Koncerty w 2014 roku

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu
zapraszają na Koncert klasy śpiewu solowego prof. Ewy Czermak

Wystąpią:
Justyna Bujak
Julia Gaweł
Canan Kalkyr
Aleksandra Malisz
Kinga Krajnik (klasa mgr Anny Bernackiej)
Przy fortepianie:
Justyna Skoczek
Aleksandra Orłukowicz
Monika Kruk
W programie arie i pieśni różnych kompozytorów
8 grudnia (poniedziałek) 2014 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny, zapraszamy

 

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na "Koncert kameralny"

7 grudnia (niedziela) 2014 roku o godz. 15.00
Wstęp wolny

Plakat [pdf]

Program koncertu [pdf]

Wykonawcy:
Jarosław Pietrzak - skrzypce
Julita Przybylska-Nowak - fortepian

Jarosław Pietrzak
Ukończył z wyróżnieniem Liceum Muzyczne im. H.Wieniawskiego w Łodzi. Dalszą edukację muzyczną kontynuował w klasie skrzypiec prof. Zenona Brzewskiego w Akademii Muzycznej im. F.Chopina w Warszawie, którą ukończył w 1986 r. Jest laureatem Festiwalu Młodych Skrzypków w Lublinie w 1980 r. oraz Konkursu Muzyki Kameralnej im.K.Szymanowskiego w Łodzi w 1986 r. Swoje umiejętności doskonalił na wielu kursach mistrzowskich, gdzie pracował pod kierunkiem takich pedagogów jak: Jean Fournier, Irena Dubiska, Wolfgang Marschner, Oleg Krysa, Renato de Barbieri oraz Zachar Bron.

W 1988 r. został członkiem Polish Chamber Orchestra oraz orkiestry „Sinfonia Varsovia”. Z zespołami tymi dokonał wielu nagrań płytowych i telewizyjnych oraz koncertował w większości krajów Europy, w Argentynie, Brazylii, Japonii i USA. Uczestniczył także w światowych tournée „Menuhin Festival Orchestra”, pod dyrekcją sir Yehudi Menuhina. W latach 1992-1994 był muzykiem L’Orchestre National de Chambre de Toulouse.

Od 1996 r. jest koncertmistrzem i jednym z założycieli Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej „Wratislavia”. Prowadzi także ożywioną działalność solistyczną i kameralną. Jako solista występował w wielu renomowanych salach koncertowych. Należą do nich: Queen Elizabeth Hall w Londynie, Teatro Colon w Buenos Aires, Spivey Hall w Atlancie, City Hall w Glasgow oraz Sala Koncertowa Filharmonii w Sofii. Wielokrotnie koncertował na festiwalu „Musique et Amitie” w Biel w Szwajcarii. W Polsce występował na wielu festiwalach, m.in. „Forum Musicum”, „Wieczory w Arsenale”, „Warszawskie Spotkania Muzyczne”, „Musica Polonica Nova” oraz „Musica Electronica Nova”.

W swoim dorobku ma płytę „ Polish Violin Duos” nagraną wspólnie ze skrzypkiem Bartłomiejem Niziołem, na której znalazły się utwory współczesnych kompozytorów polskich. Dokonał także nagrań koncertów kompozytorów barokowych prowadząc od pulpitu koncertmistrza Orkiestrę Kameralną Filharmonii Wrocławskiej.

Jest profesorem Akademii Muzycznej im.K.Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie od 1994 r. prowadzi klasę skrzypiec. Wykłada na Letnich Kursach Interpretacji Muzycznej w Dusznikach Zdroju, prowadził także Kursy Mistrzowskie w Daejeon w Korei Południowej oraz na Uniwersytecie w Ostrawie.

Od kilku lat koncertuje w duecie z pianistką Julitą Przybylską – Nowak. Artyści prezentują utwory kompozytorów polskich pochodzenia żydowskiego. W swoim repertuarze mają wiele kompozycji, które nie były prezentowane po 1945 roku. W maju 2010 roku wystąpili podczas ceremonii wręczenia odznaczenia Sprawiedliwy wśród Narodów Świata Instytutu Pamięci Narodowej Yad Vashem. Koncertowali na wielu festiwalach prezentujących kulturę żydowską. W 2014 r. wzięli udział w XI edycji Festiwalu „Warszawa Singera”.

