Reklama

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na 162 koncert z cyklu pn. ''Stypendyści Samorządu Wrocławia - Miastu''

Organizacja i prowadzenie koncertu: dr Izabella Starzec-Kosowska
16 maja (poniedziałek) 2016 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]

Program [pdf]


Noty o stypendystach:

Jonasz Dziuba
Absolwent studiów pierwszego stopnia na Akademii im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Student klasy trąbki Igora Cecocho. Członek orkiestr międzynarodowych: „I, Culture Orchestra”, Neue Philharmonie München, Santander Orchestra. Zwycięzca II nagrody w konkursie Małych Form Muzycznych 2015, wyróżniony podczas Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych Brno 2015. Uczestnik konkursów międzynarodowych oraz warsztatów muzycznych (Marcus Stockhausen, Jose Chafer, Arkadiusz Górecki, Tobias Füller). Muzyk współpracuje z manufakturą Van Laar trumpets and flugelhorns tworząc nowe modele instrumentów, w tym trąbki na których koncertuje w Polsce i Europie.


Oliwia Maniawska
Uczennica Szkoły Muzycznej I st. nr 3 w Zespole Szkół nr 20 im prof. Marii Zduniak we Wrocławiu, w której kształci się na wiolonczeli u Agnieszki Szykuły. Jej sukcesy muzyczne to m.in. I miejsce w V i VI Konkursie na Miniaturę, wyróżnienie w XIII ,,Igraszkach Wiolonczelowych” w Oleśnicy oraz I miejsce w III Szkolnym Festiwalu Muzycznym ,,Violinofon”. W kwietniu 2016 roku otrzymała wyróżnienie w XX Spotkaniach Najmłodszych Wiolonczelistów w Kłodzku. W trakcie trzech lat nauki występowała na koncertach w Szkole Muzycznej I st. nr 3, w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu oraz szkołach podstawowych. Uczestniczyła także w letnich warsztatach orkiestrowych zorganizowanych przez Impresariat Artystyczny ,,Młody Paganini”, zdobywając wiedzę i doświadczenie muzyczne w zakresie muzyki kameralnej i orkiestrowej.


Michał Mastalarz
W latach 2009–2015 kształcił się w grze na gitarze pod kierunkiem Agaty Furmanowskiej. Obecnie uczeń OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie gitary Marka Zielińskiego. Odnosił sukcesy na konkursach krajowych i międzynarodowych, zajmując m.in. II miejsce na I Ogólnopolskich Spotkaniach Gitarowych (Elbląg 2011), II miejsce na XVIII Międzynarodowych Spotkaniach Gitarowych (Sanok 2011) oraz – również w 2011 roku – II miejsce na XIII Dolnośląskim Konkursie Gitarowym „Gitariada” w Kłodzku. W 2012 roku zajął III miejsce na II Ogólnopolskich Spotkaniach Gitarowych w Elblągu, III miejsce na XIV Dolnośląskim Konkursie Gitarowym „Gitariada” w Kłodzku i III miejsce na IV Ogólnopolskim Festiwalu i Konkursie „Gitara Viva” w Kielcach. Michał Mastalarz wygrał w 2014 roku XII Ogólnopolski Konkurs Gitary Klasycznej im. A. Tansmana w Kępnie. Zdobył II miejsce na XIV Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym w Strzelcach Krajeńskich w roku 2015. Stypendysta Prezydenta Wrocławia w latach 2011, 2012 oraz 2015.


Jolanta Niewiadomska
Uczennica V klasy OSM I st. nr 3 im. prof. M. Zduniak we Wrocławiu w klasie skrzypiec Agnieszki Golińskiej. Jest laureatką wielu konkursów. W roku szkolnym 2015/2016 zdobyła II i III miejsce w Festiwalu Muzycznym Violinofon ( jako solistka i kameralistka), II miejsce w X Międzyszkolnym Konkursie „Małego Skrzypka” w Oławie oraz III miejsce w XVIII Świdnickich Konfrontacjach Młodych Skrzypków. Obecnie przygotowuje się do VII Międzyszkolnego Konkursu na Miniaturę, XIII Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. G. Bacewicz oraz do 42. Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. Z. Brzewskiego w Łańcucie.


Marek Szymański
Laureat 19 konkursów muzycznych krajowych oraz międzynarodowych. Za osiągnięcia artystyczne otrzymał stypendium ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz Prezydenta Miasta Wrocławia. Uczestnik wielu warsztatów fletowych oraz kursów mistrzowskich, podczas których pracował z wybitnymi flecistami i pedagogami, takimi jak Peter-Lukas Graf (Hochschule für Musik Basel), Ransom Wilson (Yale University), Pierre-Yves Artaud (Conservatoire National Supérieur de Musique de Paris), Eva Amsler (University Florida), Andras Adorjan (Hochschule für Musik München). Obecnie student Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fletu Jerzego Mrozika oraz Królewskiego Konserwatorium w Antwerpii (Belgia) u Aldo Baertena. W 2014 ukończył akademię orkiestrową Royal Flemish Philharmonic w Belgii. W 2015 roku wygrał przesłuchania do Młodzieżowej Orkiestry Unii Europejskiej EUYO, do której został wyselekcjonowany spośród kandydatów ze wszystkich 28 państw członkowskich Unii Europejskiej. Z orkiestrą EUYO koncertował na najbardziej prestiżowych estradach Europy: Concertgebouw Amsterdam (Holandia), Usher Hall (Edynburg, Szkocja), Wiesbaden Kurhaus (Niemcy) czy Koncerthaus Berlin (Niemcy). W 2016 rozpoczął pracę w orkiestrze Opery Wrocławskiej oraz otrzymał zaproszenie na kolejne tournée koncertowe z European Union Youth Orchestra.


Noty o akompaniatorach:
Małgorzata Chronowska
Pianistka, wieloletni pracownik Akademii Muzycznej. Obecnie pracuje w Szkole Muzycznej nr 3 we Wrocławiu.
Monika Kruk
Ukończyła wrocławską Akademię Muzyczną w klasie fortepianu Michała Szczepańskiego i w klasie kameralistyki Magdaleny Blum-Rak. Laureatka wielu nagród w międzynarodowych konkursach kameralnych i wokalnych.. Pracuje jako pianista – korepetytor na Wydziale Wokalnym w PSM im. R. Bukowskiego we Wrocławiu oraz. w macierzystej uczelni na Wydziale Instrumentalnym oraz Wydziale Wokalnym. W sierpniu 2013 roku podjęła współpracę z Narodowym Forum Muzyki w ramach projektu Polski Narodowy Chór Młodzieżowy.
Maria Miszczak
Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Pianistka-kameralistka współpracująca z Katedrą Instrumentów Dętych Akademii Muzycznej.
Barbara Miłaszewicz
Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Obecnie pracuje w OSM I st. nr 3 i SM I st. nr 3 im. prof. M. Zduniak we Wrocławiu jako nauczyciel gry na fortepianie i akompaniator.