Reklama

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zapraszają na Koncert kameralny

15 grudnia (piątek) 2017 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny

Plakat [pdf]

Wystąpią:
Ewa Kowalska - flet
Anna Rutkowska-Schock - fortepian
W programie:
Katy Abbott: Pieśń Jesienna
Michał Rosiak: Suita Australijska na flet i fortepian
Astor Piazzolla: Tango Etiuda numer 4
Sergiej Prokofiev: Sonata na flet i fortepian Op. 94


Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na pomoc w walce z chorobą nowotworową Kacperkowi Borkowskiemu

Szczegóły:
www.facebook.com/kacpergraozdrowie/
www.pomockacperkowi.pl

Ewa Kowalska studiowała w klasie fletu wybitnego polskiego pedagoga, Profesora Jerzego Mrozika, otrzymując tytuł magistra na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Wraz z licznymi wysokimi wynikami edukacyjnymi Ewa otrzymała stypendia Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz możliwość uczestnictwa w międzynarodowych kursach mistrzowskich w Niemczech oraz w Anglii. Ewa brała udział w intensywnych międzynarodowych programów muzycznych, gdzie uczestniczyła w warsztatach fletowych z flecistami takimi jak William Bennett (Farnham, Anglia 2003), Catherine Cantin (Telc, Czechy 2003), Philippe Bernold i Emmanuelle Reville, Gdansk oraz Telc, Czechy, 2002) oraz Michael Cox (Sydney, 2007). Podczas paroletniej edukacji muzycznej Ewa otrzymała wielokrotne wyróżnienia i nagrody na narodowych i międzynarodowych konkursach fletowych: Drugie miejsce na konkursie fletowym podczas Australijskiego Festiwalu Fletowego w Sydney (2007), pierwsza nagroda na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych we Wrocławiu (2004), pierwsza nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Fletowym w Olsztynie (2000), trzecia nagroda na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Jastrzębiu Zdroju (1998), czwarta nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Fletowym w Warszawie (2004). W grudniu 2003 Ewa wystąpiła na Galowym Koncercie w sali koncertowej Parlamentu Republiki Czeskiej wraz z Catherine Cantin, wykładowczynią fletu w Paryskim Konserwatorium Muzycznym. Zaraz po ukończeniu studiów Ewa emigrowała do Australii. Jednym z pierwszych występów w Sydney był solowy recital w Konsulacie Rzeczypospolitej Polskiej w 2005 roku. W grudniu 2006 Ewa wystąpiła na prestiżowym festiwalu Polart na Tasmanii, który był transmitowany pózniej przez Radio ABC Classic FM. Ewa niejednokrotnie występowała z Australian Opera and Ballet Orchestra w Sydney Opera House. Uczestniczyła również w uroczystym koncercie celebrującym dwusetną rocznicę urodzin Fryderyka Chopina w prestiżowej Sydney City Recital Hall, Angel Place, z udziałem Ambasadora Polski Andrzeja Jaroszyńskiego, Konsula Daniela Gromanna oraz Guwernator Prof. Marie Bashir (Marzec 2010). Ewa dała ponadto solowy recital w centrum fletowym The Flute Tree w Sydney w pazdzierniku 2012 prezentując program kompozytorów XX wieku. Aktualnie Ewa prowadzi swoją klase fletu w International Grammar School oraz w Hunters Hill Public School w Sydney. Ewa ukończyła podyplomowe studia psychologiczne na The University of Sydney oraz kurs Mistrzowskiego Wykonawstwa Muzycznego na tymże uniwersytecie w klasie Dr. Daniela Rojas w roku 2015. Aktualnie Ewa współpracuje z zespołem kameralnym The Hourglass Ensemble, który regularnie promuje muzykę współczesnych kompozytorów w Sydney Opera House oraz w salach koncertowych w Melbourne oraz Brisbane. Zespół Hourglass dwukrotnie pojawił się w Europie w 2016 oraz w 2017 roku i dał szereg koncertów w Polsce, Austrii, Niemczech oraz Szwajcarii.


Anna Rutkowska-Schock była laureatką kilku ogólnopolskich konkursów pianistycznych oraz finalistką Europejskiego Konkursu Muzycznego w Darmstadt będąc uczennicą fortepianu Prof. Heleny Furmanowicz-Kurzyńskiej. W 1997 roku otrzymała stypendium na Boise State University w Idaho (USA), gdzie kształciła się pod kierunkiem francusko-amerykańskiej pianistki, dr Madeleine Forte. Dr Madeleine Forte była uczennicą Alfreda Cortot i z Nią Anna Rutkowska-Schock pracowała nad francuskim i amerykańskim repertuarem pianistycznym. Po półtora roku uzyskała dyplom Bachelor of Art In Piano Performance z wyróżnieniem Magna Cum Laude. W roku 2001 pianistka ukończyła z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie fortepianu Prof. Grzegorza Kurzyńskiego. W 2003 roku podczas Międzynarodowego Konkursu Muzycznego IBLA Grand Prize na Sycylii pianistka otrzymała nagrodę dla najlepszego akompaniatora. Od tego czasu była wielokrotnie zapraszana do współpracy jako stały akompaniator konkursów muzycznych na Sycylii, w Rzymie, Peru, Polsce i na Słowacji. W 2006 r. otrzymała stypendium na udział w 2-miesięcznej Letniej Akademii Muzyki w Santa Barbara (California, USA). Podczas tego kursu doskonaliła swoje umiejętności w klasie kameralistyki prof. Anne Epperson. W tym samym roku ukazała się płyta CD, na której znajduje się nagranie Anny Rutkowskiej Schock solowego utworu muzycznego „Park Atrakcji”, który był wspólnym projektem dziewięciu kompozytorów, upamiętniającym wystawę EXPO w Paryżu w roku 1937. W 2007 r., wraz z Jeffrey’em James’em z Nowego Jorku, pianistka była dyrektorem artystycznym Festiwalu Muzyki Amerykańskiej, który odbył się we Wrocławiu. Anna Rutkowska-Schock w roku 2006 otrzymała stopień doktora, zaś w roku 2013 stopień doktora habilitowanego w dziedzinie sztuki muzycznej. Jako solistka i kameralistka występowała w Polsce, USA (w tym wielokrotnie w nowojorskiej Carnegie Hall), Indonezji, Peru, Niemczech, Włoszech, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Czechach, Słowacji i Rosji.