Koncerty w 2023 roku

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na koncert gitarowy Lucyny Urszuli Gawlik

20 grudnia (środa) 2023 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]


Lucyna Urszula Gawlik – gitarzystka, kompozytorka, autorka tekstów. Od zawsze lubiła słuchać muzyki klasycznej, w efekcie czego ta fascynacja znalazła swoje odzwierciedlenie w wielu jej kompozycjach instrumentalnych, piosenki autorskie zaś obrazują rzeczywistość, gdzie linia muzyczna jest nośnikiem serca, które zostało wyrażone w słowach. W 2022 r. ukazała się autorska płyta Rozdroże, wydana przez Wydawnictwo Muzyczne-SOLITON. Za skomponowanie piosenki pt. Wiosnę mieć otrzymała stypendium Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Płyta Rozdroże znajduje się w Polskiej Bibliotece w Paryżu, w Bibliotece Narodowej w Warszawie i w Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie. Występowała ze swoim recitalem na Jubileuszowym Festiwalu 25-lecia „Gitarą i Piórem” w Karpaczu z udziałem takich gwiazd jak: Artur Andrus, Grzegorz Turnau, Andrzej Poniedzielski, Wolna Grupa Bukowina. W 2017 r. została zakwalifikowana do Ogólnopolskiego Festiwalu im. Jonasza Kofty w Warszawie, gdzie do słów Jonasza Kofty napisała muzykę i zaprezentowała na Festiwalu jako pieśń To najdalsze oraz autorską piosenkę pt. Czy jeszcze można. Sięga także do poezji Adama Asnyka – do wiersza Do młodych skomponowała muzykę. Utwory z płyty Rozdroże są prezentowane w wielu rozgłośniach radiowych m.in. Polskie Radio Wrocław „Muzyczna Cyganeria”, Radio Islanders, Radio Sudety, Radio Rzeszów „Baza Ludzi z Mgły”, Radio Olsztyn UWM „Strefa niepotrzebnych Słów i Dźwięków”. Koncertowała również m.in. w Klubie Pod Jaszczurami w Krakowie, czy w Pałacu Kultury Zagłębia. 

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na „Koncert arii i pieśni”

19 grudnia (wtorek) 2023 roku o godz. 15.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]

Wystąpią uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu oraz studenci Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu z klas śpiewu solowego prof. Piotra Łykowskiego, mgr Agaty Chodorek, mgr Hanny Sosnowskiej-Bill oraz dr Jacka Jaskuły.
Przy fortepianie:
Katarzyna Falana
Michalina Kociołek
Aleksandra Orłukowicz
Anna Rutkowska-Schock


 

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na kolędowy koncert chóru Capella Ecumenica

Dyrygent Aleksandra Akułowicz
18 grudnia (poniedziałek) 2023 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]


Chór Cappella Ecumenica powstał w 1999 roku. Od początku swego istnienia naczelnym celem zespołu był śpiew w ponad wyznaniowym wymiarze, przynoszący radość słuchaczom i śpiewającym. To główne przesłanie zespołu śpiewania na chwałę Bogu bez uprzedzeń wyznaniowych służy do dziś budowaniu w praktyce podstaw tolerancji i szacunku dla bliźniego. Służy także przełamywaniu stereotypów i uprzedzeń związanych z odrębnością wyznaniową.
Śpiewacy chóru (katolicy i ewangelicy) na co dzień przedstawiciele różnych zawodów, spotykając się na próbie raz w tygodniu, wspólnie uczą się i poznają nowe dzieła muzyczne. Chór działa przy parafii luterańskiej Opatrzności Bożej we Wrocławiu. W ciągu minionych lat chór uczestniczył w wielu uroczystościach kościelnych, wykonując utwory stosowne do roku kościelnego, ubogacając nabożeństwa i msze wielu wrocławskich kościołów. Chór zapraszany był także do oprawy muzycznej świeckich uroczystości, służąc muzyką podczas wystaw, wernisaży, spotkań uczelnianych, ślubów, pogrzebów czy różnych jubileuszy. Z racji nazwy i profilu działalności jest zaangażowany w liczne spotkania ekumeniczne. W repertuarze chóru znajdują się utwory od renesansu poprzez barok po współczesnych kompozytorów, a także muzykę typu spirituals i gospel. Chór zdobył I miejsce w kategorii chórów kościelnych na I Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pasyjnej, który odbył się w kwietniu 2003 roku w Bydgoszczy. W 2004 roku w Toruniu na I Ogólnopolskim Konkursie „Ars Liturgica” w kategorii chórów kościelnych zajął I miejsce oraz zdobył Nagrodę Specjalną Prezesa Oddziału Bydgoskiego Związku chórów Kościelnych Caecilianum Anny Wójtowicz. W 2006 roku zdobył II miejsce (pierwszego nie przyznano) na XII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, a także na II miejsce na 1 Dolnośląskim Konkursie Chórów „Silesia Cantat” w kategorii chórów kameralnych. Chór ma w swoim dorobku pierwszą płytę CD, na której nagrane zostały tradycyjne polskie kolędy w opracowaniu znanego współczesnego kompozytora Henryka Jana Botora, wykładowcy krakowskiej Akademii Muzycznej, autora wielu kompozycji chóralnych i symfonicznych. Założycielem i wieloletnim dyrygentem chóru był Adam Rajczyba absolwent Wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie dyrygentury symfonicznej prof. Marka Pijarowskiego. Po okresie pandemii pod koniec 2021 roku chór wznowił działalność pod nowym dyrygentem Andreiem Karatysheuskim absolwentem Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej w Mińsku i studentem wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie Dyrygentury Chóralnej pod kierunkiem prof. Dr hab. Marty Kierskiej-Witczak. W 2022 dyrygował nami przez semestr również Mikołaja Szczęsnego obecnie absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie Dyrygentury Chóralnej. Od października 2023 dyrygentem chóru jest Aleksandra Akułowicz absolwentka Wrocławskiej Akademii Muzycznej w Klasie Dyrygentury Symfonicznej dr hab. Wojciecha Rodka.


