obornikach Śląskich. Od początku jej pedagogiem jest p. Magdalena Czopka. Aktualnie ukończyła klasę III w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu. Dwukrotnie w dwóch ostatnich edycjach (2017 i 2019) Konkursów Duetów z Harfą w Cieszynie grając z Mają Miśtą zajęła 3. miejsce. Jej ważniejsze występy publiczne to ''Akademia Bachowska Junior'' w ramach XX Festiwalu Bachowskiego w Kościele Pokoju w Świdnicy (2018), koncert w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich, gdy akompaniowała w programie „Średniowiecznej muzyki Kościoła wschodniego i zachodniego" oraz „Akrobaki Show” – akrobatyczno-taneczna opowieść bajeczna w ATM Scena na Bielanach (oba 2019). Pasję gry na harfie łączy z innymi pasjami muzycznymi (śpiewała w chórze szkolnym w szkole podstawowej, jak i obecnie w średniej szkole muzycznej, brała udział w uroczystym koncercie z okazji 10-lecia Szkoły Muzycznej im. M. Zduniak, który odbył się w Głównej Sali Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu), lecz przede wszystkim pragnie zdobyć gruntowane wykształcenie humanistyczne. Gra na instrumencie o numerze seryjnym 118 serii VIII z 1954 r. z częściowym naciągiem strun jelitowych wyprodukowanym w fabryce Gławmuzinstrument im. Łunaczarskiego w Leningradzie.


Katarzyna Jadwiga Witczak, ur. 2004, wrocławianka, uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu w klasie mgr Izabeli Helińskiej. Swoją muzyczną edukację rozpoczęła we wrocławskiej Szkole Muzycznej I st. ucząc się u mgr Małgorzaty Borkowskiej, a następnie w OSM II stopnia. Chórzystka-sopranistka Chóru ''Puelle Cantantes'' OSM II st. – pod ręką Macieja Wojciechowskiego licznie występowała na koncertach i konkursach chóralnych (Ostrów Wielkopolski 2018 – Brązowy Dyplom, Narodowe Forum Muzyki 2019, International Choir Festival Sicily – Sycylia 2019 – II miejsce). Laureatka nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach dla młodych pianistów (Świdnica 2012 – II nagroda, Świdnica 2013 – IV nagroda, Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny – Zgorzelec 2013 – I nagroda, XXXVI Konkurs Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia – Wrocław 2019 – wyróżnienie). Występowała na koncercie ''Akademia Bachowska Junior'' w ramach XX Festiwalu Bachowskiego w Kościele Pokoju w Świdnicy – 2018. Pasjonuje się literaturą piękną (uczestniczka Okręgowej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego – 2020) i cukiernictwem.


Dziewczęta uczęszczają razem do jednej klasy o profilu humanistycznym w XII Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu.


 

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na koncert pn. ''Bałkańska i słowiańska muzyka romantyczna''

Przy fortepianie:
dr Velislava Stoyanova (Bułgaria)
Evridika Valcheva (Bułgaria)
1 lipca (czwartek) 2021 roku o godz. 18.00
Wstęp z zaproszeniami

Koncert transmitowany online

Plakat [pdf]

Program [pdf]


Velislava Stoyanova ukończyła Sztuki Sceniczne na Fortepianie w Akademii Muzyki, Tańca i Sztuk Pięknych w Płowdiwie w klasie prof. Georgia Petrova i uzyskała tytuł magistra u prof. dr. Romeo Smilkova w czerwcu 2014 roku. W maju 2019 roku uzyskała doktorat z muzykologii w Akademii Muzyki, Tańca i Sztuk Pięknych – Płowdiw (praca doktorska „Aspekty fortepianowe w muzyce kameralnej Nikolaya Stoykova”. Velislava Stoyanova otrzymała dyplom ministra kultury Vezdiego Rashidova za osiągnięcia twórcze w konkursie pedagogicznym „Albena 2010”. Latem 2018 roku pracowała we Wrocławskim Towarzystwie Przyjaciół Bułgarii jako koordynatorka ds. kultury. Velislava Stoyanova zdobyła I nagrodę w kategorii duetów fortepianowych w międzynarodowym konkursie „Franz Schubert” (Ruse, 2013), III miejsce w konkursie w Padwie w kategorii duetów fortepianowych. Koncertuje w Polsce (Bydgoszcz, Kraków, Wrocław, Gdańsk), Turcji, Hiszpanii, Austrii, Bułgarii, na Cyprze.
Evridika Valcheva, ur. 28 kwietnia 1993 roku w mieście Szumen. W roku 2016 ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Szumeńskim im. biskupa Konstantina Preslavskiego w klasie fortepianu Janety Katsarovej. W 2016 roku podjęła pracę jako nauczycielka gry na fortepianie oraz akompaniatorka baletu w Szkole Muzycznej w Szumenie. W 2020 roku ukończyła studia magisterskie w klasie fortepianu prof. dr. Romeo Smilkova w Akademii Muzyki Tańca i Sztuk Pięknych w Płowdiwie na kierunku Performing Piano Art. W 2019 roku (luty–czerwiec) w ramach projektu Erasmus+ odbyła staż w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, pod kierunkiem prof. Grzegorza Kurzyńskiego – klasa fortepianu, z zakresu kameralistyki – pod kierunkiem prof. Ewy Prawuckiej, akompaniamentu – pod kierunkiem prof. Anny Gągoli. Latem 2020 roku pracowała we Wrocławskim Towarzystwie Przyjaciół Bułgarii jako koordynatorka ds. kultury. Evridika Valcheva wzięła udział w Weekendzie Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury Płowdiw 2019, 11 stycznia w Balabanova House, gdzie zaprezentowała utwory Nikolaya Stoykova we współpracy z dr Velislavą Stoyanovą. Koncertowała w Bułgarii, w Polsce (Bydgoszcz, Wrocław), w Czechach (Praga), zarówno jako wykonawca indywidualny, jak i w duecie fortepianowym z Velislavą Stoyanovą. Obecnie pracuje jako nauczycielka gry na fortepianie w szkole muzycznej w rodzinnym Szumenie. Uczestniczyła w konkursach: Pierwszy Międzynarodowy Konkurs Vivapiano (Sofia, 2010, III nagroda), Vivapiano (2012, III nagroda), Międzynarodowy Konkurs Pianistów „A. Stoyanov” (Sofia, 2014, III nagroda), Studencki Konkurs Pianistyczny – Piano Amore (2013).


