Wystawy w 2022 roku

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na wystawę Armena Mkhitaryana pt. „Granice piękna”

Wernisaż 7 grudnia (środa) 2022 roku o godz. 18.00
W części muzycznej wernisażu Ilona Groblica Kmiecik
Prace eksponowane w Galerii Klubu MiL do 31 stycznia (wtorek) 2023 roku
od poniedziałku do piątku w godz. 10.00–18.00
w soboty 12.00–18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]

Katalog [pdf]



Armen Mkhitaryan – pochodzi z Republiki Armenii. Dorastał w atmosferze historii i sztuki w rodzinie nauczycielskiej. Od dzieciństwa rysował i uczestniczył w działalności Erewańskiego Centrum Kultury. W młodości wykazywał szczególne zainteresowanie architekturą, rysunkiem i geometrią. Projektował wystawy i stale doskonalił swoją pracę. Odważnie eksperymentował, tworząc obrazy z nowych materiałów: praca z kamieniem, szkłem i metalem. Efektem było stworzenie nowej techniki obrazów wolumetrycznych ze skóry. Od 2015 mieszka w Polsce w Mirkowie, gdzie zawodowo zajmuje się tworzeniem. Wypracowaną przez lata autorską techniką obrazów ze skóry i ekoskóry, nazwaną przez twórcę Secart, tworzy niepowtarzalne dzieła sztuki. Tematem przewodnim są obiekty architektoniczne z różnych krajów, w tym takie dzieła jak Notre Dame w Paryżu, Ratusz we Wrocławiu, Sagrada Família w Barcelonie, Koloseum w Rzymie, Złota Świątynia w Indiach itp. Dominują dzieła polskiej architektury, m.in. apartamentowce we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie oraz kościoły, m.in. Kościół Pokoju w Świdnicy czy Ratusz wrocławski. Niezwykle trudna praca ze skórą opiera się na detalach (0,2-0,3 mm). Proces tworzenia obrazu składa się z kilku etapów – szkic rzutu, model roboczy, przygotowanie wszystkich detali, nadanie im pożądanego kształtu, sklejanie specjalną igłą. Liczba detali obrazów waha się od 500 do kilku tysięcy, a czas wykonania trwa od 2 tygodni do 3 miesięcy. Każdy obraz pokazuje inne podejście i zastosowanie różnych technik. Dla przykładu obrazy Notre Dame czy wrocławskiego Ratusza, Świętej Rodziny, dom na Rynku w Pradze to rzeźby wykonane ze skóry, w których figury mają tylko kilka milimetrów, a obraz „Dom Helblinga w Innsbrucku” zawiera detale ze skóry w stylu barokowych płaskorzeźb. W każdej pracy wykorzystuje nowe techniki, w tym połączenie rysunku, modelowania, mozaiki itp. Inspiracją dla artysty pozostaje słynny architekt Antonio Gaudí z jego niezwykłą architekturą, a mottem są słowa Michała Anioła: „Uwaga na szczegóły tworzy doskonałość”. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Zdobywca dyplomów i zwycięzca konkursów malarskich. Doceniany przez odbiorców w Polsce i za granicą. Członek Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków we Wrocławiu. Uczestnik cyklicznych Plenerowych Wystaw Malarskich Aleja Sztuki na Bulwarze Dunikowskiego we Wrocławiu. Jego prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach miłośników sztuki.
armenmkhitaryan.com

Joanna Tatarkowska,
prezes Dolnośląskiego Stowarzyszenia
Artystów Plastyków we Wrocławiu


Ilona Groblica Kmiecik – wokalistka, laureatka festiwali wokalnych, uczestniczka telewizyjnych talent show, absolwentka szkoły muzycznej. Współpracowała z agencjami koncertowymi, śpiewając na scenach w całym kraju, w towarzystwie gwiazd polskiej estrady.
Dodatkowe informacje [pdf]



 

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na wystawę malarstwa Anny Marii Fusaro pt. „Demaskarada”

Udostępnienie 4 października (wtorek) 2022 roku o godz. 10.00
Wernisaż 7 października (piątek) 2022 roku o godz. 18.00
Prace eksponowane w Galerii Klubu MiL do 30 listopada (środa) 2022 roku
od. pon. do piątku w godz. od 10.00 do 18.00
w soboty od 12.00 do 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]

