Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na koncert zespołu Echo Wrocławia pt. „Muzyczny rejs po Odrze”

9 stycznia (wtorek) 2024 roku o godz. 19.00
Wstęp z zaproszeniami

Plakat [pdf]

Program [pdf]


Koncert przygotowany przez Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu dla środowiska żeglugi śródlądowej. Kadry pedagogicznej Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu, marynarzy, stoczniowców oraz portowców.


W skład zespołu Echo Wrocławia wchodzą studenci Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu:

Daniel Krylowicz – saksofon sopranowy
Lidia Siwiec – saksofon altowy
Sławomir Koniak – saksofon tenorowy
Kamil Wilk – saksofon barytonowy
Tatiana Kochanowska – instrumenty perkusyjne

Zespół koncertował na międzynarodowych festiwalach muzycznych takich jak: Europejskie Forum Saksofonowe we Wrocławiu, Festiwal Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, Festiwal Muzyczny im. Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, występował w Starym Ratuszu we Wrocławiu dla Urzędu Wrocławskiego oraz na wielu innych koncertach. Wiosną 2023 roku zespół zajął I miejsce w Międzynarodowym Konkursie ,,Wind Stars 2023’’ na Łotwie. Zespół posiada różnorodny repertuar, który trafi do gustu każdego odbiorcy.


Daniel Krylowicz – saksofon sopranowy, altowy. Jest studentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu i kontynuuje swoją muzyczną edukację od 2018 roku w klasie saksofonu pod kierunkiem profesora dr hab. Ryszarda Żołędziewskiego. Jego przygoda z muzyką rozpoczęła się w Państwowym Kolegium Muzycznym im. M.I. Glinki w Mińsku, gdzie studiował w latach 2015-2018 pod opieką pedagoga Pawła Kazaka. Daniel jest laureatem kilku konkursów m.in. zdobył drugie miejsce na Europejskim Forum Saksofonowym we Wrocławiu, drugie miejsce w konkursie Małych Form Katedry Instrumentów Dętych, Perkusji i Akordeonu, oraz pierwsze miejsce na konkursie WIND STARS 2023 na Łotwie. Jego największą przyjemnością jest granie w zespole, szczególne zainteresowanie budzi w nim gra w kwartecie saksofonowym. W ciągu ostatniego roku miał okazję wystąpić na ponad 20 koncertach, międzynarodowych festiwalach i konkursach.


Lidia Siwiec – saksofon altowy. W 2020 roku Lidia ukończyła z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną II stopnia w Rzeszowie. Obecnie studentka III roku Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie saksofonu profesora Ryszarda Żołędziowskiego. Ukończyła również studia magisterskie z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz licencjat z edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Była uczestnikiem kursów mistrzowskich prowadzonych przez: Gana Leva, Kennetha Edge’a, Barbarę Strack-Hanisch, Erzsébet Selejlo. Uczestniczyła w sympozjum metodycznym prowadzonym przez Jadwigę Leśniak-Sidorską. Brała udział oraz koncertowała na festiwalach muzycznych, takich jak: Europejskie Forum Saksofonowe we Wrocławiu, Festiwal Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. W 2019 roku uczestniczyła i przedstawiała prezentację naukową w Studenckim Międzynarodowym Seminarium Naukowym obywającym się na Akademii Muzycznej we Lwowie. Występowała na scenie Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Obecnie skupia się na nauczaniu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. A. Kurylewicza w Namysłowie, gdzie prowadzi klasę saksofonu.


Sławomir Koniak – saksofon tenorowy. Ukończył Zespół Szkół Muzycznych Nr 1 im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie w klasie saksofonu Edwarda Madeja. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie saksofonu prof. dr hab. Ryszarda Żołędziewskieo. Brał udział w kursach mistrzowskich pod kierunkiem m.in. prof. Philippe Portejoie’a, prof. dr hab. Ryszarda Żołędziewskiego, prof. Mieczysława Stachury, prof. dr hab. Dariusza Samóla, prof. dr hab. Andrzeja Rzymkowskiego, prof. Barbary Strack-Hanisch, prof. Gana Leva, prof. Erzsébet Selejlo, prof. Kennetha Edge’a. Wstępował w ramach międzynarodowych festiwali takich jak: Europejskie Forum Saksofonowe we Wrocławiu, Saxophobia w Bratysławie, Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy w Szczecinie, oraz na scenie Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Jako muzyk orkiestrowy współpracuje z Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu. Jako kameralista uczestniczy w różnego rodzaju projektach muzycznych, koncertując z innymi muzykami głównie na terenie Dolnego Śląska; m.in. Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, Klub Literatury i Muzyki we Wrocławiu, oraz we Wrocławskim Ratuszu. Jako pedagog prowadzi klasę saksofonu w Zespole Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Wałbrzychu.