Aleksandra Akułowicz. Dyrygentka polskiego pochodzenia urodzona w 1992 roku w Borysowie (Białoruś). Szkołę muzyczną oraz college muzyczny ukończyła w klasie skrzypiec. Studia magisterskie kierunku dyrygentura skończyła pod kierownictwem dra hab. Wojciecha Rodka w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. W Polsce debiutowała jako dyrygent na koncercie kompozytorskim w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu (styczeń 2020), dyrygując „Małą Kantatą Bożenarodzeniową” młodego kompozytora z Białorusi Tymoteusza Łasika – studenta Akademii. Współpracowała w ramach praktyk i koncertów z orkiestrami Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Gorze i Sudeckiej w Wałbrzychu. Współpracuje z różnymi chórami z Białorusi i Polski; m.in. dyrygowała akademickim chórem kameralnym „Senza Rigore” na Koncercie Karnawałowo-Kolędowym we Wrocławiu (2020, 2022), pracowała z chórem seniorów „Symfonia Śpiewaków” oraz z chórem „Cantiamo Tutto”, biorąc udział w różnych projektach, m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralno-Pasyjnej w Szczecinie, IV Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej „Nadzieja w Chórze” w Tykocinie oraz na XXXIII edycji Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumii jako chórzysta i asystent dyrygenta Sebastiana Sikorę. Jako skrzypek brała udział w wielu projektach Książęcej Orkiestry Symfonicznej w Brzegu, pracowała w Państwowej Orkiestrze Symfonicznej Vitebskiej Filharmonii (Białoruś). Brała udział w festiwalach X Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Nowogrodźcu (2018), w Lubelskiej Wiośnie Młodych (2019), w Chińsko-Europejskim Festiwalu Kultury i Sztuki (2019). Współpracuje z młodymi wrocławskimi kompozytorami, dyrygując lub grając w prawykonaniach podczas akademickich koncertów kompozytorskich. Od roku 2020 pełni funkcję głównego organisty w parafii p.w. NMP Matki Miłosierdzia we Wrocławiu. Od 2021 roku jest głównym dyrygentem Orkiestry Symfonicznej Uniwersytetu Medycznego, która obecnie przekształciła się w orkiestrę symfoniczną Dolnośląskiej Izby Lekarzy. W 2023 roku wzięła czynny udział w IV Ogólnopolskim Konkursie Studentów Dyrygentury w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Kontynuuje promowanie młodych kompozytorów-studentów Akademii Muzycznej na koncertach monograficznych, koncertach kompozytorskich pod czas tegorocznej edycji IX Międzynarodowej Konferencji Studenckiej „Wieloznaczność dźwięku”. Od października 2023 roku zaczęła współpracę z chórem Capella Ecumenica, prezentując zespół na Uroczystym Nabożeństwie pod czas X Festiwalu Kultury Protestanckiej we Wrocławiu. 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 49

Aktualności

Premiera płyty K. Kaczorowskiej i K. Falany „Moszkowski. Taneczne Potpourri”

31.01 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie autorskie I. Staronia połączone z prezentacją książki pt. „Wzgórze Bzów”
Prowadzenie P. Subocz-Białek

