Reklama

Klub Literacki Rubikon, Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zapraszają na wieczór literacki Anny Paciorek i Wojciecha Korycińskiego pt. ''Poezja i proza - tworzenie nastroju''

21 lutego (środa) 2018 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny

Plakat [pdf]

W programie:
Dyskusja z autorami
Prezentacja fragmentów utworów

Dodatkowe informacje: www.facebook.com


Anna Paciorek to wrażliwa poetka. W swojej twórczości poetyckiej dotyka takich tematów jak: przemijanie, piękno sztuki i przyrody, miłość i przyjaźń, moralność i inne uniwersalne tematy, dotyczące człowieka w każdym miejscu i czasie. Wojciech Koryciński to autor kryminałów, w których mroczna intryga jest tylko pretekstem do przedstawienia pełnych erudycji opisów dawnej Świnicy, tego ulubionego przez pisarza miasta, w którym stara się też działać jako organizator życia kulturalnego. Czy poezja w dzisiejszym, tak konkretnym świecie, może coś zaproponować współczesnemu czytelnikowi? Czy kryminały są literaturą użytkową i historie w nich zawarte mogą przejść próbę czasu? Czy kryminał zawsze musi mieć mroczny klimat, a poezja liryczny nastrój? Te i inne pytania padną w dyskusji z członkami klubu literackiego „Rubikon” (rubikon.e.pl). Dyskusję poprowadzi administrator portalu, Maja Hypki-Grabowska. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników słowa.

Anna Paciorek - dziennikarka Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej, poetka Koła Literatów Polskich im. Zbigniewa Herberta i KKL "Źródło". Jest biegłym rewidentem i biegłym sądowym w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu i w Legnicy, posiada również uprawnienia lustratora. Jako poetka udanie zadebiutowała w 2001 r. w Oficynie Wydawniczej „MAK” w Szczecinie. Do tej pory autorka wydała pięć tomów: w 2002 r. arkusz poetycki (nr 1, II serii bibliofilskiej „ARS POETICA”) pt. „Życie jest chwilą”, w 2006 r. „Kino Powidok”, w 2008 r. „Zaczęło się w raju”, w 2013 r. tomik pt. „Zamknięte otwarte” i w 2016 r. tomik „Cieniem wiatru zapisane”. Ponadto jej utwory znajdują się w 27 antologiach, w tym dwóch, które wyszły pod redakcją autorki: „W wirażach czasu” i „Odsłonić prawdę”. Jest członkiem: Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury we Wrocławiu, JP II Polish Amarican Poets Academy w Wallington (NJ) i Koła Literatów Polskich im. Zbigniewa Herberta w Lublinie, w którym to Kole pełni funkcję wicekanclerza w zarzadzie głównym i kancelrza w Oddziale Koła we Wrocławiu. Współdziała na trzech portalach poetyckich, w jednym z nich : „Kryształy słów - zajrzyj tu, napisz coś”, należy do Administracji Grupy. Otrzymała kilka wyróżnień w konkursach poetyckich w kraju i za granicą. Jest wpisana do leksykonu Who is who, w wersji polskiej.

Wojciech Koryciński. Pomysłodawca i współorganizator Świdnickich Śród Literackich (od 2006), Rzeźni Literackiej (od 2016) odbywającej się Domu Kultury Polskiej w Wilnie oraz Festiwalu Cztery Żywioły Słowa (od 2013). Członek stowarzyszenia Chiazm oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Autor licznych artykułów o tematyce krytycznoliterackiej i kulturoznawczej oraz powieści „Tajemnice ulicy Pańskiej” (2010), „Niebieskie zakony” (2013), farsy „Urząd nad jeziorem” (2013), noweli „Wieża”, a także krótki form prozatorskich obejmujących postmodernistyczne wersje legend świdnickich powstałych w ramach projektu „Wieża legend” (2013). W 2011 r. otrzymał świdnicką Nagrodę w Dziedzinie Kultury, a w 2014 r. Nagrodę Publiczności Warto, przyznawaną przez wrocławski dodatek „Gazety Wyborczej” i miasto Wrocław. Stypendysta Prezydenta Świdnicy w latach 2010 i 2013.