Reklama

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na 173 koncert z cyklu pn. ''Stypendyści Samorządu Wrocławia – Miastu''

Organizacja i prowadzenie koncertu dr Izabella Starzec-Kosowska
5 czerwca (poniedziałek) 2017 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny

Plakat [pdf]

Program [pdf]

Wystąpią:
Weronika Balcerzyk - flet
Amelia Duchnowska - gitara
Franciszek Dziubek - perkusja
Klara Jachimczak - fortepian
Weronika Łuciów - flet
Amelia Salloum - perkusja
Tadeusz Tomaszewski - perkusja
Akompaniament: Maurycy Huf, Teresa Worońko


Weronika Balcerzyk
Uczennica I klasy liceum Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu klasy fletu Cezarego Traczewskiego. Brała udział w wielu konkursach muzycznych uzyskując m.in.: I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Belgradzie (Serbia, 2015r.), II nagrodę na XII Ogólnopolskim Wiosennym Festiwalu Fletowym w Sochaczewie (2015r.), I nagrodę w XVIII Międzynarodowym Konkursie Fletowym im. Tahira Kulenovića w Valjevie (Serbia, 2016r.), wyróżnienie na Międzynarodowym Jastrzębskim Konkursie Fletowym w Jastrzębiu Zdroju (2016r.) i wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie „Instrumenty Dęte” w Jastrzębiu Zdroju (2016r.) Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich u wybitnych pedagogów – Petera-Lukasa Grafa, Aldo Baerten`a, Stefana Albrechta, Dejana Gavriča, Łukasza Długosza, Natašy Marić. W roku 2014, 2015, 2016 uzyskała Stypendium Artystyczne Prezydenta Wrocławia. W roku 2015 otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Amelia Duchnowska
Uczennica II klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie gitary Marka Zielińskiego. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych. Ostatnie osiągnięcia: I miejsce na International Music Competition w Belgradzie (Serbia) 2016 i 2017, II miejsce na 8. Omis Guitar Fest 2017 (Chorwacja), II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie „Gitara na Kresach” 2017 w Chełmie, I miejsce na Gitarrenfestival „Gitarrophilia” w Trossingen 2016, II miejsce na 18. Internationale Gitarrenfestival Rust 2016. Amelia Duchnowska najbardziej lubi grać muzykę współczesną i latynoamerykańską. Z polskich kompozytorów najbardziej ceni twórczość gitarzysty i kompozytora Marka Pasiecznego. Marzy, żeby napisał dla niej utwór.


Franciszek Dziubek
Uczeń 6 klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Mimo swojego młodego wieku ma na swoim koncie wiele nagród, w tym I miejsce na II Międzynarodowym Forum Młodej Perkusji we Wrocławiu oraz Grand Prix na VIII Zachodniopomorskim Konkursie Perkusyjnym Uczniów Szkół Muzycznych I st. w Szczecinie. W 2017 roku zajął I miejsce ex aequo z Amelią Salloum w XV Zachodniopomorskim Konkursie Perkusyjnym w Stargardzie. Oprócz muzyki kocha sport – szczególnie badmintona i jazdę na rowerze. Uczy się jeździć na skuterze.


Klara Jachimczak
Uczennica OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu, gdzie kształci się w klasie fortepianu Bogusławy Porębskiej. Laureatka konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. W 2017 roku otrzymała wyróżnienia na XXIII Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Sochaczewie oraz na V Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym w Szczecinie. Na Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej zdobywała następujące nagrody: 2012 i 2015r – wyróżnienia, 2016 – II miejsce. Zajęła III miejsca na XI Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku (2015) i Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Broumovská Klávesa (2015), VII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Janiny Garści w Stalowej Woli (2016) i XXVI „Roma” International Piano Competition (2016). Klara Jachimczak występowała w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, Filharmonii Wrocławskiej, Żelazowej Woli, Dworku Chopina w Dusznikach-Zdrój i na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Była aktywną uczestniczką wielu kursów i warsztatów w Kielcach, Wrocławiu, Krynicy-Zdroju, Warszawie, Lusławicach.


Weronika Łuciów
Naukę gry na flecie poprzecznym rozpoczęła w wieku siedmiu lat pod kierunkiem Ludmiły Szuber-Wolny w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. Prof. Marii Zduniak we Wrocławiu. Po jej ukończeniu dostała się do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu gdzie kształci się pod kierunkiem Elżbiety Hołowiak-Ziółek. Brała udział w licznych konkursach. Do jej najważniejszych osiągnięć można zaliczyć I miejsce w XI Dolnośląskich Zmaganiach Flecistów w Lubaniu (2016), wyróżnienie I stopnia w I Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Drewnianych dla uczniów i pedagogów w Namysłowie (2016), wyróżnienie w XV Ogólnopolskim Konkursie Młodych Solistów w Jaworznie (2015). Oprócz muzyki interesuje się kulturą Wielkiej Brytanii i językiem angielskim.


