Reklama

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na 174 koncert z cyklu pn. ''Stypendyści Samorządu Wrocławia – Miastu''

Organizacja i prowadzenie koncertu dr Izabella Starzec-Kosowska
25 września (poniedziałek) 2017 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny

Plakat [pdf]

Program [pdf]

Magdalena Dudek - sopran
Ewa Kasprzak - flet
Aleksandra Lenkiewicz - skrzypce
Emilia Schock - skrzypce
Dominik Szauer - akordeon
Akompaniament: Jerzy Adamowski, Anna Rutkowska-Schock, Tomasz Śliwowski, Teresa Worońko


Magdalena Dudek
Uczennica IV klasy śpiewu Ewy Murawskiej-Kalinin w PSM II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu. Występowała podczas festiwalu Wratislawia Cantans (2014), w operze dziecięcej podczas Leo Festiwalu (2014), z chórem „Con Brio” i Zespołem Wokalnym „Rondo” Małgorzaty Podzielny, jak i konkursach. Zajęła m.in. I miejsce na I Ogólnopolskim Konkursie J. Kiepury w Sosnowcu (2015), I miejsce na Międzynarodowym Konkursie B. Martinu w Pradze (2015), II miejsce podczas IV Międzynarodowego Konkursu Giulio Perottiego w Ueckermunde (2015). Zajęła również I miejsce oraz otrzymała wyróżnienie za najlepsze wykonanie pieśni Mieczysława Karłowicza na II Śląskim Konkursie Wokalnym w Katowicach (2016). W 2017 roku zdobyła III nagrodę na II Międzynarodowym Konkursie Muzyki Sakralnej „Ars Et Gloria” w Katowicach, III nagrodę na VI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Zdzisława Skwary w Mławie oraz II nagrodę na XI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. L. Różyckiego w Gliwicach. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich i warsztatach u wybitnych pedagogów: Danuty Paziuk-Zipser, Aleksandry Kubas-Kruk, Ubaldo Fabbriego. Stypendystka Prezydenta Wrocławia, Powiatu Wrocławskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Ewa Kasprzak
Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej nr 3 w Zespole Szkół nr 20 im. prof. Marii Zduniak we Wrocławiu w klasie fletu Ludmiły Szuber-Wolny. Obecnie kontynuuje naukę w OSM I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie fletu Cezarego Traczewskiego. Jest laureatką wielu konkursów o zasięgu krajowym i międzynarodowym, zarówno jako solistka, jak i kameralistka. Do najważniejszych osiągnięć Ewy Kasprzak w ubiegłych latach należą I miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Drewnianych w Namysłowie (2016), nagroda Grand Prix (2014) i I miejsce (2016) w kolejnych edycjach Dolnośląskich Miniaturowych Zmagań Flecistów w Lubaniu, wyróżnienie w IV Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Jastrzębiu-Zdroju (2016), III miejsce w XV Ogólnopolskim Konkursie Młodych Solistów w Jaworznie (2015), III miejsce na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Fletowym w Sochaczewie w 2015 roku, a także wraz z Weroniką Łuciów i Leną Czekaj (trio fletowe) I miejsce w IV Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Jastrzębiu-Zdroju (2016). W 2017 roku została laureatką I nagrody na XIX International Flautist Gathering „Tahir Kulenovic” w Valjevo (Serbia) oraz otrzymała wyróżnienie na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Fletowym w Sochaczewie. W roku szkolnym w 2016/17 roku duet fletowy w składzie Ewa Kasprzak i Kinga Stochła zdobył II nagrodę IV Polsko-Niemieckiego Konkursu Smyczkowych i Fletowych Zespołów Kameralnych w ramach XV Jubileuszowego Festiwalu Telemannowskiego w Żarach.
Ewa Kasprzak jest pięciokrotną Stypendystką Prezydenta Wrocławia.


Aleksandra Lenkiewicz
Uczennica IV klasy OSM II stopnia im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec Elżbiety Bolsewicz. Jest laureatką konkursów regionalnych i ogólnopolskich m.in. w Zielonej Górze – XI i XII Lubuskie Spotkania Skrzypcowe w 2015 i 2016 roku (III miejsce), III miejsce na IV Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Instrumentów Smyczkowych w Elblągu w 2015 roku) i Grudziądzu (wyróżnienie). W sierpniu 2017 roku zdobyła pierwszą nagrodę na Malta International Music Competition. Oprócz sukcesów solistycznych zdobywała laury jako członek zespołów kameralnych (nagrody na konkursach w Krakowie, Sierpcu, Jaworze i Rybniku).