Kamil Wilk – saksofon barytonowy. Ukończył Szkołę Muzyczną II stopnia w Mielcu w klasie saksofonu Bogusława Pawełczaka. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie saksofonu prof. dr hab. Ryszarda Żołędziewskiego. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich pod kierunkiem m.in. prof. Barbary Strack-Hanisch, prof. Gana Leva, prof. Erzsébet Selejlo, prof. Kennetha Edge’a, prof. dr hab. Andrzeja Rzymkowskiego. Występował oraz koncertował w międzynarodowych festiwalach muzycznych takich jak: Europejskie Forum Saksofonowe we Wrocławiu, Festiwal Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju i innych oraz jako muzyk orkiestrowy m.in. na scenie Opery Wrocławskiej, oraz Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Obecnie skupia się na rozwijaniu swojego warsztatu gry, biorąc udział w różnego rodzaju projektach muzycznych oraz koncertując z innymi muzykami m.in. w Klubie Literatury i Muzyki we Wrocławiu, Pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim czy we Wrocławskim Ratuszu.


Tatiana Kochanowska – instrumenty perkusyjne. Jest absolwentką akademii muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu kierunku jazz i muzyka estradowa. Od samego dzieciństwa Tatiana pragnęła zostać muzykiem i zaczęła uczyć się w szkole muzycznej w Lidzie, na Białorusi. Zmiana kierunku w 2015 roku z akordeonu na perkusje w jej muzycznej ścieżce był jeden z najważniejszych kroków rozwoju. Już jako perkusistka uczyła się w Kolegium Muzycznym im. M.I. Glinki w Mińsku, również w szkole muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Warszawie i w 2022 roku ukończyła Akademię Muzyczną Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Tatiana kontynuuje swoją muzyczną karierę, biorąc udział w wielu koncertach i festiwalach.



 

Aktualności

Premiera książki S. Niciei pt. „Kresowa Atlantyda. Historia i mitologia miast kresowych. Tom XXII. Ołyka, Nieśwież, Klewań, Lida”
Słowo wstępne: R. Sławczyński

26.06 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Koncert na zakończenie roku szkolnego 2024/2025 uczniów Studia Artystycznego SYJUD

27.06 (piątek) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie Towarzystwa im. Ferenca Liszta we Wrocławiu

28.06 (sobota) br. o godz. 12.00
Wstęp z zaproszeniami

Dolnośląskie Towarzystwo im. F. Chopina, zebranie

30.06 (poniedziałek) br. o godz. 11.00
Wstęp z zaproszeniami

Koncert pt. „Pogawędki jazzowe”
K. Abt – gitara
A. Michalak – gitara basowa

30.06 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wrocławska premiera książki poetyckiej K. Słomki pt. „Znaleźć człowieka. Elegie przebudzenia”
Prowadzenie spotkania: D. Heck

1.07 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Spotkanie transmitowane online

Prezentacja książki B. Jasińskiego pt. „Ostatnich zjada życie. Naturalnie o bieganiu i triathlonie”

2.07 (środa) br. o godz. 18.00
Spotkanie transmitowane online

Koncert pt. „Słoneczne harmonie”

5.07 (sobota) br. o godz. 16.00
Koncert zamknięty

Spotkanie Zrzeszenia Weteranów Działań Poza Granicami Państwa
W części muzycznej:
P. Dziergas – akordeon

7.07 (poniedziałek) br. o godz. 17.00
Spotkanie zamknięte

Prelekcja K. Jasińskiej pt. „Zamordowani, pogrzebani, spopieleni... Kaźń Profesorów Lwowskich i ich bliskich w lipcu 1941 roku we Lwowie”