Zaproszenie [pdf]

Katalog [pdf]



Ostatnie lata naznaczone były serią poważnych i niepokojących wydarzeń. Od wybuchu „pandemii”, która na pewien czas sparaliżowała świat, niczym w niewiarygodnej maskaradzie byliśmy świadkami przemiany naszego środowiska i sposobu życia. Każdy z nas poczuł tego konsekwencje i starał się, jak tylko mógł, iść naprzód we własnym tempie. W ślad za tym wiele innych wydarzeń wpłynęło na nasze społeczeństwo, wywierając dalszy wpływ na nasze codzienne życie. Jeśli termin maskarada odnosi się do ukrywania pewnej prawdy za maską, to doskonale pasuje on do odczuć, jakie towarzyszyły temu okresowi. Jak na balu maskowym paradowaliśmy z zasłoniętymi twarzami – choć żyliśmy z dala od rozrywki. Wprowadzone środki sanitarne, które znacznie ograniczyły nasze działania i relacje z innymi, a także często natrętne, powtarzające się i ponure wiadomości, przyczyniły się w dużym stopniu do zahamowania naszego rozwoju osobistego. Nasz sposób postrzegania świata i więzi międzyludzkie zostały zaburzone, wydobywając z niektórych z nas zarówno to, co złe, jak i to, co dobre. Wtedy nadszedł czas, aby zdjąć maski. I tak świat odzyskiwał powoli kolory i blask. Powrót do bardziej „normalnego” i dynamicznego życia pozwolił nam odzyskać pewną wolność i pozostawić za sobą oczekiwanie, samotność, zwątpienie, strach i osądzanie przez innych. Prace artystki Anny Marii Fusaro, prezentowane na wystawie Demaskarada, w subtelny sposób poruszają problem ograniczeń i poszukiwania wolności. Czy to fizycznie, czy psychicznie człowiek stale dąży do niezależności. Jak w przypadku przeszłości, kiedy świat wykorzystywał swoją władzę do uciskania samego siebie, tak i my doszliśmy do końca pewnej epoki, odczuwając potrzebę autentycznego i niezależnego istnienia wewnątrz społeczeństwa oraz w obliczu innych.

Manon Linquette, młodsza kuratorka, Strasburg


Anna Maria Fusaro ur. w 1988 r. w Monachium. Już w dzieciństwie z fascynacją tworzyła obrazy i uczęszczała na prywatne zajęcia rysunku i malarstwa. W 2008 r. ukończyła Autorskie Licea Artystyczne we Wrocławiu, a w 2013 r. Florencką Akademię Sztuki (kierunek tradycyjnego malarstwa olejnego). Jest współautorką powieści przygodowej o tytule Chooquatacka i zajmuje się również sztuką filmową. Wyspecjalizowała się w malowaniu pejzaży, portretów i dzieł symbolicznych. Właśnie te ostatnie są wyrazem osobistych przemyśleń, odczuć, obserwacji i idei. Poprzez symboliczne metafory i obrazy wyobraźni artystka zachęca odbiorcę do tworzenia nowych wizji i tym samym do odkrycia własnej prawdy o sobie i świecie.

www.annamariafusaro.com
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.




 

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu oraz Solidarność Dolny Śląsk zapraszają na wystawę ze zbiorów i fotografii Janusza Wolniaka pt. „Patron Solidarności – bł. ks. Jerzy Popiełuszko”

Otwarcie 31 sierpnia (środa) 2022 roku o godz. 12.00
Prace eksponowane w Galerii Klubu MiL do 1 października (sobota) 2022 roku
od. pon. do piątku w godz. od 10.00 do 18.00
w soboty od 12.00 do 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]

Zaproszenie [pdf]

Folder [pdf]

Informacja o wydarzeniu, „Gazeta Polska Codziennie. Dodatek Dolnośląski”, nr 168(3255), 31.08.2022, s. 3 [pdf]

Janusz Wolniak „Dlaczego Ksiądz Jerzy Popiełuszko jest Patronem NSZZ Solidarność?”, „Gazeta Obywatelska”, nr 279, 9-22 września 2022, s. 17-18 [pdf]


Wydarzenie w ramach obchodów 42. rocznicy powstania NSZZ ,,Solidarność"

Na wystawie można zobaczyć kilkadziesiąt różnych zdjęć, kilkanaście plakatów i wiele różnych wydawnictw ilustrujących działalność ks. Jerzego Popiełuszki.

