Koncerty w 2020 roku

Stowarzyszenie Przedsiębiorców Włoskich w Polsce - "Confindustria Polonia" zaprasza na koncert bożonarodzeniowy

18 grudnia (piątek) 2020 roku o godz. 17.00

Spotkanie transmitowane online

Plakat [pdf]

Program [pdf]

Wystąpią:
Joanna Klisowska - sopran
Katarzyna Neugebauer - fortepian
Francesco Bottigliero - fortepian


Joanna Klisowska. Sopran koloraturowy. Artystka urodziła się we Wrocławiu i tu podjęła edukację muzyczną jako skrzypaczka a potem studia wokalne w Akademii Muzycznej w klasie Prof. B. E. Werner. Przez wiele lat kształciła się artystycznie. Koncertuje w całej Europie. Prowadzi również działalność pedagogiczną i kursy mistrzowskie. Katarzyna Neugebauer. Pianistka, kameralistka, korepetytor solistów. Związana z wrocławskim środowiskiem. Zapraszana do współudziału w kursach mistrzowskich oraz konkursach wokalnych w Polsce i za granicą. Pracuje jako akompaniator na wrocławskiej Akademii Muzycznej oraz korepetytor chóru NFM.


Katarzyna Neugebauer. Pianistka urodzona w Poznaniu, gdzie z wyróżnieniem ukończyła Państwowe Liceum Muzyczne. Laureatka ogólnopolskich konkursów pianistycznych (Goleniów 1992, Warszawa 1994) Od ponad dekady związana z wrocławskim środowiskiem muzycznym, gdzie w 2007 ukończyła Akademię Muzyczną. Jako solistka miała okazję wystepowac z Jackiem Kaspszykiem, Antonim Witem oraz Adamem Klockiem z towarzyszeniem orkiestr Filharmonii Wrocławskiej, Poznańskiej i Kaliskiej. Podczas trwania studiów swoje muzyczne zainteresowania zaczęła kierować w stronę muzyki kameralnej. Nawiązana współpraca ze skrzypkiem Bartoszem Bokunem zaowocowała wydaniem pierwszej w dorobku płyty CD (Duo4U, 2009, JB Records). W polu zainteresowań artystki znajduje się wykonastwo muzyki współczesnej. Ma ona w dorobku wiele prawykonań takich kompozytorów jak Katarzyna Brochocka, Katarzyna Dziewiatkowska, Adam Porębski, a prezentowane były one podczas takich festiwali jak Eurosilesia, Gwiazdy Promują czy Musik unter Zeit w Munster. W 2010 roku pianistka nawiązała współpracę z Chórem Filharmonii Wrocławskiej (obecnie Chór NFM) jako akompaniator i korepetytor, która trwa do dnia dzisiejszego. Współpraca ta zaowocowała wspólnym nagraniem płyty wraz z legendarnym Bobem Chilcottem (Seed of Stars, Signu, Classic, 2012) Od 2010 współpracuje z festiwalem Wratislavia Cantans, gdzie ma mozliwośc pracy z takimi dyrygentami jak Paul McCreesh, Giovanni Antonini, Giancarlo Guerrero, Jacek Kaspszyk, Bassem Akiki. Pianistka regularnie zapraszana jest do współpracy przy ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach wokalnych oraz kursach mistrzowskich w kraju i zagranicą, gdzie miała możliwość pracy między innymi z Rockwellem Blakiem, Kałudi Kałudowem, Robertem Nakonecznym, Eamonem Douganem, Nicolasem Mulroyem, Linusem Rothem, Ingeborg Danz. Koncertuje w kraju i zagranicą z solistami takimi jak Iwona Sobotka, Kałudi Kałudow, Joanna Klisowska, Ewa Płonka, Tomasz Raff czy Karina Skrzeszewska. Miała okazję uczestniczyć w produkcji opery ''Król Roger'' pod batuta Jacka Kaspszyka z Mariuszem Kwietniem w roli tytułowej. W latach 2012-2015 była korepetytorem solistów w Operze Wrocławskiej, gdzie miała okazję pracować przy około 15 produkcjach operowych. W 2017 roku wzięła udział w nagraniu albumu ''Moniuszko śpiewany inaczej'' z orkiestrą Leopoldinum i Akademią Chóralną pod batutą Agnieszki Franków-Żelazny. W 2014 roku wraz z wiolonczelistką Urszulą Kopijkowską zawiązały duet, który również prowadzi ożywioną działalność, koncertując w kraju i zagranicą, miedzy innymi w NOSPR w Katowicach. Pianistka była zaproszona do nagrań płyt prezentacji doktoranckich, gdzie miała okazję wykonać sonaty wiolonczelowe Weinberga, cykle pieśni Schuberta, Williamsa, Jana Joachima Czecha czy Karola Szymanowskiego. Od 2007 roku pracuje jako akompaniator na wrocławskiej Akademii Muzycznej.



Francesco Bottigliero. Włoski dyrygent. Posiada bogate i pełne wykształcenie muzyczne zdobyte w Konserwatoriach muzycznych w Salernie i Neapolu oraz na Uniwersytetach Warszawskich i Katowickich, jest również cenionym kompozytorem i dyrygentem orkiestrowym, autorem oper, muzyki muzycznej, a przede wszystkim kameralnej.


