Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na koncert duetu Polsko Australijskiego

14 marca (czwartek) 2019 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]

Anna Rejda (Polska) - wokal
Kamil Abt (Australia) - gitara

Koncert piosenek z płyty ''Osobliwości''


O duecie Anna Rejda & Kamil Abt. Nie często - zważywszy dzisiejszy natłok wrzawy muzycznej - bywa, że intuicyjnie i spontanicznie płyniemy z melodią i brzmieniem, zwłaszcza, gdy rozwijają się one w sposób wyrafinowany i czasem wcale nieprosty do przewidzenia. Duet Rejda Abt jest fuzja dwóch odmiennych osobowości, wrażliwości i doświadczeń życiowych. Anna inspiracji szuka w rożnych dziedzinach sztuki, muzyka, teatr, literatura, a także sztuki plastyczne, Kamil zaś jest podróżnikiem nie tylko po świecie muzyki. Przybył do Polski z dalekiej Australii, przebywał także w Azji między innymi kilka lat w Japonii, co wyraźnie przejawia się w jego kompozycjach. Ów duet to nietuzinkowe zestawienie artystów podchodzących do tkanki muzycznej w sposób niekonwencjonalny, improwizatorski. Wokal często pełni role instrumentu akompaniującego wyśpiewując partie basu czy perkusji, gitara zaś w sposób wirtuozowski gra czasem lekkim i przejmującym dźwiękiem, a czasem mocnym rytmicznym uderzeniem tkając złożone, skontrastowane szybkimi pasażami frazy. W swym repertuarze posiadają autorskie kompozycje, zawarte w albumie Osobliwości, a także starannie wyselekcjonowane utwory wielkich twórców jak F. Chopina, K. Komedy, czy amerykańskich kompozytorów jazzowych. Do kompozycji instrumentalnych często dopisane są własne teksty, dzięki czemu każdy z utworów tworzy odrębny pejzaż muzyczny, jakąś historie pełną osobistych przeżyć i emocji. Duet do swoich projektów zaprasza również innych muzyków wyrażając tym samym otwarcie na rożne eksperymenty brzmieniowe. Podroż muzyczna z Anna Rejda i Kamilem Abt’em to prawdziwa przygoda! Projekty; Osobliwości to autorski program Kamila Abta i Anny Rejda. Jest to tygiel utworów zróżnicowanych stylistycznie i gatunkowo inspirowany przede wszystkim przeżyciami artystów. Oprócz własnych kompozycji znajdują się tu również ich ulubione utwory napisane przez innych kompozytorów jak W. Nahorny, Joe Henderson ,czy F.Chopin. Chopin w barwach jazzu- starannie wybrany przez duet zbiór utworów F.Chopina, przedstawionych we własnych jazzowych aranżacjach, pełnych zaskakujących zwrotów metrycznych i kontrastów. Piękny kolor harmonii chopinowskich jest pretekstem do improwizacji i wyrażania własnej wrażliwości. Do utworów instrumentalnych dopisane zostały teksty nawiązujące do odwiecznego tematu przemijania, czasem pełne zadumy, czasem zabawne, nierzadko malujące barwne, polskie pejzaże. Piosenki przedwojenne z lat trzydziestych XX wieku z repertuaru tak wspaniałych gwiazd jak Mieczysław Fogg, Hanka Ordonówna czy Eugeniusz Bodo. Na wskroś romantyczne, a czasem zaskakująco zabawne teksty porywają serca współczesnych słuchaczy po dziś dzień. Repertuar przedwojenny przedstawiony jest we współczesnych aranżacjach i interpretacji, co czyni ten program wyjątkowo atrakcyjnym.

Anna Rejda - wokalistka poszukująca inspiracji w różnych dziedzinach sztuki. Anna studiowała śpiew na wydziale Jazz i Muzyka Rozrywkowa w Katowicach oraz waltornię we Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Jako aranżer, kompozytor i autor tekstów tworzy własne projekty muzyczne jak i bierze udział w projektach innych muzyków. Śpiewa w różnych składach począwszy od duetów a skończywszy na orkiestrach i Big Band'ach. Występowała na scenach dużego formatu w kraju i zagranicą, między innymi Hildener Jazztage. (Niemcy), Jazz Bez we Lwowie (Ukraina), Jazz Fest Brno (Czechy), Wrocław Jazz Festiwal, Jazz nad Odrą (Polska), Chopin Open (Polska), Festiwal Chopinowski w Antoninie (Polska). Jest fnalistką Międzynarodowego Konkursu Wokalistów Jazzowych w Zamościu oraz półfnalistką Międzynarodowego Konkursu Wokalistów Jazzowych - Lady Summertime - w Finlandii. Obecnie zajmuje się koncertowaniem oraz nauczaniem śpiewu i interpretacji standardów jazzowych we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Estradowej.