Julita Przybylska – Nowak
Naukę gry na fortepianie rozpoczęła pod kierunkiem prof. Janiny Butor w swoim rodzinnym mieście - Wrocławiu. Po ukończeniu z wyróżnieniem Liceum Muzycznego, studia pianistyczne odbyła w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie prof. Czesława Stańczyka. Była dwukrotną stypendystką towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wielokrotnie brała udział w konkursach pianistycznych w Polsce, a także za granicą w Gӧttingen, Darmstadt i Mariańskich Łaźniach. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich pod kierunkiem prof. Haliny Czarny – Stefańskiej, Edith Picht – Axenfeld , Sabolcsa Esztenyi i Aleksego Orłowieckiego. Ukończyła także studia podyplomowe w klasie prof. Włodzimierza Obidowicza i prof. Józefa Stompla.

Początki jej pianistycznej kariery były związane z muzyką Fryderyka Chopina, którą prezentowała na festiwalach pianistycznych w Żelazowej Woli i Dusznikach Zdroju. Wystąpiła także z cyklem recitali chopinowskich na Światowej Wystawie Euro Gate w Taipei na Tajwanie oraz podczas wystawy Expo w Hanowerze w 2000 roku. W swoim repertuarze ma także koncerty fortepianowe F. Chopina, I. J. Paderewskiego i F. Mendelssohna, które wykonywała z orkiestrami pod dyrekcją Mirosława Błaszczyka, Jacka Rogali i Marzeny Diakun. W 2002 roku dokonała prawykonania, a następnie nagrania sonat fortepianowych wrocławskiego kompozytora Ryszarda Bukowskiego.

Od 2001 roku związana jest z Akademią Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, w której to uczelni uzyskała tytuł doktora sztuki. W 2013 roku prowadziła kurs muzyki kameralnej w Narodowym Uniwersytecie Muzycznym w Bukareszcie. Wystąpiła z recitalami kameralnymi w Instytucie Polskim w Rzymie oraz na Uniwersytecie w Ostrawie.

Obecnie współpracuje ze skrzypkiem Jarosławem Pietrzakiem, profesorem Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Artyści wspólnie prezentują utwory kompozytorów polskich pochodzenia żydowskiego. Mają w swoim repertuarze także nieznane, odnalezione przez siebie kompozycje. Wystąpili podczas uroczystości nadania odznaczenia Sprawiedliwy wśród Narodów Świata Instytutu Yad Vashem, na Festiwalu „ Mazel Tov ” w Synagodze w Ostrowie Wielkopolskim, w Żydowskim Instytucie Historycznym w Warszawie na koncercie upamiętniającym powstanie Żydowskiej Orkiestry Symfonicznej w Getcie Warszawskim oraz we wrocławskiej Synagodze pod Białym Bocianem, podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu . W 2014 r. wzięli udział w XI edycji Festiwalu „Warszawa Singera”, prezentując program „Manginot Avudot – muzyka odnaleziona”.

 

Koncert fortepianowy Aleksieja Komarowa (Rosja)

6 grudnia (sobota) 2014 roku o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Program koncertu [pdf]

Plakat [pdf]

Aleksiej Komarow
Urodził się 31 marca 1976 r. w Karagandzie (Kazachstan), W 1983 r. rozpoczął naukę gry na fortepianie w Specjalnej Szkołę Muzycznej w Karagandzie. Jest absolwentem Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie (łącznie ze studiami podyplomowymi) oraz Centralnej Szkoły Muzycznej przy tym Konserwatorium. W obu tych uczelniach kształcił się w latach 1992 - 2001 pod kierunkiem profesora Jurija Slesariewa. W latach 2003 - 2004 studiował w " Accademia Pianistica Incontri col Maestro" w Imoli (Włochy) u Lazara Bermana oraz uzupełniająco u Borisa Petrushansky`ego.

Jest laureatem:
• V nagrody na II Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Arthur Rubinstein in memoriam" w Bydgoszczy (1996),
• II nagrody na VII Concorso Internazionale per Pianoforte Orchestra Citta di Cantu (Włochy, 1997),
• III nagrody na I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Liszta we Wrocławiu (1999),
• II nagrody na V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im J. I. Paderewskiego w Bydgoszczy (2001),
• IV nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym pamięci Vladimira Horowitza w Kijowie (Ukraina - 2003).
Był uczestnikiem XIV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2000). W roku 1999 otrzymał a stypendium Yamaha European Foundation.
Koncertuje jako solista (recitale i koncerty symfoniczne w Japonii, Kazachstanie, Niemczech, Polsce, Rosji, Słowenii i we Włoszech. Był jurorem pierwszej i drugiej edycji konkursów dla młodych pianistów "Chopin's Golden Ring" w Radovljicy (Słowenia - 2005, 2006).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 62

Aktualności

Premiera J. Skoczylasa pt. „Kwiaciarnia”

