Reklama

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zapraszają na ''Recital gitarowy'' studentów klasy gitary dr Anny Pietrzak

7 maja (sobota) 2016 roku o godz. 15.30
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]

Wystąpią:
Agata Warchocka
Oskar Kozłowski
Joanna Lesiak
Jakub Walicki
Ponadto:
Aleksandra Popiołek (klasa fortepianu dr Gracjana Szymczaka)
Magdalena Lipniewska (klasa fletu Jana Krzeszowca )
W programie: Jan Sebastian Bach, Eduardo Morales-Caso, Hans Haug, Witold Lutosławski, Heitor Villa-Lobos, Joaquin Rodrigo, Maximo Diego Pujol, Asko Vilen


Agata Warchocka
Przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 9 lat w klasie skrzypiec. Ukończyła PSM I st. w Jastrzębiu-Zdroju bez zamiaru dalszej edukacji muzycznej, ale stało się inaczej. Rozpoczęła naukę gry na gitarze, z początku amatorsko i hobbystycznie, jednak tęsknota za muzycznym światem przywróciła ją do szkoły muzycznej II st. gdzie uczyła się w klasie gitary mgr Andrzeja Otręby. Naukę w liceum kontynuowała w Zespole Szkół Muzycznych w Krakowie w klasie dr Rocha Modrzejewskiego. Obecnie studiuje gitarę na Akademii Muzycznej we Wrocławiu pod okiem dr Anny Pietrzak. Wielokrotnie brała udział w kursach i lekcjach mistrzowskich u Polskich i zagranicznych wirtuozów gitary.


Jakub Walicki
Student II roku studiów magisterskich na Akademii Wrocławskiej. Gitarę studiował pod kierunkiem prof. Marka Zielińskiego, obecnie kształci się pod kierunkiem dr Anny Pietrzak i Michała Bąka. Lekcji mistrzowskich udzielali mu: Alexis Muzurakis, Thomas Müller-Pering, Tomasz Kandulski, Piotr Pałac, Sanel Redzic, Grisha Goryachev, Petra Polackova, Łukasz Kuropaczewski.


Oskar Kozłowski - gitarzysta, pedagog, aranżer. Kształcił się u Andrzeja Modrzejewskiego i dr Michała Nagy'a na Akademii Muzycznej w Krakowie. Obecnie uzupełnia studia na Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dr Anny Pietrzak Brał udział w licznych kursach mistrzowskich, prowadzonych przez m.in. Anielo Desiderio, Duo Melis, Piotra Zaleskiego, Andrzeja Mokrego, Gerharda Reichenbacha czy Abla Carlevaro. Członek Krakowskiego Kwartetu Gitarowego z którym zdobył I nagrodę w konkursie gitarowym na wyspie Ile de Re we Francji w 2009 r oraz nagrał bardzo dobrze przyjętą przez krytyków polskich i zagranicznych płytę "From Ballet to Tango". Współtworzył zespół Brazil Brazil, zajmujący się muzyką z kręgu bossa novy, prezentujący tematy A.C.Jobima czy L.Bonfy. Współpracował m.in. z Ładą Gorpienko i Lidią Jazgar z krakowskiego środowiska piosenki autorskiej. Współtworzy zespół String Thing, prezentujący akustyczną muzykę na bazie tematów bałkańskich i jazzowych, dla tego zespołu komponuje również utwory. Ponadto koncertuje solo oraz w rozmaitych składach kameralnych z innymi instrumentalistami, aranżując szereg utworów na duety czy tria z gitarą. Od lat aktywnie zajmuje się działalnością dydaktyczną.


Aleksandra Popiołek
Studentka I roku studiów magisterskich na Akademii Wrocławskiej. Fortepian studiuje pod kierunkiem dr Gracjana Szymczaka. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Katarzynę Popową-Zydroń, Ewę Pobłocką oraz Karola Radziwonowicza. Wśród ważniejszych osiągnięć Aleksandry Popiołek należy odnotować koncert z orkiestrą Filharmonii Lubelskiej pod batutą Kazimierza Brzozowskiego.