 

Koncert dla młodzieży pt. ''Jak słuchać muzyki?''. Przy fortepianie Wojciech Waleczek

Prowadzenie Juliusz Adamowski
15 grudnia (wtorek) 2020 roku o godz. 12.30

Koncert transmitowany online

Plakat [pdf]

Program [pdf]

Dodatkowe informacje: www.liszt.art.pl/?1386-1390-wieczory-lisztowskie-grudzien-2020,1494


Film z wydarzenia:


 

W ramach ''Wieczorów Lisztowskich'' koncert fortepianowy Wojciecha Waleczka pt. ''Miniatury fortepianowe''

Prowadzenie Juliusz Adamowski
14 grudnia (poniedziałek) 2020 roku o godz. 18.00

Koncert transmitowany online

Plakat [pdf]

Program [pdf]


Wojciech Waleczek w r. 2003. ukończył z wyróżnieniem Akademie Muzyczna w Katowicach po studiach pianistycznych pod kierunkiem prof. Zbigniewa Raubo. W latach 2014 i 2017 otrzymał stopnie doktora oraz doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk muzycznych na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Pianista szereg razy był wyróżniany nagrodami i stypendiami przez m. in. Prezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezydentów Katowic i Gliwic, Sejmiku Województwa Śląskiego I Rektora Uniwersytetu Śląskiego. Występował z recitalami fortepianowymi jako solista koncertów symfonicznymi w 27 krajach Europy, a także w Kazachstanie, Jordanii, Palestynie, Algierii, Iranie, Iraku, Tunezji, Katarze, Japonii, Brazylii, Argentynie Urugwaju, Surinamie, Gujanie, Kanadzie oraz w USA . W 2014 roku wytwórnia NAXOS wydała jego album kameralny nagrany wspólnie ze skrzypkiem Voytkiem Proniewiczem z utworami Ferenca Liszta na skrzypce i fortepian. W 2017 roku wiedeńska wytwórnia „Capriccio” wydała CD artysty z transkrypcjami utworów Nicolo Paganiniego. Dokonanymi przez Ferenca Liszta. W roku 2019 nakładem NAXOS ukazała się jego najnowsza płyta z „Harmoniami poetyckimi i religijnymi” F. Liszta. Działalność artystyczna łączy z praca naukowo-dydaktyczna na stanowisku profesora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz organizacyjna jako wiceprezes Stowarzyszenia SIGNUM w Gliwicach do spraw promocji muzyki klasycznej. W roku 2017 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał Wojciechowi Waleczkowi odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, natomiast w roku 2018 „Srebrna Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Śląskiego” wyróżnił go Sejmik tego regionu.
Więcej informacji na www.waleczek.com
Dodatkowe informacje: www.liszt.art.pl/?plan-koncertow-w-roku-2020.,1472


Film z wydarzenia:


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 33

Aktualności

Koncert Zespołu Muzyki Polskiej „Mokosza” pt. „Noc Kupały – sławiańskie święto miłości”

20.06 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Koncert transmitowany online

Koncert uczniów Ośrodka Muzycznego Concertino

20.06 (czwartek) br. o godz. 20.00
Wstęp z zaproszeniami

Koncert uczniów Studia Artystycznego Syjud

21.06 (piątek) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncerty na zakończenie roku szkolnego 2023-2024 Autorskiej Szkoły Pianistycznej L. Bas
Wystąpią uczniowie mgr L. Bas i mgr I. Stavnichuk

22.06 (sobota) br. o godz. 13.30, 15.30
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert G. Niemczuka pt. „Muzyczna podróż przez życie Chopina”

25.06 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp biletowany

Koncert G. Niemczuka pt. „Grieg i Chopin – muzyczni bracia ”

26.06 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp biletowany

Dolnośląskie Towarzystwo im. F. Chopina, walne zebranie

27.06 (czwartek) br. o godz. 12.00
Wstęp z zaproszeniami

„Letnie czytanie poezji”

27.06 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert fortepianowy A. Declercqa i L. Krahforsta pt. „Rachmaninow spotyka Chopina”

28.06 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie sprawozdawcze Towarzystwa im. Ferenca Liszta we Wrocławiu

29.06 (sobota) br. o godz. 12.00
Wstęp z zaproszeniami

Koncert Chóru „Kuźniczanie”

29.06 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Kontrasty muzyczne”
J. Maślanka – fortepian
B. Kołsut – akordeon

1.07 (poniedziałek) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie z R. Skąpskim połączone z prezentacją książki „Panny z Genewy”
Prowadzenie spotkania: J. Antczak

9.07 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Koncert gitarowy pro memoria W. Zaborskiego

24.07 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Finisaż wystawy „C. Miłosz w fotografiach A. Lizakowskiego” połączony z prezentacją książki pt. „Czy poeta Czesław Miłosz był kosmitą? Sudecka poezja i proza”

26.08 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wystawa pt. „Czesław Miłosz w fotografiach Adama Lizakowskiego”

do 27 sierpnia 2024 r.
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wieczór poetycki A.B. Fiedler połączony z prezentacją tomiku poetyckiego pt. „A ja ciągle w drodze”
Oprawa muzyczna W.R. Popkiewicz

3.09 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Prezentacja książki D. Heck pt. „Aposjopea. Retoryka milczenia, czyli kwestia wyboru najnowszej literatury Polskiej (z historią w tle)”
Prowadzenie: S. Krok, A. Janiak

4.09 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Prezentacja filmu dokumentalnego pt. „Sybirak”

12.09 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Projekcja filmu pt. „Wrócimy do Polski”

26.09 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy