Reklama

Koncert noworoczny w wykonaniu Inny Kamarian (wokal) i Juliany Krukowskiej (fortepian)

10 stycznia (piątek) 2014 roku godz. 18.00
Wstęp tylko za zaproszeniami

Juliana Krukowska urodziła się w Uzbekistanie w mieście Taszkent. Studiowała w latach 1997 - 2003 w Państwowym Konserwatorium Muzycznym Uzbekistanu na kierunku Teoria Muzyki, uzyskując stopień magistra. Od 2001 roku pracuje w Państwowym Akademickim Teatrze Wielkim Opery i Baletu im. A. Nawoi jako wykładowca teorii muzyki w Akademickim Studium Dziecięcym. Od 2004 roku zatrudniona była w Państwowym Konserwatorium Uzbekistanu jako wykładowca przy Katedrze Teorii Muzyki, a także jako akompaniator przy Katedrze Dyrygentury Chóralnej. Od 2003 jest oficjalną organistką katedry katolickiej w Taszkencie pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie prowadzi aktywną działalność koncertową, wykonując klasyczną i współczesną muzykę organową.
Występowała z Orkiestrą Radia i Telewizji Uzbekistanu oraz z wybitnymi artystami Teatru Opery i Baletu. W 2011 roku odbyła tournee z koncertami muzyki organowej w świątyniach w Polsce, Rosji (m. in. w Kaliningradzie), a także w Niemczech i we Włoszech. Obecnie, przede wszystkim, zajmuje się muzyką organową doskonaląc technikę i wzbogacając swój repertuar.
Inna Kamarian urodziła się w stolicy Uzbekistanu, w Taszkencie. Tam ukończyła Państwowe Konserwatorium Muzyczne im. M. Aszrafi, uzyskując stopień magistra, gdzie studiowała na Wydziale Wokalnym kierunek śpiewu solowego. Dysponuje sopranem liryczno-koloraturowym. Pracuje w Republikańskim Specjalistycznym Akademickim Muzycznym Liceum jako wykładowca śpiewu. Prowadzi aktywną działalność artystyczną, dając koncerty w katolickiej katedrze w Taszkencie. Uczestniczyła w Międzynarodowym Festiwalu Współczesnej Muzyki „Ilhom-XX”. Jest laureatką Republikańskiego Konkursu Wokalnego.
Koncertowała w wielu świątyniach i na estradach Polski, Niemiec, Włoch i Rosji.
Juliana Krukowska i Inna Kamarian tworzą zawodowy duet, wykonujący muzykę klasyczną wokalną i organową. Ich program nosi nazwę „AVE MARIA”, prezentuje on utwór „Ave Maria” najwybitniejszych kompozytorów różnych epok.
Jako parafianki koncertują często w swoim kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie znajdują się organy podarowane przez katolików z Niemiec (w Uzbekistanie znajdują się tylko trzy takie instrumenty).
Julianna i Inna posiadają w swoim repertuarze również piosenki Anny German, która 75 lat temu urodziła się w Urgenczu, na terenie Uzbekistanu.

Program
1. G. Puccini – Aria Lauretty z opery „Gianni Schicchi “
2. R. Leoncavallo – pieśń “La mattinata” (“Poranek”)
3. L. Delibes – Valse de Coppelia (walc Coppelii z baletu “Coppelia” )
4. A. H. Malotte – pieśń “The Lord ’s Prayer”
5. J. S. Bach – Ch. Gounod – pieśń “Ave Maria”
6. H. Rachimov – pieśń “Kocham Cię”
7. A. Babadżanian – pieśń “Zwróć mi muzykę”
8. F. Chopin – Walc cis-moll op.64 nr 7
9. F. Liszt – Nokturn As-dur nr 3
10. F. Chopin – Etiuda f-moll op.10 nr 9