Kamil Abt - australijski gitarzysta polskiego pochodzenia - kompozytor, aranżer, lider zespołów, absolwent prestiżowej australijskiej akademii muzycznej - the Elder Conservatorium of Music - występuje międzynarodowo na scenie od dwudziestu lat; między innymi w Australii, Japonii i Europie. Karierę muzyczną zaczął w Australii w kwintecie hardbopowym Steva Mooneya, “Fifth House”. Tam także założył i prowadził grupy: Mosholu Parkway, Jazzyowski i SpeciaL K. Współpracował z Adamem Pagem, Danielem J. Rossem i Johnem Wilsonem. W Japonii występował między innymi w zespole słynnego japońskiego saksofonisty Hiroshi'ego Yaginuma, oraz w kwartecie Atsushi'ego Matsunaga, jednocześnie prowadząć także swój kwartet. Występował także w klubach jazzowych we Francji i Hiszpanii. W 2013, jako leader, roku wydał pierwszą płytę własnych kompozycji autorskich zatytułowaną „Smokin' It Up” i wydaną przez Bad Marketing Sync. Records. Rok później, nagrał płytę interpretacji mniej znanych standardów jazzowych pod tytułem „Kung Fu Jazz”. Od 2014r mieszka w Polsce gdzie współpracuje z takimi wybitnymi polskimi muzykami jak Andrzej Michalak, Anna Rejda, Przemysław Michalak oraz Piotr Szwec. W 2016r, wraz z Anną Rejda, występował na międzynarodowym festiwalu jazzowym Hałda Jazz. W 2018r z Anną Rejda wydał płytę pod tytułem „Osobliwości”; tygiel autorskich utworów, inspiracji, przeżyć, ludzi i sytuacji jakie napotkali na swojej drodze. Współpracuje również z Teatrem Pieśń Kozła (spektakl „Anty-gone: Triptych), oraz z teatrem muzycznym Capitol we Wrocławiu (spektakl „Bohater”). Jest autorem projektu „Salsa+jazz” i współautorem projektów „Chopin w barwach jazzu”, oraz „Polskie piosenki przedwojenne i my współcześni”.


 

Aktualności

Koncert Zespołu Muzyki Polskiej „Mokosza” pt. „Noc Kupały – sławiańskie święto miłości”

20.06 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Koncert transmitowany online

Koncert uczniów Ośrodka Muzycznego Concertino

20.06 (czwartek) br. o godz. 20.00
Wstęp z zaproszeniami

Koncert uczniów Studia Artystycznego Syjud

21.06 (piątek) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncerty na zakończenie roku szkolnego 2023-2024 Autorskiej Szkoły Pianistycznej L. Bas
Wystąpią uczniowie mgr L. Bas i mgr I. Stavnichuk

22.06 (sobota) br. o godz. 13.30, 15.30
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert G. Niemczuka pt. „Muzyczna podróż przez życie Chopina”

25.06 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp biletowany

Koncert G. Niemczuka pt. „Grieg i Chopin – muzyczni bracia ”

26.06 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp biletowany

Dolnośląskie Towarzystwo im. F. Chopina, walne zebranie

27.06 (czwartek) br. o godz. 12.00
Wstęp z zaproszeniami

„Letnie czytanie poezji”

27.06 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert fortepianowy A. Declercqa i L. Krahforsta pt. „Rachmaninow spotyka Chopina”

28.06 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie sprawozdawcze Towarzystwa im. Ferenca Liszta we Wrocławiu

29.06 (sobota) br. o godz. 12.00
Wstęp z zaproszeniami

Koncert Chóru „Kuźniczanie”

29.06 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Kontrasty muzyczne”
J. Maślanka – fortepian
B. Kołsut – akordeon

1.07 (poniedziałek) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie z R. Skąpskim połączone z prezentacją książki „Panny z Genewy”
Prowadzenie spotkania: J. Antczak

9.07 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Koncert gitarowy pro memoria W. Zaborskiego

24.07 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert fortepianowy P. Winnickiego pt. „Od Bacha do Szymanowskiego”

16.08 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Koncert transmitowany online

Finisaż wystawy „C. Miłosz w fotografiach A. Lizakowskiego” połączony z prezentacją książki pt. „Czy poeta Czesław Miłosz był kosmitą? Sudecka poezja i proza”

26.08 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wystawa pt. „Czesław Miłosz w fotografiach Adama Lizakowskiego”

do 27 sierpnia 2024 r.
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wieczór poetycki A.B. Fiedler połączony z prezentacją tomiku poetyckiego pt. „A ja ciągle w drodze”
Oprawa muzyczna W.R. Popkiewicz

3.09 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Prezentacja książki D. Heck pt. „Aposjopea. Retoryka milczenia, czyli kwestia wyboru najnowszej literatury Polskiej (z historią w tle)”
Prowadzenie: S. Krok, A. Janiak

4.09 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Prezentacja filmu dokumentalnego pt. „Sybirak”

12.09 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Projekcja filmu pt. „Wrócimy do Polski”

26.09 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy