Klub Muzyki i Literatury zaprasza na "Koncert pieśni meksykańskich"

Koncert poprowadzi Magdalena Daukszewicz
30 września (poniedziałek) 2013 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny

Program [pdf]

Verónica De Larrea - Soprano

Urodziła się w Meksyku. Ukończyła Narodowe Konserwatorium Muzyczne w Meksyku, w klasie śpiewu prof. Eugenii Sutti oraz Liliany Gomez.

W 1998 r. zadebiutowała w partii sopranowej oratorium Mesjasz G. F. Haendla w Pałacu Sztuk Pięknych w Meksyku.

W 2000 roku zaostała finalistką Narodowego Konkursu Wokalnego "Carlo Morelli".
W trakcie swojej kariery koncertowała z wieloma orkiestrami w Mesyku oraz za granicą, m.in. z Orkiestrą Symfoniczną w Meksyku oraz Orkiestrą Uniwersytetu w Arizonie. W 2005 roku rozpoczeła studia magisterskie na Uniwersytecie Stanu Arizona, w klasie śpiewu Anne Elgar Kopta, podczas których pełniła również rolę asystenta reżysera.
W marcu 2011 roku została finalistką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Bolonii (Włochy).
W swoim repertuarze posiada zarówno partie operowe jak: Micaela (Carmen, G. Bizet), Pamina (Czarodziejski flet, W. A. Mozart), Adina (L'elisir d'amore, G. Donizetti), (Poławiacze pereł, G. Bizet), Susanna (Wesele Figara, W. A. Mozart), La Emperatriz (La Emperatriz de la Mentira, D. Dudin), a także partie operetkowe i musicalowe, pieśni liryczne oraz narodowe pieśni meksykańskie.


Victor Campos Leal Tenor

Urodził się w Meksyku. Ukończył Narodową Szkołę Muzyczną w Meksyku. W trakcie nauki uczestniczył w kursach mistrzowskich i wiele koncertował. Współpracował m.in. z orkiestrą Escuela Nacional Preparatora pod batutą Luisa Samuela Saloma oraz z Chórem i Orkiestrą Sił Powietrznych w Meksyku.
W 2005 roku debiutował na scenie Teatru Miejskiego w Meksyku w roli Borsy (Rigoletto, G. Verdi). Następnie kreował takie role jak: Pinkerton (Madama Butterfly, G. Puccini), Hrabia Almaviva (Il Barbiere di Siviglia, G. Rossini), a także Don Jose (Carmen, G. Bizet).
Victor Campos Leal w swoim dorobku artystycznym posiada również repertuar kantatowo-oratoryjny, m.in. Requiem oraz Krönungsmesse C-dur W.A. Mozarta, Messa di Gloria G. Pucciniego oraz Stabat Mater G. Rossiniego.

Od września 2012 roku jest solistą Opery Wrocławskiej, gdzie kreuje takie role jak: Duca (Rigoletto, G. Verdi), Nemorino (L'elisir d'amore, G. Donizetti), Basilio (Le Nozze di Figaro, W.A. Mozart), Don Ottavio (Don Giovanni, W.A. Mozart) oraz Alfredo (Traviata, G. Verdi), Ismaele (Nabucco, G. Verdi). Współpracuje również z Teatrem Wielkim w Poznaniu, gdzie wykonuje rolę Hrabiego Almavivy w Cyruliku sewilskim G. Rossiniego.
Victor Campos Leal jest zwycięzcą Concurso Francisco Araiza oraz nagrody w kategorii "najlepszy wykonawca" w konkursie Carlo Morelli National Competition. W roku 2013 Victor Campos Leal wziął udział w VIII Międzynarodowym Konkursie Moniuszkowskim.

 

Olesya Tutova - fortepian

Urodziła się w Kursku, Rosja. Studia pianistyczne rozpoczęła w wieku 6 lat (Sviridov Szkoła Muzyczna). Jest laureatem wielu nagród w konkursach pianistycznych młodych rosyjskich artystów (Lipetsk, Kursk, Woroneż i Samara). W trakcie studiów w Kursk Music College zadebiutowała na scenie wspólnie z orkiestrą. Od tego momentu rozpoczęła się jej solowa kariera.

Jest absolwentką Moskiewskiego Konserwatorium Czajkowskiego z wyróżnieniem w klasie prof. Michael Kollontay (2003), ukończyła podyplomowy kurs pianistyczny w klasie prof. Pavel Nersessian (2007). Obroniła dysertację "Michael Kollontay. Portret Muzyka" pod kierunkiem prof. Ludmila Kokorevа, otrzymując stopień naukowy Doktora (2009).

Zdobyła I nagrodę w XI Międzynarodowym Konkursie Pianistów "Rome – 2000" (Włochy), a także nagrodę za najlepsze wrażenia artystyczne w "Konzerteum" – Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym (Grecja). Za wykonanie duetu fortepian-skrzypce zdobyła Grand Prix i Nagrodę Specjalną od prezydenta Kazachstanu w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej "Inspiration".
Występowała na Ukrainie, w Polsce, Austrii, Grecji, Japonii, Bułgarii, Francji oraz we Włoszech. Olesia Tutora zorganizowała Pierwszy Festiwal w Moskwie "Des pas sur la neigel" (2008) i "ForumClassica" Festival (2009).

Koncert organizowany jest przy wsparciu ambasady Meksykańskiej.