Reklama
Koncerty w 2019 roku

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na Koncert kameralny muzyki czeskiej. Kompozycje wokalne i instrumentalne Antonína Dvořáka i Bedřicha Smetany w wykonaniu artystów wrocławskich

29 kwietnia (poniedziałek) 2019 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]

Wystąpią:
Olga Ksenicz - sopran
Monika Kolasa-Hladikova - mezzosopran
Urszula Marciniec-Mazur - wiolonczela
Christian Danowicz - skrzypce
Anna Gągola - fortepian
Barbara Orłukowicz - fortepian
Słowo wstępne prof. Anna Gągola


 

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na koncert skrzypcowo-fortepianowy

15 kwietnia (poniedziałek) 2019 roku o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]

Program [pdf]

Magdalena Ziarkowska-Kołacka - skrzypce
Barbara Karaśkiewicz - fortepian

W programie: R. Statkowski, H. Wieniawski, R. Twardowski, G. Bacewicz, K. Szymanowski


Barbara Karaśkiewicz. Urodziła się w Krynicy, gdzie rozpoczęła naukę gry na fortepianie w wieku 5 lat. Studia pianistyczne odbywała w Akademii Muzycznej w Katowicach, otrzymując w roku 1999 dyplom z wyróżnieniem. Tajniki gry na fortepianie zgłębiała podczas studiów podyplomowych u wybitnego polskiego pianisty prof. Wojciecha Świtały. W 2013 roku otrzymała stopień doktora, a w czerwcu 2018 doktora habilitowanego, oba nadane przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Obecnie związana jest z Instytutem Muzyki UJD oraz z Akademią Muzyczną we Wrocławiu. Artystka jest laureatką wielu nagród: m.in.: IV Międzynarodowego Konkursu im. K. Szymanowskiego w Łodzi, w tym ''Nagrody dla Najlepszego Polaka'' ufundowanej przez Ministerstwo Kultury i Sztuki; ''Estrady Młodych'' XXIX Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku oraz ''Nagrody Specjalnej'' za najlepsze wykonanie utworów K. Szymanowskiego; XXVII oraz XXVIII Konkursu na Stypendia Artystyczne im. F. Chopina w Warszawie; I Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie; Konkursu Muzyki XX wieku w Warszawie. Pianistka występowała w następujących krajach: Argentyna, Austria, Belgia, Brazylia, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Łotwa, Macedonia, Malta, Meksyk, Mołdawia, Monako, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rosja, Słowacja, Szwecja, Turcja, Ukraina, Urugwaj, Wielka Brytania, Włochy. Wykonuje recitale fortepianowe, muzykę kameralną (m.in. z ''Huberman Piano Trio'') oraz występuje jako solistka koncertów symfonicznych. Artystka nagrała wszystkie utwory fortepianowe Romana Statkowskiego na trzech płytach. Dokonała również rejestracji utworów fortepianowych brytyjskiego współczesnego kompozytora, Michaela Garretta. Piąty album artystki, zawierający utwory fortepianowe Karola Szymanowskiego, uzyskał nominację do Nagrody Muzycznej ''Fryderyk 2018'' w kategorii ''Najlepszy album polski zagranicą''.