Emilia Schock
Uczennica OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego, obecnie w klasie 4 szkoły podstawowej. Uczy się gry na skrzypcach pod opieką Anety Szczygielskiej. Już w pierwszej klasie (2014/2015) uczestniczyła w dwóch ogólnopolskich konkursach skrzypcowych: „Bajeczna Miniatura” w Elblągu (II miejsce) oraz w Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. O. Riedinga w Warszawie (I miejsce). Jako główna laureatka tego konkursu miała zaszczyt wystąpić w koncercie na Zamku Królewskim w Warszawie. W 2017 roku została laureatką I miejsca na IV Międzynarodowym Konkursie "Premio Clivis" w Rzymie i III miejsca na XXI Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych im. Warchala na Słowacji. Ponadto zdoobyła następujące nagrody: II miejsce na XIII Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów im. Szafranków w Rybniku i II miejsce na IV Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym w Toruniu. W 2016 r. otrzymała II nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Janko Muzykant w Sochaczewie, I nagrodę w Ogólnopolskich Spotkaniach Skrzypcowych im. prof. M. Ławrynowicza w Płocku oraz II nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Miniatury Skrzypcowej w Warszawie. W kwietniu 2016 r. zajęła II miejsce w XX Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Jozefa Muziky w Czechach (Nova Paka), a w maju I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym w Żywcu. Latem 2016 r. zajęła I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Premio Monterosa Kawai w Varallo (Włochy) w kategorii instrumentów smyczkowych oraz II miejsce w X Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Schloss Zell an Der Pram, który gościnnie odbył się we Wrocławiu. Emilia Schock brała udział w warsztatach skrzypcowych prowadzonych przez Dorotę Obijalską i Małgorzatę Skorupę. Jest Stypendystką Prezydenta Wrocławia od 2015 roku.


Dominik Szauer
Naukę gry na akordeonie rozpoczął w wieku sześciu lat u Jacka Gąsiora i Waldemara Wróblewskiego. W latach 2004-2010 i 2015-2017 był uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Jako laureat programu stypendialnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” w roku szkolnym 2011/2012 rozpoczął naukę w paryskim Konserwatorium Paula Dukasa w klasie akordeonu i muzyki kameralnej u profesora Maxa Bonnay'a, pod kierunkiem którego uczył się do 2015 roku. W latach 2014-2015 był ponadto uczniem Francka Angelisa – profesora akordeonu i wybitnego kompozytora w konserwatorium Edgar Varese w Paryżu. Dominik Szauer jest dziesięciokrotnym stypendystą Samorządu Miasta Wrocławia. W roku 2014 otrzymał nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego na VIII Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Popradzie i II nagrodę na Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego Krajów Unii Europejskiej VAMOE we Wiedniu. Został też dwukrotnym laureatem II miejsca Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego Accordé'Opale w Rang-du-Fliers we Francji (lata 2013 i 2015 ) i I miejsca konkursu VAMOE w Wiedniu w 2012 roku. W roku 2016 zajął trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Mławie i podczas Międzynarodowych Prezentacji Muzyki Akordeonowej Harmonia Viva we Wrocławiu. W roku 2017 rozpoczyna studia na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu u Zbigniewa Luca.


Noty o akompaniatorach:
Jerzy Adamowski
Absolwent OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu Janiny Butor. W 2002 roku ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach pod kierunkiem Czesława Stańczyka. Koncertował m. in. na Zamku Królewskim w Warszawie, Zamku Piastów Śląskich w Brzegu i za granicą. Od 2001 roku jest nauczycielem w PSM II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu.
Anna Rutkowska-Schock
Pianistka-kameralistka, dr habilitowany, pracuje w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Tomasz Śliwowski
Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu Grzegorza Kurzyńskiego. W swoim dorobku ma wiele nagród na konkursach o randze krajowej i międzynarodowej. W swoim dorobku ma wiele nagród i wyróżnień na konkursach w kraju i zagranicą. Jest czterokrotnym stypendystą Rektora Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu przyznawanym najlepszym studentom uczelni oraz stypendystą programu Erasmus, dzięki któremu kształcił się pod kierunkiem prof. Silke-Thory Matthies w Hochschule für Musik w Würzburgu.
Teresa Worońko
Akompaniatorka w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu i Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.