Reklama

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na 163 koncert z cyklu pn. ''Stypendyści Samorządu Wrocławia – Miastu''

Organizacja i prowadzenie koncertu: dr Izabella Starzec-Kosowska
6 czerwca (poniedziałek) 2016 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]

Program [pdf]


Karolina Drozd
Naukę gry na gitarze rozpoczęła w 2005 roku w PSM I st. im. Fryderyka Chopina w Oleśnicy u Anny Pietrzak. Obecnie uczy się we Wrocławiu w OSM I i II st. im. Karola Szymanowskiego pod kierunkiem Marka Zielińskiego. Zdobyła kilkanaście nagród i wyróżnień w krajowych i międzynarodowych konkursach gitarowych, m.in.: II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Rust (2015), wyróżnienie w duecie na XVIII Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Gitarowym w Trzęsaczu (2015), III miejsce na XVII Międzynarodowym Konkursie Gitarowym im. Czesława Droździewicza w Krynicy Zdroju (2014), III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Rust (2014), I miejsce na I Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Trossingen (2014), III miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA, Warszawa. Była podopieczną Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, stypendystką Centrum Edukacji Artystycznej oraz Stowarzyszenia na rzecz Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Oleśnicy.


Franciszek Dziubek
Uczeń 5 klasy Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewiecz we Wrocławiu. Mimo swojego młodego wieku ma na swoim koncie wiele nagród w tym I miejsce na II Międzynarodowym Forum Młodej Perkusji we Wrocławiu oraz Grand Prix na VIII Zachodniopomorskim Konkursie Perkusyjnym uczniów szkół muzycznych 1 st. w Szczecinie. Jego drugą pasją poza muzyka jest sport. Jako zagorzały kibic klubu Bayern Monachium wolne chwile spędza na boisku doskonaląc piłkarskie triki.


Tomasz Marut
Absolwent OSM I i II st im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu. Obecnie student I roku Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Na fortepianie kształci się pod kierunkiem Pawła Zawadzkiego. Uczestnik wielu kursów i warsztatów pianistycznych. Odnosi sukcesy na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Zajął I miejsce na IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Augustowie (2014), II miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Fortepianu CEA (2014 i 2015). Stypendysta Prezydenta Miasta Wrocławia oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Krzysztof Potocznik
W 2001 roku rozpoczął edukację muzyczną w OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu Katarzyny Kaczorowskiej. Był wielokrotnie nagradzany na krajowych i międzynarodowych konkursach pianistycznych (I nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Polskiej w Skierniewicach; I nagroda na Międzynarodowym Turnieju Pianistycznym w Niemczech; II nagroda, nagroda publiczności i nagroda specjalna na VII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. A. Marinaro w Collioure – Francja). Zdobywał także nagrody grając w duecie fortepianowym z Małgorzatą Radochońską (I nagroda na XXII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Rzymie, I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Łomiankach). Krzysztof Potocznik miał również okazję aktywnie uczestniczyć w koncertach, festiwalach oraz kursach prowadzonych m.in. przez Andrzeja Jasińskiego, Hans-Petera and Volkera Stenzla, Olgę Rusinę, Jean-Claude Vanden Eydena, Janne Martonena czy Henri Bardę. Jest laureatem stypendium Premiera Rady Ministrów za osiągnięcia artystyczne. Studiuje w Królewskim Konserwatorium w Brukseli w klasie prof. Eliane Reyes, a obecnie – w ramach wymiany studenckiej – uczy się w Akademii Sibeliusa w Helsinkach pod kierunkiem prof. Erika Tawaststsjerny oraz Thomasa Hechta (z Konserwatorium Muzycznego Yong Siew Toh Kons w Singapurze).


Amelia Salloum
Uczennica 5 klasy SM I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu w klasie perkusji Andrzeja Waloszczyka oraz 4 klasy SP o profilu lekkoatletycznym. Zdobywała nagrody i wyróżnienia na konkursach, w tym: Grand Prix oraz I miejsce ex aequo na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Szkół Muzycznych (Kraków 2014), II miejsce (ex aequo) na Międzynarodowym Konkursie Młodych Perkusistów (Wrocław 2015), II miejsce na XIV Zachodniopomorskim Konkursie Perkusyjnym (Stargard 2015) oraz wyróżnienie na VII Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia (Szczecin 2014).


