Recital fortepianowy Michała Szczepańskiego
31 grudnia (poniedziałek) 2018 roku o godz. 15.00 Wstęp z zaproszeniami
Plakat [pdf]
Program [pdf]
Michał Szczepański urodził się w 1974 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w 1980 roku w POSM I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu u Prof. Janiny Butor – pod jej kierunkiem otrzymał dyplom z wyróżnieniem. Będąc uczniem Prof. Butorowej był pięciokrotnie zdobywcą pierwszych nagród na różnych konkursach ogólnopolskich; był wielokrotnym stypendystą różnych Fundacji, a także Towarzystwa im. Fryderyka Chopina (1991, 1992, 1993) i Towarzystwa im. F. Liszta we Wrocławiu (1991, 1995, 1997). W 1997 roku ukończył z wyróżnieniem studia pianistyczne w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie Prof. Włodzimierza Obidowicza. Doskonalił swe umiejętności na międzynarodowych kursach pianistycznych pracując pod kierunkiem Prof. Wiktor Mierżanowa, Prof. Andrzeja Jasińskiego i Prof. Ryszarda Baksta. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta ze stopniem doktora habilitowanego w Katedrze Fortepianu swej macierzystej Uczelni. W 1995 r. otrzymał III Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Mariańskich Łaźniach (Czechy), w 1999 roku - wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie im. F. Liszta we Wrocławiu, a w 2000 II Nagrodę ex aeguo oraz nagrodę publiczności na Międzynarodowym Konkursie im. Haliny Czerny-Stefańskiej w Aigasawa w Japonii (I nie przyznano); w 2001 roku zdobył II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Warnie (Bułgaria). Występował na Międzynarodowych Festiwalach Chopinowskich w Dusznikach Zdroju, wziął udział w Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, Tygodniu Talentów w Tarnowie, na Internationales Musikfest w Kreuth (Niemcy). Michał Szczepański prowadzi czynne życie artystyczne – występuje na licznych estradach w kraju i za granicą; koncertuje w Niemczech, Czechach i we Włoszech oraz w Anglii, Rosji, Finlandii, Szwajcarii i USA; nagrywa dla stacji radiowych telewizyjnych w Polsce i w Niemczech. Michał Szczepański ma wiele osiągnięć jako nauczyciel: jego uczniowie zdobyli ponad 40 nagród na różnych konkursach pianistycznych – krajowych i międzynarodowych, z czego niemal połowę – pierwszych; prowadzi seminaria i kursy pianistyczne oraz bierze udział w pracach jury oceniających konkursy i przesłuchania pianistów.
|
|
Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu zapraszają na wykład Marka Dyżewskiego z cyklu COLLEGIUM MUSICUM pt. ''Pieśnią wymodlona nasza niepodległość''
Reżyseria dźwięku Zbigniew Jędrych 28 grudnia (piątek) 2018 roku o godz. 16.00 Wstęp wolny
Plakat [pdf]
COLLEGIUM MUSICUM - taką nazwę miały działające w czasach Jana Sebastiana Bacha stowarzyszenia melomanów, muzyków oraz ludzi zainteresowanych poznawaniem muzyki od strony teoretycznej. Tym razem owa nazwa określa cykl wykładów o muzyce, prowadzonych przez Marka Dyżewskiego. Szczególną wartością wykładów jest ich szeroka perspektywa humanistyczna, ukazywane są związki muzyki z innymi dziedzinami sztuki.
Ich autor, Marek Dyżewski, komentował w II Programie Polskiego Radia i telewizji największe, odbywające się w naszym kraju, międzynarodowe imprezy muzyczne: Festiwale „Wratislavia Cantans”, Międzynarodowe Konkursy Dyrygenckie im. Grzegorza Fitelberga, Międzynarodowe Konkursy Skrzypcowe im. Henryka Wieniawskiego oraz Konkursy Pianistyczne im. Fryderyka Chopina. Prowadził gościnne wykłady na wszystkich polskich uczelniach muzycznych oraz na kilku uniwersytetach. Wykładał też w Niemczech, Belgii, Austrii, Rosji, Francji i Hiszpanii. Był rektorem wrocławskiej Akademii Muzycznej.
Marek Dyżewski - rozszerzona nota biograficzna [pdf]
|
Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu oraz Fundacja Jagoda zapraszają na ''Szumion - Świąteczny Koncert Charytatywny''. Po koncercie kwesta
22 grudnia (sobota) 2018 roku o godz. 16.00 Wstęp wolny
Plakat [pdf]
Program [pdf]
Pomysłodawczynią koncertu jest 16-letnia flecistka Julia Hawrylak, która już po raz drugi organizuje takie wydarzenie artystyczne, podczas którego pasję i zdolności grających i śpiewających muzyków w różnym wieku będzie można wykorzystać do pomocy potrzebującym. Dzięki entuzjazmowi wielu ludzi, w tym wsparciu Klubu Muzyki i Literatury we Wrocławiu udało się zorganizować koncert charytatywny – tym razem na rzecz Podopiecznych Fundacji Jagoda, która niesie pomoc osobom poparzonym oraz cierpiącym na powikłania w wyniku choroby oparzeniowej.
Będzie to koncert jedyny w swoim rodzaju, integrujący we wspólnym celu między innymi uczniów wrocławskich szkół muzycznych. Na publiczność czeka także niespodzianka - występ Gwiazd Opery Wrocławskiej oraz Teatru Capitol.
Strona Fundacji Jagoda: www.fundacja-jagoda.pl
|
|
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
|
Strona 1 z 75 |