 

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na operę buffa na 2 akty ''La Serva Padrona'' Giovanniego Battisty Pergolesiego

28 czerwca (poniedziałek) 2021 roku o godz. 18.00
Wstęp z zaproszeniami

Koncert transmitowany online

Plakat [pdf]

Wystąpią:
Serpina - Anna Maria Balawender
Uberto - Ivan Vrublevskyi
Zespół instrumentalny pod dyrekcją Anastazji Vrublevskiej
Klawesyn mgr Katarzyna Starzycka
Przygotowanie wokalne:
prof. AMKP dr hab. Radosław Żukowski
mgr Katarzyna Starzycka


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 19

Aktualności

Prezentacja najnowszej książki poetyckiej C. Sobkowiaka pt. ''Późne lata''. Książka opublikowana została przez Akwedukt - Oficynę Wydawniczą Klubu Muzyki i Literatury

26.4 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp z zaproszeniami
Spotkanie transmitowane online

Koncert gitarowy K. Nowak pt. "Oczyma duszy mojej"

27.4 (wtorek) br. o godz. 15.00
Wstęp z zaproszeniami
Koncert transmitowany online

Spotkanie w ramach cyklu ''Dowód Tożsamości''. Gościem będzie C. Studniak

27.4 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp z zaproszeniami

Spotkanie odwołane. O nowym terminie powiadomimy.


Koncert zespołu muzyki średniowiecznej Vox Imaginaria pt. In Via Stellae. El Camino

28.4 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp z zaproszeniami
Koncert transmitowany online

Koncert fortepianowy J. Owczarza w 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

3.5 (poniedziałek) br. o godz. 16.00
Wstęp z zaproszeniami
Koncert transmitowany online

Przedpremierowe spotkanie zapowiadające nową książkę poetycką G. L. Kamińskiego pt. „Hommage à Witkacy”.

5.5 (środa) br. o godz. 13.30
Wstęp z zaproszeniami
Spotkanie transmitowane online

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na spotkanie pt. "W upale życia”. Premiera zbioru opowiadań Macieja Bieszczada "Ulewa”
Prowadzenie spotkania Robert Gawłowski

7.5 (piątek) 2021 roku o godz. 18.00
Wstęp z zaproszeniami
Spotkanie transmitowane online

Spotkanie odwołane. O nowym terminie powiadomimy.


W ramach ''Wieczorów Lisztowskich'' recital fortepianowy Anny Lipiak pt. ''Znane i nieznane perły muzyki polskiej''. Prowadzenie Juliusz Adamowski

10.5 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp z zaproszeniami
Koncert transmitowany online

Koncert dla młodzieży pt. ''Jak słuchać muzyki?''

