Reklama

Wydawnictwo Akademia Pióra, Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zapraszają na wieczór autorski Elżbiety Marii Kotlarskiej. Spotkaniu towarzyszy promocja dwóch tomików autorki pt. ''Ryzyko wiosny'' oraz ''Flirt z haiku''. Prowadzenie spotkania Mirosław Jerzy Gontarski (członek ZLP)

12 września (czwartek) 2019 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny

Plakat [pdf]

Elżbieta Maria Kotlarska. ''Ryzyko wiosny'' (okładka) [pdf]

Elżbieta Maria Kotlarska. ''Flirt z haiku'' (okładka) [pdf


Elżbieta Maria Kotlarska jest absolwentką polonistyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Wieloletnim Prezesem Stowarzyszenia Jeleniogórski Klub Literacki. Jest członkiem Dolnośląskiego Oddziału Związku Literatów Polskich.
Od wielu lat jest animatorką wielu wydarzeń kulturalnych (szczególnie literackich) w Jeleniej Górze. Jest inicjatorką międzypokoleniowego spotkania literackiego ''Wielkie Wierszowanie w Jeleniej Górze'', które odbywa się już ponad 15 lat. Od lat organizuje ''Warsztaty pod Śnieżką'' w Karpaczu.
Elżbieta Maria Kotlarska opublikowała cztery autorskie tomiki: ''Sekretne związki. Karkonosze'', Jelenia Góra 2009 (poetycki album z fotografiami artysty fotografika Jana Kotlarskiego), ''Inna wiosna'', Wrocław 2013, ''Ryzyko wiosny'', Wrocław 2016, ''Flirt z haiku'', Wrocław 2016 oraz jeden tomik wspólnie z Mirosławem Jerzym Gontarskim pt. ''Gemini Art'', Wrocław 2018. W tym ostatnim tomiku oboje poeci ''rozmawiają wierszami'' inspirując się nawzajem swoją dotychczasową twórczością.
Jak pisze Autorka ''Nigdy nie opuszczała mnie świadomość celowości działania. Przeciwnie, długo zwykle zastanawiałam się - i nadal rozmyślam - nad sensem moich aktywności, prac, wypowiedzi, nad ich strategią. Próbuję przewidywać skutki… Podejmuję tym samym częste ryzyko powodzenia lub fiaska. Nic to nadzwyczajnego. Jednak w poezji jest inaczej, tu działa nasz duch, a nie strategie…''


Mirosław Jerzy Gontarski urodził się w 1960 roku w Legnicy. Poeta i filozof. Absolwent filozofii na lubelskim UMCS. Od dwudziestu lat mieszka i tworzy we Wrocławiu. Jest obok Feliksa Chrzanowskiego-Szuty współtwórcą Ruchu Poetyckiego ''Pilleus'', który propagował twórczość /haiku/ i zaproponował kilkanaście nowych gatunków literackich. Oprócz publikacji wierszy w kilkudziesięciu almanachach wydał pięć autorskich tomików wierszy: ''Mirosława Jerzego Gontarskiego nie ma 2006 r.'', ''Mirosława Jerzego Gontarskiego nie będzie 2007 r.'', ''Mirosława Jerzego Gontarskiego nie było 2010 r.'', ''Mirosława Jerzego Gontarskiego nie było, nie ma i nie będzie 2015 r.'', ''Pozwól, że zacznę od nowa 2016 r.'' oraz jeden tomik wspólnie z Elżbietą Marią Kotlarską pt. ''Gemini Art''. Jest współautorem podręcznika akademickiego ''O sztuce porozumiewania się 2002 r.'' (wraz z Aliną Jagiełłowicz i Elżbietą Kozak). Od lat czynnie uczestniczy w konferencjach naukowych. Jest autorem kilkunastu opublikowanych artykułów naukowych z zakresu filozofii zdrowia, filozofii wojny, filozofii dialogu, filozofii kultury i ekofilozofii.

Strona Wydawnictwa Akademia Pióra: akademia-oz.pl/?p=1200