Koncerty w 2023 roku

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na koncert gitarowy Lucyny Urszuli Gawlik

20 grudnia (środa) 2023 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]


Lucyna Urszula Gawlik – gitarzystka, kompozytorka, autorka tekstów. Od zawsze lubiła słuchać muzyki klasycznej, w efekcie czego ta fascynacja znalazła swoje odzwierciedlenie w wielu jej kompozycjach instrumentalnych, piosenki autorskie zaś obrazują rzeczywistość, gdzie linia muzyczna jest nośnikiem serca, które zostało wyrażone w słowach. W 2022 r. ukazała się autorska płyta Rozdroże, wydana przez Wydawnictwo Muzyczne-SOLITON. Za skomponowanie piosenki pt. Wiosnę mieć otrzymała stypendium Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Płyta Rozdroże znajduje się w Polskiej Bibliotece w Paryżu, w Bibliotece Narodowej w Warszawie i w Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie. Występowała ze swoim recitalem na Jubileuszowym Festiwalu 25-lecia „Gitarą i Piórem” w Karpaczu z udziałem takich gwiazd jak: Artur Andrus, Grzegorz Turnau, Andrzej Poniedzielski, Wolna Grupa Bukowina. W 2017 r. została zakwalifikowana do Ogólnopolskiego Festiwalu im. Jonasza Kofty w Warszawie, gdzie do słów Jonasza Kofty napisała muzykę i zaprezentowała na Festiwalu jako pieśń To najdalsze oraz autorską piosenkę pt. Czy jeszcze można. Sięga także do poezji Adama Asnyka – do wiersza Do młodych skomponowała muzykę. Utwory z płyty Rozdroże są prezentowane w wielu rozgłośniach radiowych m.in. Polskie Radio Wrocław „Muzyczna Cyganeria”, Radio Islanders, Radio Sudety, Radio Rzeszów „Baza Ludzi z Mgły”, Radio Olsztyn UWM „Strefa niepotrzebnych Słów i Dźwięków”. Koncertowała również m.in. w Klubie Pod Jaszczurami w Krakowie, czy w Pałacu Kultury Zagłębia. 

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na „Koncert arii i pieśni”

19 grudnia (wtorek) 2023 roku o godz. 15.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]

Wystąpią uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu oraz studenci Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu z klas śpiewu solowego prof. Piotra Łykowskiego, mgr Agaty Chodorek, mgr Hanny Sosnowskiej-Bill oraz dr Jacka Jaskuły.
Przy fortepianie:
Katarzyna Falana
Michalina Kociołek
Aleksandra Orłukowicz
Anna Rutkowska-Schock


 

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na kolędowy koncert chóru Capella Ecumenica

Dyrygent Aleksandra Akułowicz
18 grudnia (poniedziałek) 2023 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]


Chór Cappella Ecumenica powstał w 1999 roku. Od początku swego istnienia naczelnym celem zespołu był śpiew w ponad wyznaniowym wymiarze, przynoszący radość słuchaczom i śpiewającym. To główne przesłanie zespołu śpiewania na chwałę Bogu bez uprzedzeń wyznaniowych służy do dziś budowaniu w praktyce podstaw tolerancji i szacunku dla bliźniego. Służy także przełamywaniu stereotypów i uprzedzeń związanych z odrębnością wyznaniową.
Śpiewacy chóru (katolicy i ewangelicy) na co dzień przedstawiciele różnych zawodów, spotykając się na próbie raz w tygodniu, wspólnie uczą się i poznają nowe dzieła muzyczne. Chór działa przy parafii luterańskiej Opatrzności Bożej we Wrocławiu. W ciągu minionych lat chór uczestniczył w wielu uroczystościach kościelnych, wykonując utwory stosowne do roku kościelnego, ubogacając nabożeństwa i msze wielu wrocławskich kościołów. Chór zapraszany był także do oprawy muzycznej świeckich uroczystości, służąc muzyką podczas wystaw, wernisaży, spotkań uczelnianych, ślubów, pogrzebów czy różnych jubileuszy. Z racji nazwy i profilu działalności jest zaangażowany w liczne spotkania ekumeniczne. W repertuarze chóru znajdują się utwory od renesansu poprzez barok po współczesnych kompozytorów, a także muzykę typu spirituals i gospel. Chór zdobył I miejsce w kategorii chórów kościelnych na I Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pasyjnej, który odbył się w kwietniu 2003 roku w Bydgoszczy. W 2004 roku w Toruniu na I Ogólnopolskim Konkursie „Ars Liturgica” w kategorii chórów kościelnych zajął I miejsce oraz zdobył Nagrodę Specjalną Prezesa Oddziału Bydgoskiego Związku chórów Kościelnych Caecilianum Anny Wójtowicz. W 2006 roku zdobył II miejsce (pierwszego nie przyznano) na XII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, a także na II miejsce na 1 Dolnośląskim Konkursie Chórów „Silesia Cantat” w kategorii chórów kameralnych. Chór ma w swoim dorobku pierwszą płytę CD, na której nagrane zostały tradycyjne polskie kolędy w opracowaniu znanego współczesnego kompozytora Henryka Jana Botora, wykładowcy krakowskiej Akademii Muzycznej, autora wielu kompozycji chóralnych i symfonicznych. Założycielem i wieloletnim dyrygentem chóru był Adam Rajczyba absolwent Wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie dyrygentury symfonicznej prof. Marka Pijarowskiego. Po okresie pandemii pod koniec 2021 roku chór wznowił działalność pod nowym dyrygentem Andreiem Karatysheuskim absolwentem Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej w Mińsku i studentem wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie Dyrygentury Chóralnej pod kierunkiem prof. Dr hab. Marty Kierskiej-Witczak. W 2022 dyrygował nami przez semestr również Mikołaja Szczęsnego obecnie absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie Dyrygentury Chóralnej. Od października 2023 dyrygentem chóru jest Aleksandra Akułowicz absolwentka Wrocławskiej Akademii Muzycznej w Klasie Dyrygentury Symfonicznej dr hab. Wojciecha Rodka.


