Reklama

Towarzystwo im. Ferenca Liszta we Wrocławiu, Klub Muzyki i Literatury zapraszają na ''XXIV Międzynarodowy Mistrzowski Kurs Pianistyczny''

od 13 sierpnia (niedziela) do 25 sierpnia (piątek) 2017 roku
Wstęp wolny. Zapraszamy

XXIV Międzynarodowy Mistrzowski Kurs Pianistyczny
Wrocław 13-25 sierpnia 2017

Zajęcia prowadzą: Andrzej Jasiński, Aleksiej Orłowiecki
Wykłady teoretyczne: Andrzej Jasiński, Juliusz Adamowski, Maurycy Kin
Tłumaczenie: Maria Serafin, Dariusz Adamowski
Stroiciel fortepianów Stefan Pilcer
Kierownik Kursu Juliusz Adamowski

Kurs, organizowany przez Towarzystwo im. Ferenca Liszta przy współpracy: Narodowego Centrum Muzyki, Klubu Muzyki i Literatury we Wrocławiu, Miejskiego Ośrodka Kutury i Sportu w Dusznikach Zdroju, Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, Wydziału Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, realizowany jest dzięki pomocy finansowej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Kurs przeznaczony jest przede wszystkim dla kandydatów przygotowujących się do międzynarodowych i krajowych konkursów muzycznych, nie jest to jednak wymóg obligatoryjny. Uczestnicy mogą zgłosić dowolny repertuar solistyczny, lub w zakresie duetów fortepianowych. Kwalifikacja do udziału w kursie odbędzie się na podstawie biografii artystycznej kandydata, oceny jego udziału w poprzednich edycjach kursu i kolejności zgłoszenia.
Publiczne zajęcia kursu odbywać się będą w Klubie Muzyki i Literatury przy placu T. Kościuszki 10 oraz w Sali koncertowej Filharmonii Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu http://www.nfm.wroclaw.pl przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 19. Zajęcia tłumaczone będą w zależności od potrzeb na język polski, angielski. Zakwaterowanie w Hotelu Savoy (www.savoy.wroc.pl) przy pl. T. Kościuszki 19. Hotel jest położony w odległości 100 m od Klubu Muzyki i Literatury około 600 m od Filharmonii oraz około 800 m od głównego dworca kolejowego. Zakwaterowanie w hotelu osoby towarzyszącej jest możliwe na podstawie wcześniejszego zgłoszenia takiej potrzeby (na karcie zgłoszenia lub w innej formie najpóźniej do 31 lipca 2017 r). Wyżywienie: śniadania i kolacje w Hotelu Savoy, obiady w Restauracji „Galicja"http://restauracjagalicja.pl przy ul. Marsz. Józefa Piłsudskiego 66 (wejście na przeciw Teatru Muzycznego CAPITOL), około 100 m. od hotelu SAVOY. Opłaty dla Polaków: 1450 zł. za uczestnictwo aktywne solisty, 1050 zł. za uczestnictwo aktywne członka duetu fortepianowego, 950 zł. za uczestnictwo bierne.
W ramach tej opłaty organizatorzy zapewniają czynne lub bierne uczestnictwo w kursie, zakwaterowanie od noclegu 13/14 do noclegu 24/25 sierpnia, pełne wyżywienie (od kolacji 13 VIII do śniadania 25 VIII), możliwości ćwiczenia oraz dowiezienie na koncerty w Brzegu i w Dusznikach Zdroju. Czynne uczestnictwo obejmuje cztery lekcje z profesorem, lub profesorami kursu oraz próby do koncertów. Czynne i bierne uczestnictwo obejmuje również udział w wykładach teoretycznych na temat interpretacji Mazurków Fryderyka Chopina, nauki techniki gry á vista, funkcjonowania fortepianów, akustyki sal koncertowych, percepcji dźwięku i techniki nagrań. Wykłady są integralną częścią programu kursu. Obowiązek uczestnictwa nie dotyczy osób, które wzięły udział w tych wykładach podczas poprzednich edycji kursu. Rezygnacja z hotelu obniża opłatę za kurs o 500 zł. Rezygnacja z wyżywienia analogicznie obniża opłaty o 250 zł. (rzeczywiste średnie koszty uczestnictwa jednej osoby ponoszone przez organizatorów wynoszą ponad 3000 zł). Opłaty dla pozostałych uczestników: równowartość 750 euro za uczestnictwo aktywne solisty, równowartość 650 euro za uczestnictwo aktywne członka duetu fortepianowego,równowartość 450 euro za uczestnictwo bierne.

Koncerty - odbędzie się 5 publicznych koncertów uczestników kursu:
14 sierpnia - koncert inauguracyjny w Klubie Muzyki i Literatury.
19 sierpnia - koncert w Narodowym Forum Muzyki (Sala Filharmonii) we Wroławiu
20 sierpnia - koncert w Dworku im. F. Chopina w Dusznikach Zdroju
22 sierpnia - koncert w w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu
24 sierpnia - krótki koncert w Klubie Muzyki i Literatury (przed wręczeniem dyplomów).

Programy wszystkich koncertów zawierać będą zdjęcia wykonawców i profesorów kursu. Ponadto, w miarę potrzeb, mogą się odbyć koncerty zamknięte, przeznaczone tylko dla kursantów.
Dyplomy - wszyscy uczestnicy kursu otrzymają dyplomy aktywnego lub biernego uczestnictwa na spotkaniu towarzyskim w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu 24 sierpnia.

Dodatkowe informacje: http://www.liszt.art.pl/?xxiv-miedzynarodowy-mistrzowski-kurs-pianistyczny-2017,1304