Reklama

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na koncert studentów Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu

31 stycznia (środa) 2018 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny

Plakat [pdf]

Program [pdf]

Wystąpią:
Kamil Bednorz - fortepian, klasa prof. Pawła Zawadzkiego
Aleksander Frąszczak - saksofon sopranowy/saksofon altowy, klasa dra hab. Ryszarda Żołędziewskiego
Zuzanna Knopkiewicz - fortepian, klasa dra hab. Michała Szczepańskiego
Prowadzenie Kamil Bednorz


Kamil Bednorz. W latach 2005-2016 uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im K. i A. Szafranków w Rybniku klasie fortepianu Katarzyny Balon, którą ukończył z wyróżnieniem. W 2016 r. uzyskał wyróżnienie na Regionalnych Przesłuchaniach Uczniów Szkół Muzycznych II st. w Katowicach. W tym samym roku zajął III miejsce na V Ogólnopolskim konkursie Harmonicznym im. F. Wesołowskiego w Łodzi. W roku 2016 rozpoczął studia na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego na kierunkach kompozycja (klasa prof. Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil) oraz fortepian (klasa prof. Pawła Zawadzkiego).


Aleksander Frąszczak. Edukację muzyczną rozpoczął w PSM I st. w Strzelcach Krajeńskich w klasie instrumentów dętych drewnianych Jana Kupczyńskiego. W tym momencie kontynuuje naukę na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Poza regularną nauką uczestniczył też w wielu warsztatach i kursach mistrzowskich z wybitnymi pedagogami i saksofonistami, jak na przykład: Jean-Denis Michat, Philippe Portejoie (Francja), Arno Bornkamp, Johan Van Der Linden (Holandia), Jan Schulte-ąBunert, Asya Fateyeva (Niemcy), Lars Mlekusch (Szwajcaria), Lev Pupis, Matjaz Drevensek, Jovana Joka (Słowenia), Gordan Tudor (Chorwacja), Mieczysław Stachura, Barnard Steuer, Bartłomiej Duś, Rafał Rachwał, czy Paweł Gusnar. Jest już laureatem konkursów rangi krajowej i międzynarodowej : Wyróżnienie na Europejskim Forum Saksofonowym we Wrocławiu 2017, III miejsce na międzynarodowym konkursie „Ochrid Pearls 2017” w Ochrydzie, I miejsce na międzynarodowym konkursie saksofonowym w Mołodecznie w 2017 roku.


Zuzanna Knopkiewicz. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 9 lat w PSM I st. im. Karola Kurpińskiego w Poznaniu w klasie fortepianu mgr Elżbiety Czeluścińskiej. Już jako uczennica POSM II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu osiągała pierwsze sukcesy w zakresie kameralistyki, zdobywając liczne wyróżnienia na konkursach regionalnych i ogólnopolskich. Na tym szczeblu edukacji prowadzili ją kolejno: śp. Marek Paluszkiewicz i dr Dawid Andraszewski. Ponadto brała udział w wielu kursach oraz lekcjach mistrzowskich, dokształcając się pod okiem między innymi: Orla McDonagh (Irlandia) prof. Andrzeja Tatarskiego i prof. Andrzeja Jasińskiego. Zuzanna jest aktywną pianistką koncertującą w całym kraju. Aktualnie jest studentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu dra hab Michała Szczepańskiego. Jej zainteresowania muzyczne nie kończą się na muzyce klasycznej. Jest także miłośniczką Jazzu i na tej płaszczyźnie również stale się rozwija, w czym niewątpliwie pomogły jej między innymi międzynarodowe warsztaty Cho-Jazz w Chodzieży.