Reklama
Spotkania w 2018 roku

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na wieczór autorski Dariusza Bereskiego, połączony z prezentacją tomiku wierszy pt. ''Wóz Tespisa''

5 kwietnia (czwartek) 2018 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny

Plakat [pdf]

Dariusz Bereski. ''Wóz Tespisa'' (okładka) [pdf]

Dariusz Bereski. Rozszerzona nota [pdf]


Dariusz Bereski urodził się we Wrocławiu 29 grudnia 1965 r. Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu (1988 r.). Aktor, poeta, członek Związku Literatów Polskich, redaktor działu Teatr w kwartalniku "LiryDram", członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej - Oddział Wielkopolski. Wydał cztery tomiki wierszy: ''Alienacje''(2012 r.), ''Poza-czasem'' (2014 r.), ''Sztuka niemoralna'' (2015 r.), ''Wóz Tespisa''. Jego wiersze znalazły się m.in. w antologii poezji współczesnej ''Niosący słowa'' (Londyn 2013 r.), antologii poezji europejskiej ''EntZEITlicht'' (Bonn), antologii ''Polscy poeci Wieku XXI '' (Oficyna Wydawnicza Paradoks, 2014 r.), antologii ''Piękni ludzie'' (Warszawa 2013 r.), w almanachach Międzynarodowego Listopada Poetyckiego. Wiersze Bereskiego przetłumaczono na język angielski, rosyjski, niemiecki, bułgarski i ormiański. Uczestniczy i prowadzi największe polskie i międzynarodowe festiwale poetyckie m.in. Światowy Dzień Poezji UNESCO. Pracuje w Teatrze Polskim we Wrocławiu od 1.01.2017 r.


 

Towarzystwo Miłośników Haftu we Wrocławiu, spotkanie

24 marca (sobota) 2018 roku o godz. 13.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Towarzystwo Miłośników Haftu we Wrocławiu powstało 22 lutego 1997 roku, a jego siedzibą i stałym miejscem spotkań jest Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu przy pl. T. Kościuszki 10.
Towarzystwo założone zostało przez: Annę Wodzińską, Lidię i Władysława Kruzel, Wandą Lewandowską oraz Stefana Placka. Członkowie Towarzystwa zajmują się różnymi technikami haftu zgodnie z zainteresowaniami, od haftów ażurowych po haft kolorowy. Wykonują , obrazy, gobeliny, obrusy, serwety, serwetki i firanki.
Do początków 2013 roku Towarzystwo zorganizowało 54 wystawy min. w Galerii Tkackiej na Jatkach, Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu, u Państwa Szmidtów w Nadrzeczu k/Biłgoraja w ich Domu Służebnym Sztuki Słowa i Obrazu, w Domu Kultury w Bielawie, Zamku w Leśnicy, Niemczańskim Ośrodku Kultury, Sanatorium w Przerzeczynie Zdroju, Gminie Św. Katarzyna, w Domu Kultury w Dzierżoniowie (Ogólnopolska Wystawa Prac Ręcznych), w Domu Kultury w Bielawie, Jadwiżańskim Kiermaszu Rzemiosła oraz Kąteckich Spotkaniach Twórców Ludowych w Kątach Wrocławskich. Ponadto prace Towarzystwa były prezentowane przez siedem kolejnych lat na wystawach organizowanych przez Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, a także przez firmę DMC, która co dwa lata organizuje ogólnopolskie konkursy haftu krzyżykowego (dwie hafciarki Towarzystwa zdobyły pierwsze miejsca). Członkowie Towarzystwa biorą często udział w różnych akcjach społecznych. Wiele haftów (serduszka) zostało przekazanych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także na licytacje, z których dochód przeznaczono na rzecz hospicjum Braci Bonifratrów we Wrocławiu. Od trzech lat Towarzystwo uczestniczy w akcji prowadzonej przez Fundację Na Ratunek, polegającej na zbieraniu pieniędzy na budowę szpitala dla dzieci z chorobą nowotworową. W ramach akcji internetowej hafciarki wykonały 27 kolorowych haftowanych kwadratów na kołderki przytulanki dla dzieci chorych. Na ścianach dziecięcego oddziału psychiatrycznego we Wrocławiu wiszą wykonane przez nie wesołe obrazki.
Prace wykonane przez członków Towarzystwa Miłośników Haftu ukazują się drukiem w czasopismach profesjonalnych poświęconych haftowi m.in. w „ Anna Burda” ponadto cykl artykułów poświęconych starym haftom pt. „ W starej skrzyni Babuni” ukazał się w czasopiśmie „ Igła i Nitka”.
Przewodnicząca Bożena Kędzior


 

Polskie Towarzystwo Historii Nauk Medycznych Oddział we Wrocławiu, spotkanie

24 marca (sobota) 2018 roku o godz. 11.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Strona towarzystwa: www.pthmif.pl

 


Strona 1 z 14