Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu, Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków Oddział we Wrocławiu zapraszają na koncert kameralny realizowany w ramach Europejskiego Forum Saksofonowego 202413 marca (środa) 2024 roku o godz. 18.00 Wystąpią:
Nicola Mogavero – Urodzony w 1983 roku, studiował grę na saksofonie w Conservatorio di Musica di Stato „V.Bellini” w Palermo pod kierunkiem G. Palmy i I. Calderone, gdzie uzyskał Dyplom Akademicki II stopnia poziom w klasie saksofonu klasycznego. W 2014 r. uzyskał Dyplom Akademicki II stopnia w dziedzinie Kompozycji pod kierunkiem M°Marco Betty. Współpracował z Orchestra Sinfonica Siciliana, Orchestra Sinfonica i Filarmonica Gran Teatro la Fenice w Wenecji, Teatro Vittorio Emanuele w Mesynie, Orchestra i Pomeriggi Musicali w Mediolanie, Orkiestrą Ente Luglio Musicale Trapanese, Teatro Biondo Stabile z Palermo, Orchestra Jazz Siciliana, a także grał jako solista z Orchestra Sinfonica del Mediterraneo przy realizacji projektu Beatle Symphony. Brał udział w licznych scenach i kursach mistrzowskich, zdobywając pierwsze nagrody w wielu międzynarodowych konkursach w kategoriach Muzyka Kameralna i Muzyka Współczesna. Od 2010 roku wraz z innymi muzykami założył Accademia Musicale Stupor Mundi, międzynarodową instytucję wyższych studiów muzycznych na Sycylii, a od 2015 roku z tego samego kolektywu narodził się sezon koncertowy Castelbuono Classica. Od 2017 roku jest członkiem Komitetu Artystycznego Międzynarodowego Konkursu Saksofonowego „Adolphe Sax” w Castelbuono. Obecnie uczy gry na saksofonie w Conservatorio di Musica di Stato „V. Bellini” w Caltanissetta.
Stathis Mavrommatis – urodzony w 1974 roku, od wczesnej młodości większość czasu spędzał na studiowaniu teorii muzyki, gry na fortepianie, flecie, saksofonie i muzyce kameralnej. W 1996 roku ukończył studia matematyczne na Uniwersytecie w Patras, a następnie otrzymał z wyróżnieniem stopnie naukowe w zakresie harmonii, orkiestracji instrumentów dętych, kontrapunktu, fugi i kompozycji, dyplom saksofonu (pierwsza nagroda) u wybitnego prof. E. Kiosoglou z Konserwatorium „F. Nakas” w Atenach oraz Saxophone Diplomas LLCM (Performers’ Recital Diploma of Licentiate) i FLCM (Performers’ Diploma of Fellowship) z London College of Music. Od 1996 roku jest głównym saksofonistą Orkiestry Dętej Miasta Ateny, uczy gry na saksofonie w Konserwatorium „Nakas” w Atenach (2000-2014) i Konserwatorium „Apollonion” w Atenach (od 2012), a także uczestniczy w wielu seminariach i kursach mistrzowskich w Grecji i za granicą, utrzymując także stałą współpracę z Ateńską Orkiestrą Państwową. Został uhonorowany tytułem „Wybitnego członka” zespołu muzycznego historycznego zespołu koncertowego „Mantzaros” z wyspy Korfu, a od 2011 roku został mianowany przez Yamaha Music Europe tytułem „Artysty Yamaha”. Od 2015 roku jest wybranym prezesem Greckiego Stowarzyszenia Saksofonów.
Marek Werpulewski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Włodzimierza Obidowicza. W Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Ryszarda Bukowskiego pracuje od 1988 r. Doktor habilitowany, od 1991 członek Katedry Kameralistyki macierzystej Akademii Muzycznej. Brał udział w Festiwalu Klarnetowo-Saksofonowym „Clarimania”, Europejskim Forum Saksofonowym (2016-2022), wielu edycjach Międzynarodowego Festiwalu Saksofonowego „Saxmania” w Szczecinie. W 2019 r. wystąpił razem ze światowej sławy belgijskim saksofonistą, kompozytorem i dyrygentem Alainem Crepin (Conservatoire Royal de Bruxelles) w murach PSM II st. im. Ryszarda Bukowskiego. W roku 2007 uhonorowany odznaką „Zasłużony dla kultury polskiej”. W roku 2012 odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, w 2017 Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę. Prowadzi ożywioną działalność koncertową, głównie kameralną – występował m.in. w Londynie, Pradze, Bratysławie, Budapeszcie oraz Wilnie.
|
Spotkanie odwołane z przyczyn niezależnych od organizatora.