2.06 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Koncert uczniów sekcji Instrumentów Smyczkowych, Gitary i Harfy PSM II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu

3.06 (środa) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert kameralny

6.06 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wrocławski Klub Stanisławowian, spotkanie

8.06 (poniedziałek) br. o godz. 16.00
Wstęp z zaproszeniami

Prezentacja książki A. Ławniczaka pt. „Państwotwórcze związki Czech z innymi krajami”
Prowadzenie: R. Gawłowski

9.06 (wtorek) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Koncert z cyklu „Młodzi wykonawcy”

10.06 (środa) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert laureatów 39. Prezentacji uczniów Społecznych Ognisk Muzycznych i Artystycznych

12.06 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert fortepianowy uczniów E. Weps-Duffy

13.06 (sobota) br. o godz. 11.00
Koncert zamknięty

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód. Dolnośląski Oddział we Wrocławiu
W części muzycznej trio akordeonowe:
J. Stoczewski
E. Zięba
T. Kotlarski

13.06 (sobota) br. o godz. 14.00
Spotkanie zamknięte

Koncert pn. „Czerwcowy wieczór muzyczny”

17.06 (środa) br. o godz. 18.15
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert uczniów Szkoły Muzycznej Arka

18.06 (czwartek) br. o godz. 17.00
Koncert zamknięty

Recital fortepianowy P. Kasiłowskiego pt. „Romantyczne emocje”

19.06 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Próby do projektu pierwszej na świecie Orkiestry Księżniczek

19.06 (piątek) br. godz. 8.45 – 17.00
21.06 (niedziela) br. godz. 9.30 – 20.30
22.06 (poniedziałek) br. godz. 9.30 – 20.30
23.06 (wtorek) br. godz. 9.30 – 20.30
Spotkanie zamknięte

Koncert na zakończenie roku szkolnego 2025/2026 ASP L. Bas

24.06 (środa) br. o godz. 16.30, 18.00
Koncert zamknięty

Wykład K. Jabłońskiej pt. „Do Brzegu na Kresy – spotkanie z przedstawicielem Muzeum Dziedzictwa i Kultury Kresów w Brzegu”

25.06 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Prelekcja R. Sławczyńskiego pt. „Literackie oblicze rzeki Odry”

25.06 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Recital fortepianowy J. Łukanusa

26.06 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert charytatywny pt. „Magia Przyjaźni”

27.06 (sobota) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Młoda Scena”
A. Adov – fortepian
Prowadzenie: A. Piasecka-Ceccato
Dyrektor artystyczny: F. Bottigliero

29.06 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert zespołu kameralnego ThaiPol Duo
S. Wadzicka – skrzypce
T. Yimsomboon – fortepian

30.06 (wtorek) br. o godz. 18.00
Koncert transmitowany online

Spotkanie prezentujące 19 i 20 numer kwartalnika artystyczno-literackiego „Format Literacki”

1.07 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Spotkanie transmitowane online

Recital fortepianowy A. Lenivenko pt. „White flower”

2.07 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Premiera książki poetyckiej G.L. Kamińskiego pt. „Cała Ty”
Prowadzenie: W. Okoń
Recytacje: S. Melski

6.07 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Koncert chóru młodzieżowego ze Szwajcarii „Chorisma” pt. „U siebie – Mys Daheim”
Prowadzenie chóru, dyrygentki: A.B. Winzeler, L. Huber
Asystentka: N. Bühl

21.07 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wystawa akwarel O. Nowickiej „Życie dwóch rzek. Berezyna i Berezyna Zachodnia”

do 25.08 (wtorek) br.
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert wokalno-fortepianowy A. Georgescu

4.09 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Koncert transmitowany online

Koncert ARTPULSE
A. Georgescu – sopran
D.A. Găina-Cojuharov – tenor
A. Marinache – baryton
A. Dumitrache – mezzosopran
B. Vlad – sopran
I.V. Găină-Cojuharov – fortepian

5.09 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Premiera tomu poetyckiego J. Woźniczki pt. „Post mortem”

8.09 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wystawa ilustracji M. Chabielskiego

8.09 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Prelekcja K. Sowińskiej pt. „Wyjechałem więc do Wrocławia… – wrocławskie ślady Marka Hłaski”

11.09 (piątek) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Uroczystość wręczenia Nagrody Literackiej Czterech Kolumn T. Tomsi
W części muzycznej: F. Litwin – fortepian

19.09 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Spotkanie z M. Olbromskim połączone z prezentacją książki pt. „Lwów Jana Parandowskiego”

24.09 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy