Reklama

Klub Muzyki i Literatury zaprasza na koncert pn. ''Wieczór muzyczno-wokalny''

8 sierpnia (poniedziałek) 2016 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny

Plakat [pdf]

Program [pdf]

Julia Fomina, mezzo-sopran (Rosja)
Julia Labinska, sopran (Rosja)
Alla Markowa, mezzo-sopran (Rosja)
Marina Bielaszuk, fortepian (Rosja)
Elena Skworzowa, wiolonczela (Rosja)


Julia Fomina (mezzo-sopran)
Obecnie jest studentką Rosyjskiej Akademii Muzyki im. Gniesinych. Brała udział w kursach pedagogów Akademii w Parmie Claudii Rondelli i Raffaele Cortese. Występowała w Kapelle Sankt-Petersburga.


Julia Labinska (sopran)
Absolwentka Rosyjskiej Akademii Muzyki im. Gniesinych (klasa doc. L. Bomsztein). Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów. W lipcu 2015 brała udział w "Accademia della Lirica Italiana" w Bari (Włochy).


Alla Markowa (mezzo-sopran)
Skończyła Akademię RATI w Moskwie (klasa prof. E.Sarkisjan), obecnie jest solistką kameralnego teatru "Amadej". Brała udział w kursach: Renato Brusona, Luciana D'Intino, Mariella Devia, Renata Scotto, Sara Mingardo.


Marina Bielaszuk (pianistka)
Urodziła się w Grodnie na Białorusi. Jest zwyciężczynią wielu międzynarodowych konkursów. Obecnie pracuje na Akademii Gnesinych w Moskwie na stanowisku docenta. Współpracuje z ośrodkami muzycznymi w Polsce, Rosji, Norwegii, Niemczech, Francji. Odbyła tournee po Finlandii, Polsce, Białorusi i Rosji. Od 2005 r do 2011 uczestniczyła jako pianistka kameralistka w Kursach Wokalnych prowadzonych przez Prof. Jadwigę Rappé w Suwałkach od 2011 r. w Kursach Wokalnych - Warsztatach Operowych w Suwałkach, prowadzonych przez Prof. Bogdana Makala, od 2014 w warsztatach w Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, prowadzonych przez Prof. Izabellę Kłosińską. Od 2014 uczestniczyła w Zimowych kursach w Dusznikach-Zdrój. Zdobyła ostatnio nagrody Laureata dla Najlepszego Pianisty na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Ady Sari w maju 2015 oraz Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie "Romantyzm. Źródła i Horyzonty" w lipcu 2015 (Czarnogóra)


Elena Skworzowa
Rosyjska wiolonczelistka. Ukończyła Państwowe Moskiewskie Konserwatorium, uczyła się pod kierunkiem A. K. Fedorchenko i D. G. Millera. Elena Skworzowa odbywała staż w Konserwatorium Benedetto Marcello w Wenecji, Włochy. Skovrcova odbyła także inny staż (organy) w Konserwatorium Agostino Steffani pod kierunkiem Ugo Zalunardo. Już podczas nauki w szkole muzycznej Skworzowa zaczęła występować w Moskwie, a także dawała koncerty w krajach byłego Związku Radzieckiego. Grała w orkiestrze Konserwatorium Moskiewskiego, występowała gościnnie m.in. we Francji, Belgii, Hiszpanii. Brała udział w koncertach muzyki kameralnej we Włoszech, Rosji, Niemczech.