Reklama

Instytut Pamięci Narodowej we Wrocławiu oraz Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu z okazji Narodowego Święta Niepodległości zapraszają na koncert zespołu wokalno-aktorskiego „SONANTO” pt. ''Polskie drogi do wolności''

15 listopada (środa) 2017 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny

Plakat [pdf]

Filmu promocyjny koncertu [YT]

Program koncertu to muzyczno-aktorska opowieść o polskiej walce o wolność na przestrzeni ostatnich dwóch wieków. W repertuarze znalazły się pieśni począwszy od utworów powstańczych (nawiązujących do Powstań listopadowego i styczniowego) i legionowych przez utwory z okresu II Rzeczypospolitej, piosenki wojenne aż po okres powojenny i polską walkę o wolność w czasach „Solidarności”. W tej części pojawią się utwory takich autorów jak Jacek Kaczmarski, Andrzej Czekalski, Jan Pietrzak czy Ernest Bryll.


Katarzyna Andruszko - wokalistka, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi. Współpracowała z Teatrem Buffo w Warszawie. Laureatka i finalistka ogólnopolskich konkursów wokalnych i interpretacyjnych (m.in. Międzynarodowy Konkurs wokalistyki estradowej w Milanówku, KiepuraFest, Złoty Mikrofon w Białymstoku, Metamorfozy Sentymentalne).
Michał Bojarski - wokalista, absolwent Wydziału Wokalno-Estradowego ZPSM. im. F. Chopina w Warszawie. Od 2010 roku współpracuje także z warszawskim Gospel Choir SOUND'N'GRACE. W 2013 roku wraz z zespołem Nieczuli Gentelmani zajął III miejsce w ogólnopolskim konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej".
Aleksandra Matryba - wokalistka, absolwentka Wydziału Wokalno-Estradowego ZPSM im. F. Chopina w Warszawie. Współpracowała przy projektach teatralno-muzycznych Instytutu Teatralnego w Warszawie (Chór Kobiet, reż. Marta Górnicka). Wieloletnia solistka Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”. Laureatka licznych konkursów piosenki aktorskiej.
Jacek Kwiatkowski – pianista, absolwent Wydziału Jazzu ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Doświadczenie sceniczne zdobywał w USA będąc pianistą w zespołach jazzowych , rozrywkowych i klasycznych. Zdobył I miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym w ramach programu telewizyjnego ,,Co jest grane" telewizji Polsat. Ponadto jest laureatem przeglądu muzyki jazzowej w Kielcach.

Strona IPN: wroclaw.ipn.gov.pl

Strona zespołu Sonanto: www.sonanto.pl