VII Koncert Dla Przyjaciół pt. "Jesiennie i Operowo"

5 października (sobota) 2013 r., godz. 17.00
Wstęp wolny

Afisz [pdf]

 

Ida Tamara Zagórska – sopran
Ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu na Wydziale Wokalno-Aktorskim, wcześniej Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Legnicy. Jest pedagogiem śpiewu, lektorem języka włoskiego, logopedą zajmującym się zaburzeniami głosu. Ma na swoim koncie kursy mistrzowskie w Czechach, Słowacji, we Włoszech oraz Austrii. Grała także na scenach teatralnych w Teatrze Polskim we Wrocławiu oraz Teatrze Dramatycznym w Legnicy. Debiutowała na deskach Opery Wrocławskiej w musicalu „Zaczarowany bal" Katarzyny Gertner. Ma na swoim koncie także epizody filmowe. Ciągle prowadzi działalność koncertową oraz pedagogiczną, a jej podopieczni często kontynuują naukę na wyższych uczelniach artystycznych.


Elżbieta Małgorzata Mach - sopran
Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiw klasie śpiewu solowego prof. Zofii Grajnert. Absolwentka Liceum Muzycznego w Poznaniu w klasie altówki
prof. Marii Przybyłowicz. Debiutowała w Operze Wrocławskiej. Kształciła swoje umiejętności wokalne na Kursach Mistrzowskich w Dusznikach Zdroju u prof Ryszarda Karczykowskiego, a nastepnie na studiach podyplomowych u prof. Agaty Młynarskiej. Koncertowała w Niemczech, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Szwajcarii i Norwegii pod znakomitą batutą dyr Marka Tracza. Powołana przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji do Rady Programowej Radia Wrocław na IV kadencje 2008-2012. Współpracuje ze Studiem Filmowym ABM. Zaangażowana pedagogicznie w zakresie edukacji artystycznej w CK "Agora" we Wroclawiu. Pomysłodawca i współtwórca cyklicznych koncertów pt "Dla Przyjaciół". Dyrektor artystyczny "Ślężańskich Dni Muzyki".


Waldemar Janusz Luboiński – tenor
O wielkiej muzykalności, obdarzony piękną, ciepłą barwą głosu. Doskonali swe umiejętności na indywidualnych lekcjach wokalistyki. Na scenie emanuje naturalnymi zdolnościami aktorskimi, co szczególnie zobaczymy w wybranych scenach duetów operetkowych i operowych. Artysta o wybitnych zdolnościach konferansjerskich. Śpiewa szeroki repertuar ; od arii starowłoskich przez Beethovena, Moniuszkę, Gershwina do Kalmana i Webbera. W przygotowaniach ma muzykę Maxa Regera i Verdiego. Współtwórca cyklicznych koncertów pt „Dla Przyjaciół".
Posiada znaczny wkład w upowszechnianie kultury Dolnego Śląska.


Jacek Szymański – tenor
Łomżyniak, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim. Uczestnik kursów i seminariów na Bachakademie (Stuttgart), stypendysta klasy mistrzowskiej Studia Operowego w Kopenhadze. Od 1994 r. jest twórcą i dyrektorem artystycznym festiwalu „Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża". W roku 2002, ogłoszonym „Rokiem Moniuszkowskim", brał udział w archiwalnym nagraniu opery „Hrabina" Stanisława Moniuszki dla Polskiego Radia i Telewizji (reż. i inscenizacja Opery: Maria Fołtyn). W roku 2003 otrzymał dyplom Ministra Kultury za „Szczególne osiągnięcia w upowszechnianiu kultury".


Wiktor Szymajda – pianista
Ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy. Czynnie koncertujący, utalentowany kameralista
o niezwykłej wrażliwości muzycznej. Laureat konkursów fortepianowych. Doskonale potrafi współtworzyć klimat koncertu wspólnie z solistami (tak wokalistami jak i instrumentalistami). Jego pasją zawodową jest edukacja artystyczna, czuwa nad młodymi talentami muzycznymi, kształtuje ich muzykalność i technikę. Zasłużony w upowszechnianiu kultury Dolnego Śląska.