10.07 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Wieczór przy fortepianie”
Wystapią:
Jingjing Fu
Yingying Xi
Zezhong Xao
Ryan LaTourrette

15.07 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Recital fortepianowy L. Krahforsta pt. „Letnie wieczory muzyki fortepianowej”oraz wykład D. Marciniszyna pt. „Pogorelić jakiego nie znamy”

16.07 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Premiera książki S. Srokowskiego pt. „Świadek zagłady Kresów. Dziesięć przyczyn ukraińskiego ludobójstwa”

24.07 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Spotkanie transmitowane online

Wystawa ilustracji M. Koch do książki pt. „Siedem smoków głównych”

do 26.08 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

„Letnie czytanie wierszy”

2.09 (wtorek) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Recital fortepianowy T. Maruta

3.09 (środa) br. o godz. 18.30
Koncert zamknięty

Spotkanie poświęcone książce M. Baterowicza pt. „WOJNA 1812. Quasi una fantasia”
Wprowadzenie: N. Tarczyńska
Uczestnicy dyskusji:
D. Heck
M. Dyżewski
S. Srokowski
M. Jaszczuk-Surma

4.09 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wykład M. Dyżewskiego pt. „Muzyczne perły polskiego Średniowiecza”
Reżyseria dźwięku: Z. Jędrych

5.09 (piątek) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wieczór poetycko-muzyczny połączony z prezentacją tomiku poezji E. Śnigór pt. „Sercem i duszą pisane”
Słowo wiążące: E. Alfut
Recytacje: E. Śnigór
W części muzycznej: R. Frey, W. Kwaśnicki

8.09 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie ze światowej sławy śpiewakiem T. Koniecznym

9.09 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Młoda Scena”
G. Milella – sopran
N. Spagnolo – sopran
A. Lacialamella – fortepian
Dyrektor artystyczny: F. Bottigliero

11.09 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Muzyczne zakończenie lata”
M. Hanus-Kobus – fortepian
M. Gąsieniec – fortepian
A. Kobus – trąbka

13.09 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Recital fortepianowy Pauliny (PAVLA) Pawlaczek pt. „Without Words”

15.09 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie pt. „Wokół legend Sylwestra Chęcińskiego” prezentujące książkę pod redakcją H. Trojanowskiej „Chęciński. Taki Swój”
Prowadzenie: dr hab. prof. UJ. J. Hańderek
W części muzycznej: J. Luboiński – wokal, saksofon, fortepian

16.09 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Recital fortepianowy I. Demakiny

17.09 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wieczór autorski L. Bakalarz pt. „Czterojęzykowe opowiadanie wierszem”
B. Radzik – akompaniament, recytacja
E. Sulecka – recytacja z offu

18.09 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert wokalny R. Kuźmińskiego pt. „Feeria muzycznych barw”

19.09 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wręczenie nagród Laur Wrocławia i Diament Wrocławia

23.09 (wtorek) br. o godz. 12.00
Wstęp z zaproszeniami

Prelekcja M.Ç. Czachorowskiego pt. „1925–2025. Stulecie Muzułmańskiego Związku Religijnego w Rzeczypospolitej Polskiej”
W części muzycznej nagrania z płyty „Tatar sesi – tatarski głos”

23.09 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Prezentacja książki S. Srokowskiego pt. „Ruska miłość”

25.09 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Uroczystość wręczenia Nagrody im. A. Pryszczewskiej-Kozołubowej J. Skorupińskiej za pracę magisterską

27.09 (sobota) br. o godz. 15.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Uroczystość wręczenia Nagrody Literackiej Czterech Kolumn K. Kuczkowskiemu
W części muzycznej: M. Ferenc – fortepian

27.09 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Wydarzenie transmitowane online

Premiera książki J. Skoczylasa pt. „Cylinder”

1.10 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Spotkanie autorskie A. Srokowskiej-Ziółkowskiej pt. „Czy książka może zachęcać do wglądu w siebie w równej mierze dzieci, jak i ich opiekunów?”
Prowadzenie: S. Srokowski

2.10 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online