Reklama

Koncert odwołany z przyczyn niezależnych od organizatora

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na koncert zespołu z Krakowa "Paluszki Trio"

14 października (sobota) 2017 roku o godz. 17.00
Wstęp wolny

Plakat [pdf]

Hanna Nieborak - wiolonczela
Wojciech Paluch - skrzypce
Dominik Prusinowski - fortepian
W programie utwory romantyczne i neoromantyczne z muzyki europejskiej XIX wieku


Trio fortepianowe "Paluszki Trio" w składzie: Hanna Nieborak (wiolonczela), Wojciech Paluch (skrzypce) oraz Dominik Prusinowski (fortepian) działa od marca 2017 r. Są tegorocznymi absolwentami Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Krakowie, dyplomowanymi muzykami. Prezentują publiczności różne utwory - od klasyki po własne kompozycje.


Hanna Nieborak
Zamieszkała w Blechnarce. Absolwentka prof. Renaty Gąsiorek. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich. Koncertowała w orkiestrze Arco Cracovia. Brała udział w prawykonaniu Oratorium Piotra Pałki, gdzie pełniła rolę koncertmistrza. Koncertowała również we Francji, Finlandii i wielu miastach Polski. Oprócz muzyki interesuje się teatrem i filmem. Od dwóch lat pracuje jako wolontariusz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym T-mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu.


Wojciech Paluch
Jaworznianin. Absolwent prof. J. Mrozika. Laureat ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów skrzypcowych. Członek krakowskiej orkiestry Ardente i Youth Chamber Orchestra, z którymi często koncertuje. Brał czynny udział w Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie - jednym z najważniejszych festiwali na świecie. Cieszy go muzyka i wszystko, co ma z nią jakikolwiek związek.


Dominik Prusinowski
Zamieszkały w Zakopanem. Uczeń prof. Katarzyny Orczyk. Niejednokrotnie wyróżniany na małopolskich konkursach pianistycznych. Koncertował na wielu ważnych uroczystościach pod patronatem Burmistrza Miasta Zakopane. Oprócz muzyki wykazuje zdolności literackie. Zwycięzca wojewódzkich konkursów poetyckich. Członek chóru Chopiniada. Występował jako aktor w krakowskim teatrze Groteska.