Reklama

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na 165 koncert z cyklu pn. ''Stypendyści Samorządu Wrocławia – Miastu''

Organizacja i prowadzenie koncertu dr Izabella Starzec-Kosowska
24 października (poniedziałek) 2016 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny

Plakat [pdf]

Program [pdf]


Marta Dzięcioł
Flecistka, uczennica I klasy liceum w OSM im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Kształci się pod kierunkiem Cezarego Traczewskiego. Brała udział w wielu konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Między innymi zdobyła w 2015 roku I miejsce podczas International Competition Davorin Jenko w Belgradzie, a w roku 2016 Grand Prix i I miejsce na 18th International Competition Valjevo w Serbii, II miejsce na 26th International Competition Citta de Barletta we Włoszech, a także II miejsce na XV Ogólnopolskim Wiosennym Festiwalu Fletowym w Sochaczewie i III nagrodę na XI Polskim Festiwalu Fletowym w Sieradzu. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich pod kierunkiem wybitnych pedagogów i artystów: Petera Lukasa Grafa (Szwajcaria), Elżbiety Dastych-Szwarc, Aldo Baertena (Belgia) i Dejana Gavrica (Niemcy). W 2015 r. jako solistka wystąpiła z Orkiestrą Symfoniczną OSM II st. pod batutą Jacka Rogali w „I Albumie Muzyki Współczesnej dla Młodych Wykonawców”. Od 2014 roku regularnie bierze udział w koncertach organizowanych przez Fundację Europejskiego Dziedzictwa Kulturowego – Europejczyk, występując m.in. z Kwartetem Wieniawskim.


Franciszek Gąsieniec
Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku sześciu lat pod kierunkiem Elżbiety Nawareckiej. Jest laureatem I nagrody na XV Żyrardowskim Konkursie Młodych Pianistów (2016). Otrzymał także wyróżnienie na XVI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach (2016) i wyróżnienie na XXIII Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim na Mazowszu w Sochaczewie (2015).


Teresa Gąsieniec
Uczennica czwartej klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła pod kierunkiem Katarzyny Baranowskiej. Kształci się w klasie wiolonczeli Magdaleny Zacharzewskiej. Doskonaliła swoje umiejętności uczestnicząc w warsztatach mistrzowskich u Stanisława Firleja, Andrzeja Orkisza, Tomasza Lisieckiego, Markusa Nyikosa. Jest laureatką wielu konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich w zakresie gry solowej i kameralnej m.in. Młodzieżowego Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. K. Wiłkomirskiego (Poznań), Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego (Warszawa-Łomianki), Ogólnopolskiego Turnieju Wiolonczeli i Kontrabasu (Warszawa), Ogólnopolskich Konfrontacji Wiolonczelowych im. Zdzisławy Wojciechowskiej (Bydgoszcz), Ogólnopolskiego Konkursu Bachowskiego im. Stanisława Hajzera w Zielonej Górze, Ogólnopolskich Przesłuchań Szkół Muzycznych I i II st. (Kraków), Międzynarodowego Przeglądu Zespołów Kameralnych (Jawor), Polsko-Niemieckiego Konkursu Smyczkowych i Fletowych Zespołów Kameralnych (Żary). W kwietniu 2015 roku zajęła I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Juliusza Zarębskiego Warszawa-Łomianki. W 2016r. wystąpiła na II Ogólnopolskim Konkursie „Miniatury Wiolonczelowej im. Leona Szymłowskiego” w Warszawie gdzie zdobyła Grand Prix. W tym samym roku została laureatką III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Talents for Europe w Dolnym Kubinie na Słowacji.


Modesta Gorol
Obecnie jest studentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu Michała Szczepańskiego i Gracjana Szymczaka. Prowadzi aktywną działalność artystyczną biorąc udział w licznych koncertach i projektach muzycznych. W 2012 r została laureatką VII Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów zorganizowanego w ramach XX jubileuszowej edycji Jasielskich Spotkań Muzycznych oraz uczestniczyła w projekcie Młoda Akademia organizowanego przez Akademię Muzyczną w Katowicach im. Karola Szymanowskiego, gdzie przez rok pracowała pod kierunkiem Joanny Domańskiej. Doskonaliła też swój warsztat pianistyczny na licznych kursach mistrzowskich pracując z Ewą Pobłocką, Andrzejem Jasińskim, Ritą Kinką, Olgą Rusiną, Wojciechem Świtałą, Peepem Lassmanem, Orlą McDonagh, Grzegorzem Kurzyńskim oraz Zbigniewem Raubo. W 2015 i 2016 roku występowała regularnie na koncertach w ramach Wieczorów Polskich organizowanych przez Duszpasterstwo Kolejarzy we Wrocławiu. W kwietniu 2016 r. zdobyła II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. A. Salieriego w Legnano. W październiku 2016 wystąpiła na trzech koncertach w ramach XII Międzynarodowego Festiwalu pt. Opowiadania we Wrocławiu.


Maria Kownacka
Uczennica PSM II st. w Łodzi w klasie akordeonu prof. Zbigniewa Ignaczewskiego oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu Mikołaja Ferenca. Jest laureatką wielu konkursów międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych, w których brała udział jako solistka oraz kameralistka. Zdobywała nagrody w duecie akordeonowym z Jackiem Kowalskim. Była dwukrotną stypendystką Prezydenta Wrocławia, laureatką nagrody „Szkolny Nobel” (2013), stypendystką Dolnośląskiego Programu Wspierania Uzdolnień "zDolny Śląsk" oraz uczestniczką programu „Kultura polska na świecie” organizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie. W roku 2016 została laureatką I nagrody (duet) i II (solo) na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Puli (Chorwacja) oraz III nagrody (solo) na konkursie 66th Trophée Mondial de l'acccordéon w Portimão (Portugalia).

Noty o akompaniatorach
Mirosław Gąsieniec
Pianista, kameralista, kompozytor, pedagog, organizator życia muzycznego. Wieloletni pracownik Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.
Teresa Worońko
Akompaniatorka w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu i Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.