Amelia Salloum
Uczennica 6 klasy SM I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu w klasie perkusji Andrzeja Waloszczyka oraz 5 klasy SP o profilu lekkoatletycznym. Zdobywała nagrody i wyróżnienia na konkursach. W roku 2017 zdobyła I miejsce ex aequo w XV Zachodniopomorskim Konkursie Perkusyjnym „Stargard pod szczęśliwą gwiazdą” i II miejsce na III Międzynarodowym Forum Młodej Perkusji. W 2016 II miejsce w Ogólnopolskim konkursie perkusyjnym w Szczecinie. Ponadto z ważniejszych osiągnięć wymienić należy: Grand Prix oraz I miejsce ex aequo na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Szkół Muzycznych (Kraków 2014), II miejsce (ex aequo) na Międzynarodowym Konkursie Młodych Perkusistów (Wrocław 2015), II miejsce na XIV Zachodniopomorskim Konkursie Perkusyjnym (Stargard 2015) oraz wyróżnienie na VII Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia (Szczecin 2014). Pasjonatka kursów i warsztatów perkusyjnych z których czerpie ogromną wiedzę od najlepszych pedagogów z kraju i z całego świata.


Z prawej Tadeusz Tomaszewski
Od 2008 roku uczył się w SM I stopnia im G. Bacewicz we Wrocławiu w klasie perkusji Andrzeja Waloszczyka, obecnie – u tego samego pedagoga – kształci się w OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego. W latach 2011-2014 był członkiem Chóru Chłopięcego Filharmonii Wrocławskiej. Regularnie uczestniczy w letnich perkusyjnych kursach mistrzowskich w Kolbuszowej (Cross Drumming nad Nilem) i w Żaganiu (Międzynarodowe Forum Perkusji). Otrzymał stypendium „Młoda Polska” Narodowego Centrum Kultury w 2014 roku oraz wielokrotnie stypendium Prezydenta Wrocławia. W 2017 roku zdobył wyróżnienie na konfrontacjach perkusyjnych na festiwalu Drum Battle w Legnicy w kategorii werbel do lat 16. W 2015 zajął I miejsce na XIV Zachodniopomorskim Konkursie Perkusyjnym Szkół Muzycznych I stopnia "Stargard Pod Szczęśliwą Gwiazdą", II miejsce na XI Konkursie Gry na Zestawie Perkusyjnym oraz Werblu Drum Battle (kategoria werbel do lat 16) w Legnicy oraz wygrał II Międzynarodowe Forum Młodej Perkusji we Wrocławiu. W 2014 roku Tadeusz Tomaszewski zajął I miejsce na konkursie „Marimba Festiva” Internationaler Marimba Festiva Kongress und Wettbewerb w Bambergu (Niemcy), otrzymał Grand Prix na VII Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym Uczniów Szkół Muzycznych I st. w Szczecinie a także zajął III miejsce w X Konkursie Gry na Zestawie Perkusyjnym oraz Werblu Drum Battle (kategoria werbel do lat 16) w Legnicy. W 2013 roku wygrał trzy konkursy. Zdobył I miejsce na IX Konkursie Gry na Zestawie Perkusyjnym oraz Werblu (Drum Battle, kategoria werbel do lat 12) w Legnicy, Grand Prix na Międzynarodowym Forum Perkusyjnym we Wrocławiu oraz I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Perkusyjnym w Wilnie. W poprzednich latach odnosił liczne sukcesy konkursowe zdobywając m.in.: Grand Prix na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Perkusyjnych Zespołów Kameralnych (Radom 2012), I Prize Absolute (Grand Prix) na Międzynarodowym Konkursie Perkusyjnym „Giornate della Percussione” w Fermo (Włochy, 2012), I miejsce na „Marimba Festiva” (4th International Marimba Competition) w Norymberdze/Niemcy 2012, I miejsce na VI Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia w Szczecinie (2012), I miejsce na V Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjny im. Mikołaja Stasiniewicza „Perkusyjne zespoły kameralne 2012” Warszawa (2012), I miejsce na I Ogólnopolskim Forum Perkusyjnym Szkół Muzycznych I stopnia we Wrocławiu (2011).


Noty o akompaniatorach:
Maurycy Huf
Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie Michała Szczepańskiego. Brał udział w krajowych i międzynarodowych kursach mistrzowskich. Prowadzi działalność artystyczną z wieloma zespołami kameralnymi.
Teresa Worońko
Akompaniatorka w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu i Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.