Dlaczego Ksiądz Jerzy Popiełuszko jest Patronem NSZZ „Solidarność”?
Każdy kto zna najnowszą historię Polski wie dlaczego ten ksiądz oddał życie za Prawdę i Wolność. Był kapelanem „Solidarności”, wygłaszał płomienne przemówienia, stał się obiektem nieustannych ataków komunistycznej propagandy, na której czele stał ówczesny rzecznik rządu Jerzy Urban. Ksiądz Popiełuszko był ciągle inwigilowany przez Służbę Bezpieczeństwa, dokonywano wobec niego nieustannych prowokacji, próbowano go zastraszyć, a mimo to ksiądz Jerzy nie uląkł się i dalej głosił słowa prawdy. Pamiętam, jak w jednej z podziemnych wrocławskich gazet w 1984 roku wydrukowano jedno z kazań księdza Jerzego. W mediach rządowych trwała wówczas na niego intensywna nagonka. Miałem wtedy przeczucie, że może stać się coś złego. Upłynęło kilka dni i do wszystkich dotarła straszna wiadomość najpierw o porwaniu księdza, później o jego śmierci...

Z opracowania Janusza Wolniaka

Dlaczego Ksiądz Jerzy Popiełuszko jest Patronem NSZZ „Solidarność”? Op. Janusz Wolniak [pdf]


Uroczystości objęli patronatem honorowym:
Arcybiskup Józef Kupny - Metropolita Wrocławski
Jarosław Obremski - Wojewoda Dolnośląski
Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego
Jacek Sutryk - Prezydent Wrocławia





 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3

Aktualności

Koncert Zespołu Muzyki Polskiej Mokosza w 232 rocznicę Konstytucji 3 maja

3.05 (środa) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wykład P. Gaglika pt. „H. Zejler – budziciel narodu łużyckiego (1804-1872)”

4.05 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wiosenny koncert gitarowy

5.05 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Wiosenne impresje wiolonczelowe”

6.05 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wręczenie nagrody ZASP – Stowarzyszenia we Wrocławiu Ł. Ożdze

8.05 (poniedziałek) br. o godz. 12.00
Wstęp z zaproszeniami

Wrocławski Klub Stanisławowian, spotkanie

8.05 (poniedziałek) br. o godz. 16.00
Wstęp z zaproszeniami

Koncert A. Czumakowa (Białoruś) – śpiew, gęśla

8.05 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Prezentacja książki poetyckiej Henryka Wolniak-Zbożydarzyca pt. „Cudnieje”
Prowadzenie spotkania Jerzy Żurko

9.05 (wtorek) 2023 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Wystawa R. Bakalarczyka pt. „Demony wojny”

do 9 maja 2023 r.
Wstęp wolny. Zapraszamy

„Pierwszy Najazd Awangardy Poetyckiej na Wrocław”

10.05 (środa) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Spotkanie z T. Czerniewskim i M. Pacholakiem pt. „Wojciech Bogumił Jastrzębowski, Traktat o Wiecznym Przymierzu Między Narodami...”

11.05 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert klasy śpiewu solowego

12.05 (piątek) br. o godz. 15.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wernisaż wystawy K. Kułacza-Karpińskiego pt. „Karpigrafia”

12.05 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

IX Spotkanie inicjatorów budowy pomnika T. Różewicza we Wrocławiu

15.05 (poniedziałek) 2023 roku o godz. 17.00
Wstęp z zaproszeniami

Recital fortepianowy A. Lipiak pt. „Muzyka dla duszy”
Prowadzenie J. Adamowski

16.05 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Koncert transmitowany online

Koncert uczniów z cyklu „Młodzi wykonawcy”

17.05 (środa) 2023 roku o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert fortepianowy K. Jankowskiego