Aleksandra Akułowicz. Dyrygentka polskiego pochodzenia urodzona w 1992 roku w Borysowie (Białoruś). Szkołę muzyczną oraz college muzyczny ukończyła w klasie skrzypiec. Studia magisterskie kierunku dyrygentura skończyła pod kierownictwem dra hab. Wojciecha Rodka w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. W Polsce debiutowała jako dyrygent na koncercie kompozytorskim w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu (styczeń 2020), dyrygując „Małą Kantatą Bożenarodzeniową” młodego kompozytora z Białorusi Tymoteusza Łasika – studenta Akademii. Współpracowała w ramach praktyk i koncertów z orkiestrami Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Gorze i Sudeckiej w Wałbrzychu. Współpracuje z różnymi chórami z Białorusi i Polski; m.in. dyrygowała akademickim chórem kameralnym „Senza Rigore” na Koncercie Karnawałowo-Kolędowym we Wrocławiu (2020, 2022), pracowała z chórem seniorów „Symfonia Śpiewaków” oraz z chórem „Cantiamo Tutto”, biorąc udział w różnych projektach, m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralno-Pasyjnej w Szczecinie, IV Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej „Nadzieja w Chórze” w Tykocinie oraz na XXXIII edycji Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumii jako chórzysta i asystent dyrygenta Sebastiana Sikorę. Jako skrzypek brała udział w wielu projektach Książęcej Orkiestry Symfonicznej w Brzegu, pracowała w Państwowej Orkiestrze Symfonicznej Vitebskiej Filharmonii (Białoruś). Brała udział w festiwalach X Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Nowogrodźcu (2018), w Lubelskiej Wiośnie Młodych (2019), w Chińsko-Europejskim Festiwalu Kultury i Sztuki (2019). Współpracuje z młodymi wrocławskimi kompozytorami, dyrygując lub grając w prawykonaniach podczas akademickich koncertów kompozytorskich. Od roku 2020 pełni funkcję głównego organisty w parafii p.w. NMP Matki Miłosierdzia we Wrocławiu. Od 2021 roku jest głównym dyrygentem Orkiestry Symfonicznej Uniwersytetu Medycznego, która obecnie przekształciła się w orkiestrę symfoniczną Dolnośląskiej Izby Lekarzy. W 2023 roku wzięła czynny udział w IV Ogólnopolskim Konkursie Studentów Dyrygentury w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Kontynuuje promowanie młodych kompozytorów-studentów Akademii Muzycznej na koncertach monograficznych, koncertach kompozytorskich pod czas tegorocznej edycji IX Międzynarodowej Konferencji Studenckiej „Wieloznaczność dźwięku”. Od października 2023 roku zaczęła współpracę z chórem Capella Ecumenica, prezentując zespół na Uroczystym Nabożeństwie pod czas X Festiwalu Kultury Protestanckiej we Wrocławiu. 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 49

Aktualności

Recital fortepianowy I. Jutrzenka-Trzebiatowskiej pt. „W salonie Chopina”

11.05 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Koncert transmitowany online

Wykład M. Dyżewskiego pt. „Muzyczne skarby Świętej Góry w Gostyniu”
Reżyseria dźwięku: Z. Jędrych

12.05 (niedziela) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Z cyklu „Wieczory Lisztowskie” recital fortepianowy M. Pabicha
Prowadzenie J. Adamowski

13.05 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Koncert transmitowany online