1.02 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Koncert piosenek A. Osieckiej pt. „Nie żałuję” w wykonaniu Grupy Zielono Nam UTW w UE we Wrocławiu

2.02 (piątek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wieczór poetycki z E. Sonnenberg pt. „Lekcja zachwytu”

2.02 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Zimowe melodie”

3.02 (sobota) br. o godz. 15.00, 17.00
Wstęp z zaproszeniami

Koncert kontrabasowy

5.02 (poniedziałek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie autorskie S. Srokowskiego połączone z prezentacją najnowszej książki pt. „Wiersze miłosne dla Marii”

5.02 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spektakl poetycko-muzyczny A. Lorenca pt. „Podróż do Samego Siebie”
S. Melski – recytacja
A. Białoszewska – gongi i misy tybetańskie
A. Lorenc – prowadzenie medytacji

6.02 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp z zaproszeniami

Recital fortepianowy L. Krahforsta

7.02 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wieczór wiolonczelowy

7.02 (środa) br. o godz. 20.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Popołudnie z wiolonczelą

8.02 (czwartek) br. o godz. 14.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie z wiolonczelą

8.02 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie z M. Benedykiem pt. „Kto dzisiaj kreuje pieniądz i co z tego wynika?”
W części muzycznej D. Łapiński – fortepian

8.02 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wykład K. Szwagrzyka pt. „Ślad miał po nich zaginąć. Prace Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN”

9.02 (piątek) br. o godz. 11.30
Wstęp z zaproszeniami

Wykład K. Szwagrzyka pt. „Ślad miał po nich zaginąć. Prace Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN”

9.02 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

SPAM Oddział we Wrocławiu, spotkanie zarządu

10.02 (sobota) br. o godz. 13.00
Wstęp z zaproszeniami

Koncert na bandurę w wykonaniu I. Kniazevy pt. „Z Ukrainą”

10.02 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert wieńczący zimowy kurs skrzypcowy

11.02 (niedziela) br. o godz. 11.30
Wstęp wolny. Zapraszamy

Recital fortepianowy M. Brzozowskiej pt. „W salonie romantycznym”

12.02 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Prezentacja albumu M. Kotkowskiego i T. Sielickiego pt. „Miasto nad Odrą”
Słowo wstępne R. Sławczyński

13.02 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Koncert walentynkowy

14.02 (środa) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Projekcja filmu pt. „Sen o Warszawie” cz. 2

15.02 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert K. Muskały pt. „Gitara Fingerstyle”

15.02 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wieczór autorski R. Spólnego połączony z prezentacją książki pt. „Drawski enigmat”
Gościem spotkania będzie A. Gostkowska – piosenkarka, lektorka

16.02 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie odwołane z przyczyn niezależnych od organizatora.


Koncert zespołu Nove Trio

17.02 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wernisaż i spotkanie autorskie M. Żelechower-Aleksiun pt. „Inspiracje”
Prowadzenie K. Paraszkiewicz-Pater

19.02 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wykład A. Zwiech pt. „Rezydencje szlacheckie Dolnego Śląska”

20.02 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Premiera książki S. Niciei pt. „Kresowa Atlantyda. Historia i mitologia miast kresowych. Tom XX”
Słowo wstępne R. Sławczyński

22.02 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Koncert pt. „Jedwabne bel canto”

23.02 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

PTHNM Oddział we Wrocławiu, spotkanie w 60. rocznicę śmierci prof. H. Hirszfeldowej

24.02 (sobota) br. o godz. 12.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert uczniów E. Weps-Duffy

24.02 (sobota) br. o godz. 16.30
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert uczniów z cyklu „Młodzi wykonawcy”

28.02 (środa) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie z H. Kuropatnicką-Salamon połączone z prezentacją książek pt. „Z własnym kluczem” i „Na przełaj”

29.02 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Cztery pory roku”

1.03 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „W Moim Sercu Dwie Ojczyzny” w wykonaniu polskiego zespołu Wspólna Wędrówka z Białorusi

2.03 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Prezentacja książki O. Szelc pt. „My, kobiety z Teatru Kalambur. Herstorie”

7.03 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Wieczór muzyki ukraińskiej”

9.03 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert kameralny realizowany w ramach Europejskiego Forum Saksofonowego 2024

13.03 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wystawa pt. „Władysław Tatarkiewicz w fotografiach”

do 14 marca br.
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wernisaż wystawy malarstwa B. John pt. „woda, niebo, powietrze”

18.03 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wystawa malarstwa B. John pt. „woda, niebo, powietrze”

do 15 maja br.
Wstęp wolny. Zapraszamy