Magdalena Ziarkowska-Kołacka. Koncertmistrzyni Filharmonii Częstochowskiej oraz skrzypaczka Huberman Piano Trio. Gra na skrzypcach, które należały niegdyś do światowej sławy skrzypka – Bronisława Hubermana. W 2017 roku z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu. Obecnie pracuje w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Magdalena Ziarkowska jest laureatką wielu konkursów, m.in.: I nagrody w kategorii solo oraz II nagrody w kategorii ''zespół kameralny'' na Międzynarodowym Konkursie ''Musica insieme'' w Wenecji; II nagrody w Młodzieżowym Konkursie im. Tadeusza Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim; wyróżnienia w X Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego Łomiankach. Skrzypaczka należy do orkiestry ''Młoda Polska Filharmonia'', prowadzonej przez A. Klocka, z którą występowała w najważniejszych salach koncertowych kraju. Brała udział w wielu prestiżowych festiwalach: ''Kolory Polski'' w Filharmonii Łódzkiej, ''Festiwal Wiolinistyczny im. Bronisława Hubermana'' w Filharmonii Częstochowskiej, ''Letnia Akademia Muzyki'' w Lusławicach, ''Mistrzowie Polskiej Wiolinistyki'' w Filharmonii Zielonogórskiej, ''Festiwal Muzyczny Południa Wielkopolski'' w Kaliszu, Międzynarodowy Festiwal ''Wszystkie Strony Świata'' w Puławach, ''Łańcuch XII'' w Warszawie, ''Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej'' w Trzebnicy, Festiwal MISA w Szanghaju. W lipcu 2018 roku odbyła prestiżowe tournee koncertowe w ramach programu ''Baltic Neopolis Virtuosi'', wykonując wraz z koncertmistrzami i liderami czołowych orkiestr europejskich dwudziestowieczne kompozycje kameralne. Występuje jako solistka z polskimi orkiestrami symfonicznymi, współpracując z takimi dyrygentami, jak: Adam Klocek, Rafał Jacek Delekta, Czesław Grabowski, Grzegorz Wierus. Pracuje z pianistką Barbarą Karaśkiewicz, z którą koncertuje na terenie Europy.


 

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu, Stowarzyszenie Pamięci Czesława Niemena zapraszają na koncert pn. ''Czesław Niemen we Wrocławiu''

11 kwietnia (czwartek) 2019 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny

Plakat [pdf]

Program [pdf]

Jarosław Królikowski - wokal
Prowadzenie: Janusz Czachor (Prezes SPCN), Janusz Gajdamowicz


Jarosław Królikowski. Urodził się we Wrocławiu, w którym zamieszkuje do dziś i któremu poświęcił przepiękny utwór własnego autorstwa – ''Wrocław moje miasto''. Jego twórczość wokalna kształtowała się w złotym okresie muzyki rozrywkowej przepełnionej różnymi formami, artystami, którymi się inspirował, byli to między innymi: James Brown, Tom Jones, Cliff Richard, a także wielcy polskiej sceny na czele z Czesławem Niemenem. Jako wieloletni śpiewak Operetki, a przede wszystkim Opery Wrocławskiej koncertował na wielu scenach w kraju i za granicą, gdzie wykonywał m.in.; utwory Czesława Niemena. Siła i barwa jego głosu, potrafi znakomicie oddać atmosferę niemenowskiego repertuaru piosenek ''króla polskiego rocka'', wraz z estetycznymi przeżyciami na które Jarosław Królikowski serdeczne zaprasza.
Jako artystę bardzo trafnie i zwięźle podsumował fan Czesława Niemena, poeta, podróżnik Tadeusz Wójcik: ''Utwory Niemena w jego interpretacji brzmią szczególnie, bo nie tylko, że w sposób doskonały nawiązują do oryginału, to jeszcze słyszy się w nich indywidualny bardzo wyrazisty i piękny feeling, przez co odbiorca jest podwójnie usatysfakcjonowany. Na szczególną uwagę też zaloguje barwa głosu i płynąca z głębi ducha, jak sądzę umiejętność ozdabiania melodii miłymi dla ucha ozdobnikami, używanymi bardzo dyskretnie i z perfekcyjnym wyczuciem. Ośmielam się powiedzieć i twierdzę, że jest to jeden z najlepszych wokalistów w Polsce, wykonujących utwory Niemena''.
W dowód uznania za całokształt pracy artystycznej na scenie, został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem Zasłużony Działacz Kultury. Wydał płytę z utworami własnego autorstwa pt. ''Fantasmagoria''.
Oficjalna witryna Jarosława Królikowskiego: niemen.adiasz.pl/


 


Strona 1 z 21