42. International Hans Gabor Belvedere Singing Competition 2024

14.05 (wtorek) br. o godz. 10.00 – 15.00
Wstęp z zaproszeniami

Koncert wokalny z cyklu pn. „Promocja młodych artystów muzyków”

14.05 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

XI Spotkanie inicjatorów budowy pomnika T. Różewicza we Wrocławiu

15.05 (środa) br. o godz. 16.00
Wstęp z zaproszeniami

Spotkanie z cyklu Dowód Tożsamości. Gościem będzie W. Popkiewicz
Koncepcja spotkań i prowadzenie E. Gil-Kołakowska
Prezentacja fragmentów prozy: M. Kopczyńska
W części muzycznej: W. Popkiewicz

15.05 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wystawa malarstwa B. John pt. „woda, niebo, powietrze”

do 15 maja br.
Wstęp wolny. Zapraszamy

„Majowy koncert młodych wiolonczelistek”

16.05 (czwartek) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert uczniów klas Suzuki

17.05 (piątek) 2024 roku o godz. 17.00
Koncert zamknięty

Udostępnienie wystawy pt. „Czesław Miłosz w fotografiach Adama Lizakowskiego”

18.05 (sobota) br. o godz. 12.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Melodie dla Anny”

18.05 (sobota) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Koncert transmitowany online

Koncert uczniów PSM II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu

21.05 (wtorek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert dyplomantów PSM II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu

21.05 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert uczniów z cyklu „Młodzi wykonawcy”

22.05 (środa) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich

23.05 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp z zaproszeniami

Wrocławskie Wieczory Coolturalne
Koncert LLLeggiero Woodwind Trio
M. Lipień – obój
P. Lato – klarnet
D. Lipień – fagot

23.05 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Gitara w majowym ogrodzie”

24.05 (piątek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Jubileusz urodzin H. Wolniaka-Zbożydarzyca
Prowadzenie spotkania D. Heck
Recytacja wierszy S. Melski

24.05 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert uczniów E. Weps-Duffy

25.05 (sobota) br. o godz. 13.30
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wieczór autorski A. Nasiłowskiej połączony z prezentacją książki pt. „Mrożek: biografia”
Prowadzenie spotkania V. Nowakowska

25.05 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Wręczenie nagrody ZASP – Stowarzyszenia we Wrocławiu E. Kaczmarzyk-Janczak

27.05 (poniedziałek) br. o godz. 12.00
Wstęp z zaproszeniami

Koncert zespołu „Tea for Two”
M. Siarkiewicz – fortepian
K. Rudowski – EWI 5000
Prowadzenie I. Rosiak

27.05 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Koncert transmitowany online

Egzaminy dyplomowe

28.05 (wtorek) br. o godz. 14.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Egzaminy dyplomowe

29.05 (środa) br. o godz. 14.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Majowy wieczór z fortepianem”

31.05 (piątek) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wystawa prac Małgorzaty Tarachy
W części muzycznej wystąpią uczniowie PSM I i II st. im. S. Moniuszki w Jeleniej Górze

1.06 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Prezentacje artystyczne uczniów ZS nr 20 im. M. Zduniak we Wrocławiu

3.06 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert klasy oboju studentów prof. Waldemara Korpaka i dr Justyny Stanek

4.06 (wtorek) br. o godz. 14.30
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert N. Kalady (Akinina) z okazji Dnia Matki pt. „Monolog Kobiety”
Przy fortepianie W. Oleszkiewicz
Prowadzenie koncertu M. Towarnicka

4.06 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp biletowany

Koncert na trąbkę

5.06 (środa) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

W związku z przygotowaniem pomieszczeń na lokal wyborczy Wyborów do Parlamentu Europejskiego Klub Muzyki i Literatury nieczynny

8.06 (sobota) br.

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej nr 13

9.06 (niedziela) br.

Koncert pt. „Hiszpańskie popołudnie”
K. Bartnik – gitara
A. Bittner – gitara, kastaniety

11.06 (wtorek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert wokalny
D. Kudełko – tenor
J. Litwin-Fenc – fortepian

11.06 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp z zaproszeniami

Prezentacja książki R. Sławczyńskiego pt. „Kiedy Ty mówisz Odra” wraz z pokazem filmu pt. „Odra, poezja rzeki”

13.06 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Spowiedź podrywacza”
D. Mik – wokal
F. Kot – fortepian

13.06 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert fortepianowy Aleksandry i Julii Czajki

17.06 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert G. Niemczuka pt. „Muzyczna podróż przez życie Chopina”

25.06 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp biletowany

Koncert G. Niemczuka pt. „Grieg i Chopin – muzyczni bracia ”

26.06 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp biletowany

Wystawa pt. „Czesław Miłosz w fotografiach Adama Lizakowskiego”

do 27 sierpnia 2024 r.
Wstęp wolny. Zapraszamy