17.05 (środa) br. o godz. 19.00
Wstęp z zaproszeniami

Koncert fortepianowy K. Jankowskiego

17.05 (środa) br. o godz. 20.00
Wstęp z zaproszeniami

Spotkanie prezentujące kwartalnik artystyczno-literacki „Format Literacki”

19.05 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Koncert pn. „Planeta Anna”

20.05 (sobota) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert „Majowe spotkanie z wiolonczelą”

22.05 (poniedziałek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert muzyki polskiej pt. „Wiosenne muzyczne kontrasty”

22.05 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

„Wieczór muzyki fletowej”

23.05 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert dyplomantów

24.05 (środa) br. o godz. 15.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Prezentacja najnowszej książki S. Srokowskiego pt. „Dwie miłości licealisty”

24.05 (środa) 2023 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich

25.05 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wieczór arii i pieśni
J. Trałka – bas-baryton
Z. Yanan (Chiny) – mezzosopran
G. Yang (Chiny) – baryton
D. Zhenyu (Chiny) – tenor
Akompaniament: L. Rong (Chiny), K. Starzycka
Przygotowanie prof. R. Żukowski

25.05 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Muzyczny Most Fortepianowy Płowdiw ESK 2019 - Wrocław ESK 2016”
prof. R. Smilkov, dr V. Stoyanova, mgr E. Walczewa

26.05 (piątek) br. o godz. 15.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie z autorami książki pt. "Wrocławskie Megaopery E. Michnik w fotografii M. Grotowskiego"
Prowadzenie G. Chojnowski

26.05 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Koncert uczniów mgr M. Kotas

27.05 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wykład M. Dyżewskiego pt. „Muzyczny krąg Boskiej Komedii”
Reżyseria dźwięku Zbigniew Jędrych

28.05 (niedziela) br. o godz. 15.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wręczenie nagrody ZASP – Stowarzyszenia we Wrocławiu M. Krzysztyniakowi

29.05 (poniedziałek) br. o godz. 12.00
Wstęp z zaproszeniami

Koncert fortepianowy F. Litwin i K. Dębosza

29.05 (poniedziałek) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Recitale dyplomowe

31.05 (środa) br. o godz. 14.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert arii i pieśni

1.06 (czwartek) br. o godz. 17.30
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert uczniów oraz rozdanie dyplomów

2.06 (piątek) br. o godz. 16.00
Wstęp z zaproszeniami

Koncert pt. „Meandry uczuć”

3.06 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie poświęcone A. Bartyńskiemu i Jego poezji
Prowadzenie K. Burnat

5.06 (poniedziałek) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spektakl poetycki pt. „Peregryna wędrówki po życiu wiecznym” w wykonaniu W. Galickiego i A. Modrzejewskiego

6.06 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Spektakl transmitowany online

Spotkanie z malarką B. Hempel i reżyserem A. Gajewskim, twórcami filmu dokumentalnego pt. ,,Portrety z przeszłości”

7.06 (środa) br. o godz. 15.30
Wstęp wolny. Zapraszamy

„Letni wieczór z gitarą”

7.06 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Liryka w muzyce”

9.06 (piątek) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert wokalny z cyklu pn. „Promocja młodych artystów muzyków”

10.06 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wrocławski Klub Stanisławowian, spotkanie

12.06 (poniedziałek) br. o godz. 16.00
Wstęp z zaproszeniami

Koncert pn. „Młodzi zdolni”

12.06 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Kalejdoskop liryczny”

13.06 (wtorek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert uczniów z cyklu „Młodzi wykonawcy”

14.06 (środa) 2023 roku o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Towarzystwo Przyjaciół Grodna i Wilna, spotkanie

15.06 (czwartek) 2023 roku o godz. 16.00
Wstęp z zaproszeniami

Spotkanie literackie pn. „Letnie czytanie poezji'”

15.06 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Fortepian nie tylko solo...”

17.06 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert polskich zespołów „Rezonans” i „Renesans” z Baru na Ukrainie

28.06 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wakacyjny kurs gitarowy

7–12.08 br.
Wstęp z zaproszeniami

Wystawa K. Kułacza-Karpińskiego pt. „Karpigrafia”

do 28 sierpnia 2023 r.
Wstęp wolny. Zapraszamy