Reklama

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zapraszają na koncert fortepianowy Łukasza Pospieszalskiego i Kamila Jankowskiego

17 marca (piątek) 2017 roku o godz. 17.00
Wstęp wolny

Plakat [pdf]

Program [pdf]


Łukasz Pospieszalski - ur. 1986, pianista, wywodzi się z muzykującej rodziny Pospieszalskich, z którą regularnie występuje na wielu scenach w kraju i za granicą. Edukację muzyczną rozpoczął w PSM I i II stopnia w Częstochowie. Absolwent studiów I stopnia w klasie fortepianu Akademii Muzycznej w Krakowie u prof. Andrzeja Pikula oraz Marka Szlezera. Obecnie dyplomant Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie profesora Grzegorza Kurzyńskiego. Na co dzień komponuje muzykę do miniatur filmowych, spektakli teatralnych, a także bierze udział w wielu projektach na gruncie szeroko pojętej muzyki rozrywkowej.


Kamil Jankowski ur. 1991 w Sandomierzu. Ukończył PSM I st. im Fryderyka Chopina w Opatowie i PSM I i II st. im Ludomira Różyckiego w Kielcach. Kształcił się w klasie fortepianu Wiktorii Konarskiej, Jolanty Płoskiej, Artura Jaronia i Stefana Kutrzeby. Dwa lata temu ukończył studia licencjackie oraz kontynuuję edukację na II roku studiów magisterskich, w klasie fortepianu prof. Michała Szczepańskiego na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Laureat Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. M. Moszkowskiego w Kielcach (wyróżnienie,2009), Ogólnoszkolnego Konkursu Wykonawczego (III miejsce,2010), Ogólnopolskiego Konkursu Kameralistyki Fortepianowej w Toruniu (I miejsce,2010). Regularnie koncertuje w kraju i zagranicą. Jako solista współpracował z takimi dyrygentami, jak: J. Kosek, J. Chrenowicz, H. Tomaszek- Plewa. Brał udział w krajowych i międzynarodowych kursach mistrzowskich, kształcąc się pod okiem m.in. Włodzimierza Obidowicza, Waldemara Andrzejewskiego, Andrzeja Jasińskiego, Jarosława Drzewieckiego, Silke-Thora Matthies.