Reklama

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na koncert fortepianowy Anny Starzec-Makandasis

2 października (poniedziałek) 2017 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny

Plakat [pdf]

Program [pdf]


Anna Starzec-Makandasis
Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiała w Zespole Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu. W 2005 roku z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie fortepianu Prof. Anny Organiszczak. Podczas studiów, w 2003 otrzymała półroczne stypendium “Erazmus Sokrates” na studia pianistyczne w Hogskolen I Agder University w Kristiansand w Norwegii. W latach 2006-2010, jako stypendystka uczelni w Stanach Zjednoczonych, swoje umiejętności kształciła pod okiem Prof. Amy I Ling Cheng w Oklahoma City University oraz Joacquin Achucarro w Dallas w Texasie. W 2012 roku zdobyła stopień Doktora Sztuki na uczelni Stony Brook University w Nowym Jorku w klasie fortepianu Christiny Dahl. Anna jest koncertującą pianistką solową oraz kameralną, występowała wielokrotnie w Polsce, we Włoszech, Norwegii, Niemczech, Izraelu oraz USA. Współpracowała z orkiestrą symfoniczną w Oklahoma City, w Dallas, a także z Izraelską orkiestrą kameralną na Festiwalu im. Felicjia Blumenthal w Tel Avivie.
Jest laureatką wielu prestiżowych nagród muzycznych, główne z nich to:
2003 - trzecia nagroda na konkursie im. F. Chopina w Rzymie,
2005 - finalistka konkursu “Ibla Grand Prize” na Sycylii.
W Stanach Zjednoczonych w latach 2006 i 2007 - dwukrotnie pojawiła się na konkursie Młodych Artystów, gdzie otrzymała drugą, a rok później pierwszą nagrodę za interpretację Koncertu fortepianowego A-moll Edwarda Griega i Koncertu G-Dur Maurica Ravela.
Dalsze nagrody to:
2008 - pierwsza nagroda na Konkursie Młodych Talentów (Oklahoma – Isreal Exchange Young Artist Competition), po którym została zaproszona na koncerty w Izraelu.
2010 - drugą nagroda na konkursie Młodych Artystów (Hubbards Young Artist) w Dallas.
2011 - finalistka konkursu muzyki kameralnej “Coleman 2011” W Los Angeles, w Californii.
Anna kształciła swoje umiejętności pod okiem wielu renomowanych pianistów, których miała okazję poznać będąc stypendystką festiwali muzycznych w Nowym Jorku (Summit Music 2010), Maine (Atlantic Music Festival 2012) oraz Texasie (Texas Young Artist 2008). Pracowała pod kierunkiem: Menahem Pressler, Thomas Ungar, Joheved Kaplinsky, Garry Graffman, Alessio Bax, Paul Badura Skoda oraz Gilberta Kalisha. W Polsce wielokrotnie brała udział w warsztatach muzycznych w Dusznikach Zdroju oraz Krzyżowej, gdzie pracowała pod kierunkiem Grzegorza Kurzyńskiego, Włodzimierza Obidowicza oraz Aleksieja Orłowieckiego. W czerwcu 2013 roku za swe osiągnięcia artystyczne została nagrodzona Stypendium Wałbrzyskiego Twórcy, a w maju 2014 nagrodą Prezydenta Miasta Wałbrzycha za całokształt twórczości artystycznej. W marcu 2014 ukazała się jej pierwsza płyta solowa „Na Polska Nutę” z utworami polskich kompozytorów takich jak F. Chopin, K. Szymanowski oraz Grażyna Bacewicz. We wrześniu 2015 roku nagrała wraz z Profesorem Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego- Marcinem Murawskim płytę pt. „Nocturnes”, która została wydana przez Acte Prelable. Płyta otrzymała wiele pozytywnych recenzji min. przez Polskie Radio i miesięcznik „Muzyka 21”. Obecnie Anna Starzec jest adiunktem w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.
Dodatkowe informacje oraz nagrania: www.annastarzec.com