Reklama

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na wieczór autorski Elżbiety Śnieżkowskiej-Bielak , połączony z prezentacją książki pt. ''Taniec z psychopatą''

22 lutego (czwartek) 2018 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny

Plakat [pdf]

Elżbieta Śnieżkowska-Bielak. ''Taniec z psychopatą'' (okładka) [pdf]


Elżbieta Śnieżkowska-Bielak. Poetka, pisarka, członkini Oddziału Dolnośląskiego Związku Literatów Polskich we Wrocławiu oraz Wrocławskiego Oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich. Mieszka w Gryfowie Śląskim. Pisze dla dorosłych i dla dzieci. Spod jej pióra wyszło osiem tomików poezji, trzy powieści, dwa zbiory opowiadań, wiersze, bajki i opowiadania dla dzieci. Publikuje w czasopismach literackich Akant, Sekrety Żaru, Świętokrzyski Kwartalnik Literacki, Horyzonty, i pedagogicznych Oblicza Edukacji i Życie Szkoły. Jej wiersze i proza znajduje się w wielu almanachach i antologiach. Między innymi w publikacjach towarzyszących Międzynarodowemu Festiwalowi Poezji Poeci bez granic w Polanicy. Uczestniczy w spotkaniach autorskich w bibliotekach, przedszkolach i szkołach. Prowadzi warsztaty dla dzieci w oparciu o swoje bajki i wiersze. Jest autorką książek wspomagających, nauczanie języka polskiego Psoty Literek i Językowe Łamigłówki oraz pozycji wspomagającej naukę oprawnej artykulacji głosek Mówię Wyraźnie. Wydała także zbiór bajek terapeutycznych Bajeczne mikstury…, legendy o zamkach polskich, Czy w tym zamku straszy oraz śpiewnik dla dzieci Nasze piosenki. W procesie wydawniczym znajduje się kilka nowych książek autorki. W 2008 roku pisarka otrzymała od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczenie Zasłużone dla Kultury Polskiej.

Taniec z psychopatą - kobieca powieść obyczajowo-psychologiczna, której akcja dzieje się współcześnie Na Dolnym Śląsku. Opowiada o destrukcyjnej miłości, lęku, upokorzeniu, poszukiwaniu zemsty i przebaczeniu. Jest to również powieść o wielkich pasjach, sztuce i inspiracjach twórczych. A także o rodzinie, przyjaźni i szacunku. Akcja utworu rozgrywa się na tle bujnej, karkonoskiej przyrody, w miastach i galeriach sztuki. Pokazuje cierpienie i szczęście, ciemne i świetliste strony życia. Czytając tę pozycję, można zajrzeć w najtajniejsze zakamarki ludzkiej duszy.

Dodatkowe informacje o autorce:
www.sniezkowska.pl
www.facebook.com/bielaska1
pl.wikipedia.org/wiki/Elżbieta_Śnieżkowska-Bielak