Reklama

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na ''Wieczór z klasyczną muzyką wokalną''

11 kwietnia (poniedziałek) 2016 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.

Plakat [pdf]

Program [pdf]

Występują:
Maria Zygmaniak-Lesiak (sopran)
Akompaniament: Sergiusz Antochewicz
Gość wieczoru: Piotr Sowiński
W programie koncertu utwory: F. Chopina, S. Cardilla, C.Bixia, E.Capua, V.Crescenza, I. Kalmana, F.Lehara, G.Pucciniego i innych.


Maria Zygmaniak-Lesiak: znana śpiewaczka operowo-operetkowa; sopran dramatyczny, aktorka, pedagog sztuki śpiewu klasycznego, muzyk-skrzypaczka. Rodowita wrocławianka pochodząca z rodziny o bogatych korzeniach muzycznych. Ukończyła z wyróżnieniem PWSM we Wrocławiu wydział wokalno-aktorski w klasie prof. E. Sąsiadka oraz lekcje mistrzowskie u prof. Haliny Mickiewiczówny i Viktorii de los Angeles, znakomitej hiszpańskiej śpiewaczki operowej. Współpracowała z wspaniałymi Mistrzami sztuki wokalno-aktorskiej i reżyserami na scenach Operetki Wrocławskiej i znanych Scenach Koncertowych Europy. Koncertowała jako solistka w produkcjach Operowych i Symfonicznych. Współpracowała z wybitnymi dyrygentami i reżyserami. Laureatka Srebrnej Iglicy i innych prestiżowych nagród Teatralnych. Niezapomniana odtwórczyni ról amantek w znanych i lubianych Operetkach i musicalach takich jak ,,Wesoła Wdówka” Lehara ,,Bal w Savoyu” Abrahama, ,,Księżniczka Czardasza” Kalmana, ,,Wiedeńska Krew” Straussa, ,,Dziękuje Ci Ewo" Renza ,,Hiszpańska mucha” i innych. Grała epizody w polskich serialach takich jak ,,Pierwsza Miłość”, ,,Kryminalni” i innych. Zagrała role Leokadii Bażant w filmie ,,Niezapomniane Historie”. Obecnie prowadzi klasę sztuki śpiewu klasycznego i piosenki aktorskiej. Koncertuje wykonując wszystkie formy utworów kameralnych pieśni i sakralnych.

Piotr Sowiński: tenor z Wrocławia, swoją karierę rozpoczął w 1975 roku pod kierunkiem prof. Janusza Nowaka, wybitnego bas-barytona i dziekana PWSM we Wrocławiu. Był studentem prof. Sobierajskiej w Poznaniu. Rozpoczynał jako pierwszy tenor w zawodowym chórze Opery i Operetki Wrocławskiej. Po stanie wojennym wyjechał do USA, gdzie kontynuował dalszą naukę śpiewu pod kierunkiem wybitnych profesorów śpiewaków operowych jak np. prof. Merlin Furby. Po powrocie do kraju w 2007 roku za namową śpiewaczki operowej Marii Zygmaniak-Lesiak oraz z jej pomocą pedagogiczną podjął dalszą kontynuację śpiewu. Ma za sobą wiele występów publicznych, śpiewając głównie repertuar klasyczny operowy i operetkowy.

Sergiusz Antochewicz: znany wrocławski pianista akompaniator i solista. Absolwent PWSM we Wrocławiu w klasie fortepianu prof. Obidowicza. Koncertował i pracował w Niemczech jako pedagog klasy fortepianu. Obecnie pedagog klasy fortepianu w liceum Muzycznym we Wrocławiu. Znakomity odtwórca muzyki Fryderyka Chopina.