Reklama

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na 168 koncert z cyklu pn. ''Stypendyści Samorządu Wrocławia – Miastu''

Organizacja i prowadzenie koncertu dr Izabella Starzec-Kosowska
16 stycznia (poniedziałek) 2017 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny

Plakat [pdf]

Program [pdf]


Gustaw Bachorz
Student klasy klarnetu Jana Tatarczyka w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Laureat najwyższych nagród podczas wielu konkursów o skali regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej, m.in.: VII Festiwal Klarnetowy w Szczecinie 2015 (II miejsce) i XVI Akademicki Konkurs Klarnetowy we Włoszakowicach 2015 (II nagroda), jak również różnych stypendiów – Rektora Wrocławskiej Akademii Muzycznej, Royal Conservatoire of Glasgow, Szczecińskiej Akademii Sztuki i innych. Koncertował, współpracował i pobierał lekcje od wielu wybitnych muzyków takich jak: Philippe Berrod, Florent Héau, Wojciech Mrozek czy Jan Jakub Bokun, zarówno w Polsce jak i za granicą (Niemcy, Francja, Wielka Brytania). Obecnie bierze aktywny udział w życiu kulturalnym Wrocławia oraz koncertuje w Polsce.


Joanna Galik
Uczennica IV klasy SM I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu w klasie fortepianu Krystyny Dyżewskiej. Z dużym powodzeniem bierze udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych, zdobywając tytuły laureatów. Do jej najważniejszych osiągnięć muzycznych należą: I. miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Iwony Kuźmy w Krakowie (listopad 2016), I. miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Mistrz klawiatury” w Warszawie (kwiecień 2016), III. miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Tadeusza Szeligowskiego w Poznaniu (listopad 2015), II miejsce na X Międzynarodowym Festiwalu Młodych Pianistów w Głubczycach 2015, II miejsce w XI edycji konkursu „Wiosna z Fortepianem” w Sosnowcu 2015, II miejsce w XI Muzycznych Spotkaniach Najmłodszych Pianistów w Sieradzu 2014, II miejsce w VI Chrzanowskich Spotkaniach Młodych Instrumentalistów 2014, I miejsce w 13 Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Görlitz/Zgorzelec 2014. W marcu 2016 roku wzięła udział w koncercie „Wiosna młodych”, odbywającym się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Poznańska Wiosna Muzyczna”. Wraz z chórem „Con Brio” wzięła również udział w spektaklu muzycznym „Brzydkie kaczątko”, śpiewając partię solową Dzikiego Kaczora (Festiwal LEO maj 2016) oraz w koncercie „Magia Dźwięków” (Wratislavia Cantans 2016). Joanna Galik w 2015 roku otrzymała stypendium Rady Miasta Wrocławia w Uczniowskim Programie Stypendialnym skierowanym do uczniów osiągających wybitne wyniki w nauce.


Franciszek Gąsieniec
Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku sześciu lat pod kierunkiem Elżbiety Nawareckiej. Jest laureatem I nagrody na XV Żyrardowskim Konkursie Młodych Pianistów (2016). Otrzymał także wyróżnienie na XVI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach (2016) i wyróżnienie na XXIII Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim na Mazowszu w Sochaczewie (2015).


Karolina Marciniak
Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat. Po ukończeniu PSM I st. im. F. Nowowiejskiego w Zgorzelcu kontynuuje naukę w OSM II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu. Od 2009 roku pracuje pod kierunkiem Izabeli Dulińskiej-Bolsewicz. W 2010 roku uzyskała II miejsce na IX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Zgorzelec/Görlitz, a w latach 2011 i 2012 – w kolejnych edycjach – I miejsce oraz nagrodę dla najlepszego wykonawcy z Powiatu Zgorzeleckiego. W 2013 roku otrzymała wyróżnienie I stopnia na XVIII Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej w Żaganiu. W roku 2015 została laureatką III nagrody na IV Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym w Szczecinie i dodatkowo otrzymała Nagrodę Dyrektora Zamku Książąt Pomorskich w postaci recitalu w Sali Bogusława. W tym samym roku zdobyła III miejsce na VIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Mistrz klawiatury” w Warszawie oraz II miejsce na XIV Żyrardowskim Konkursie Młodych Pianistów. W 2016 roku uzyskała III miejsce na XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Zgorzelec/Görlitz w kategorii zespoły kameralne, I miejsce na Ogólnopolskim „Łowieckim” Konkursie Miniatur Fortepianowych we Wrocławiu, II miejsce w kategorii fortepian solo i III miejsce w kategorii zespół kameralny na XII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów w Rybniku, III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Broumovie (Czechy). W 2013 roku otrzymała stypendium artystyczne przyznane przez Powiatowe Stowarzyszenie Wspierania Młodzieży Uzdolnionej w Zgorzelcu, natomiast w 2015 i 2016 roku stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Wrocławia. Karolina Marciniak doskonaliła swoje umiejętności biorąc udział w warsztatach pianistycznych prowadzonych przez prof. prof. Katarzynę Jankowską-Borzykowską, Helenę Furmanowicz-Kurzyńską, Andrzeja Jasińskiego, Reginę Michalak, Olgę Rusinę, Aleksieja Orłowieckiego, Michała Szczepańskiego, Marię Serafin oraz Olgę Łazarską.


Michał Paryżak
Student II roku I st. Akademii Muzycznej im Karola Lipińskiego w klasie fletu Jerzego Mrozika. Od 2016 roku Stypendysta Prezydenta Miasta Wrocławia. Do jego jednych z najważniejszych osiągnięć należą m.in. II miejsce na VII Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznej ''Euterpe'' w Rzymie oraz II miejsce na IX Międzynarodowym Konkursie Instrumentalnym ''Musica Insieme'' w Wenecji.


Noty o akompaniatorkach:
Magdalena Blum
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu Zdzisławy Rychlewskiej. Pracuje jako pianista-kameralista na Wydziale Wokalnym i Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W latach 2008-2012 pełniła funkcję Prorektora ds. Artystycznych i Naukowych, a w latach 2012-2016 funkcję Prorektora ds. Naukowych i Współpracy z Zagranicą.
Monika Hanus
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu Grzegorza Kurzyńskiego oraz klasy kameralistyki Heleny Furmanowicz-Kurzyńskiej. Jest laureatką licznych wyróżnień oraz nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych (m.in. w Żaganiu, Kłodzku, Szafarni, Budapeszcie, Gioia del Colle).