11.5 (wtorek) br. o godz. 12.45
Wstęp z zaproszeniami
Koncert transmitowany online

''Koncert muzyki polskiej'' w 145 rocznicę urodzin M. Karłowicza

11.5 (wtorek) br. o godz. 17.00
Koncert transmitowany online

Prezentacja najnowszej książki prof. Stanisława Niciei pt. "Kresowa Atlantyda. Historia i mitologia miast Kresowych. Tom XVI. Bolechów, Świrz, Chocim, Wełdzirz"

17.5 (poniedziałek) 2021 roku o godz. 17.00
Wstęp z zaproszeniami
Spotkanie transmitowane online

Koncert wokalny
M. Stypułkowski - bas-baryton
M. Leoniaka - bas
Akompaniament M. Blum

18.5 (wtorek) br. o godz. 17.00
Wstęp z zaproszeniami
Koncert transmitowany online

Koncert z cyklu pn "Młodzi Wykonawcy"

19.5 (środa) 2021 roku o godz. 17.00
Wstęp z zaproszeniami
Koncert transmitowany online

Koncert arii i pieśni

24.5 (poniedziałek) br. o godz. 16.00
Wstęp z zaproszeniami
Koncert transmitowany online

Koncert muzyki fortepianowej. Wystąpią: F. Litwin i K. Dębosz

27.5 (czwartek) br. o godz. 17.00
Wstęp z zaproszeniami
Koncert transmitowany online

Recital wokalny R. Palczaka
Akompaniament B. Orłukowicz

28.5 (piątek) br. o godz. 16.00
Wstęp z zaproszeniami
Koncert transmitowany online

Koncert wokalny
J. Baliński - tenor
D. Kudełko - tenor
Akompaniament A. Przyjemska-Śpiewak

31.5 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp z zaproszeniami
Koncert transmitowany online

Koncert arii i pieśni

2.6 (środa) br. o godz. 16.00
Wstęp z zaproszeniami
Koncert transmitowany online

Koncert studentów Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu

5.6 (sobota) br. o godz. 14.00
Wstęp z zaproszeniami

Spotkanie poświęcone pamięci Danuty Kość

5.6 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp z zaproszeniami

Prezentacja książki S. Skąpskiego pt. "Gdy byłem prezydentem Wrocławia i później"
Prowadzenie spotkania W. Geras

7.6 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.

Spotkanie wokół książki M. Dyżewskiego pt. ''Ocalić od zapomnienia''

8.6 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp z zaproszeniami
Spotkanie transmitowane online

Koncert uczniów OSM im. K. Szymanowskiego, z cyklu Młodzi Wykonawcy

9.6 (środa) br. o godz. 17.00
Wstęp z zaproszeniami
Koncert transmitowany online

Towarzystwo Przyjaciół Grodna i Wilna, spotkanie

10.6 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp z zaproszeniami

Koncert gitarowy T. Mikruta i N. Maślanki

11.6 (piątek) br. o godz. 16.00
Wstęp z zaproszeniami

Spotkanie literackie pn. "Wiosenne czytanie poezji i nie tylko''

11.6 (piątek) br. o godz. 17.00
Wstęp z zaproszeniami

Koncert uczniów PSM II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu

14.6 (poniedziałek) br. o godz. 15.00
Wstęp z zaproszeniami
Koncert transmitowany online

Prezentacja filmu dokumentalnego pt. ''Sybirak''

14.6 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp z zaproszeniami

Prezentacja najnowszego tomu poezji S. Srokowskiego pt. „Ciszo milcz! Bólu mów!”
Czytanie wierszy M. Bradke

15.6 (wtorek) br. o godz. 18.00
Spotkanie transmitowane online

Koncert uczniów klasy wokalu i fortepianu A. Dyrny

17.6 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp z zaproszeniami

Prezentacja najnowszej książki poetyckiej W. Okonia pt. ''Jeszcze jeden tom wierszy''

17.6 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp z zaproszeniami
Spotkanie transmitowane online

Koncert pn. ''Młodzi zdolni''

21.6 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp z zaproszeniami
Koncert transmitowany online

Wieczór z pieśnią słowiańską

22.6 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp z zaproszeniami
Koncert transmitowany online

Spotkanie w ramach cyklu ''Dowód Tożsamości''. Gościem będzie C. Studniak

23.6 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp z zaproszeniami

Koncert A. Chadzinikolaua pt. ''Moja Grecja''

24.6 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp z zaproszeniami
Koncert transmitowany online

Opera buffa na 2 akty ''La Serva Padrona'' Giovanniego Battisty Pergolesiego

28.6 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp z zaproszeniami
Koncert transmitowany online

Spotkanie w ramach cyklu ''Dowód Tożsamości''. Gościem będzie B. Rakowska

30.6 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp z zaproszeniami

Koncert pn. ''Bałkańska i słowiańska muzyka romantyczna''

1.7 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp z zaproszeniami
Koncert transmitowany online

Koncert na harfę i fortepian

5.7 (poniedziałek) br. o godz. 17.00
Wstęp z zaproszeniami
Koncert transmitowany online

Wystawa pt. ''Odra, rzeka, kanały, starorzecza''

do 26 sierpnia br.
Wstęp wolny. Zapraszamy.

Prezentacja książki J. Jaroszewskiego pt. ''Od prehistorii do pohistorii''

21.9 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp z zaproszeniami
Spotkanie transmitowane online

Spotkanie pt. "W upale życia". Premiera zbioru opowiadań Macieja Bieszczada "Ulewa"

24.9 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp z zaproszeniami
Spotkanie transmitowane online