Antoni Tomaszewski
Uczeń OSM I i II stopnia im. K. Szymanowskiego pod kierunkiem Marka Zielińskiego. Ośmiokrotny stypendysta Prezydenta Miasta Wrocławia. Otrzymał również Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012) i Stypendium Wrocławskiego Towarzystwa Gitarowego (2011). W 2016 roku zdobył wyróżnienia na trzech konkursach: XIX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu, IV Ogólnopolskiech Spotkaniach Gitarowych w Elblągu oraz Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym CEA dla uczniów Szkół Muzycznych II stopnia w Inowrocławiu. W 2015 roku zajął III miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym na wykonanie utworów kompozytorów polskich (Tomaszów Mazowiecki) oraz zdobył wyróżnienie na VI Ogólnopolskim Festiwalu i Konkursie Gitarowym w Kielcach. W 2014 roku zajął II miejsce w III Ogólnopolskich Spotkaniach Gitarowych w Elblągu i II miejsce w XVII Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Trzęsaczu. W poprzednich latach zdobył m.in.: II miejsce na V Ogólnopolskim Festiwalu i Konkursie Gitarowym w Kielcach (2013), II miejsce na XV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu (2012), I miejsce na II Ogólnopolskich Spotkaniach Gitarowych w Elblągu (2012). Otrzymał Tytuł Wielkiego „Gitaromaniaka” i zdobył II miejsce w grupie starszej na VIII Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie im. Łukasza Pietrzaka (Jelenia Góra – Cieplice 2012). Uczestniczył w kursach i warsztatach gitarowych, m.in. pod kierunkiem Marka Zielińskiego, Waldemara Gromolaka, Mirosława Drożdżowskiego, Krzysztofa Pełecha, Antonello Lixi, Marcina Dylli, Jaremy Klicha, Huberta Käppela, Alexisa Muzurakisa, Livio Gianoli, Aniello Desiderio, Anny Pietrzak i Marka Pasiecznego.


Tadeusz Tomaszewski
Od 2008 roku uczył się w SM I stopnia im G. Bacewicz we Wrocławiu w klasie perkusji Andrzeja Waloszczyka, obecnie – u tego samego pedagoga – kształci się w OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego. W latach 2011-2014 był członkiem Chóru Chłopięcego Filharmonii Wrocławskiej. Regularnie uczestniczy w letnich perkusyjnych kursach mistrzowskich w Kolbuszowej (Cross Drumming nad Nilem) i w Żaganiu (Międzynarodowe Forum Perkusji). Otrzymał stypendium „Młoda Polska” Narodowego Centrum Kultury w 2014 roku oraz pięciokrotnie stypendium Prezydenta Wrocławia.
W 2015 Tadeusz Tomaszewski zajął I miejsce na XIV Zachodniopomorskim Konkursie Perkusyjnym Szkół Muzycznych I stopnia "Stargard Pod Szczęśliwą Gwiazdą", II miejsce na XI Konkursie Gry na Zestawie Perkusyjnym oraz Werblu Drum Battle (kategoria werbel do lat 16) w Legnicy oraz wygrał II Międzynarodowe Forum Młodej Perkusji we Wrocławiu. W 2014 roku Tadeusz Tomaszewski zajął I miejsce na konkursie „Marimba Festiva” Internationaler Marimba Festiva Kongress und Wettbewerb w Bambergu (Niemcy), otrzymał Grand Prix na VII Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia w Szczecinie a także zajął III miejsce w X Konkursie Gry na Zestawie Perkusyjnym oraz Werblu Drum Battle (kategoria werbel do lat 16) w Legnicy. W 2013 roku wygrał trzy konkursy. Zdobył I miejsce na IX Konkursie Gry na Zestawie Perkusyjnym oraz Werblu (Drum Battle, kategoria werbel do lat 12) w Legnicy, Grand Prix na Międzynarodowym Forum Perkusyjnym we Wrocławiu oraz I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Perkusyjnym w Wilnie. W poprzednich latach odnosił liczne sukcesy konkursowe zdobywając m.in.: Grand Prix na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Perkusyjnych Zespołów Kameralnych (Radom 2012), I Prize Absolute (Grand Prix) na Międzynarodowym Konkursie Perkusyjnym "Giornate della Percussione" w Fermo (Włochy, 2012), I miejsce na „Marimba Festiva” (4th International Marimba Competition) w Norymberdze/Niemcy 2012, I miejsce na VI Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia w Szczecinie (2012), I miejsce na V Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjny im. Mikołaja Stasiniewicza „Perkusyjne zespoły kameralne 2012” Warszawa (2012), I miejsce na I Ogólnopolskim Forum Perkusyjnym Szkół Muzycznych I stopnia we Wrocławiu (2011), I miejsce na Konkursie Przeglądu Artystycznego O Smocze Jajo, Kraków (2010).