Reklama

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na koncert uczniów klasy gitary Marka Zielińskiego i Dominika Tomasiaka

7 lutego (wtorek) 2017 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]

Program [pdf]

Wystąpią:
Beata Atłas (naucz. Marek Zieliński)
Miłosz Muzalski (naucz. Dominik Tomasiak)
Filip Optołowicz (naucz. Marek Zieliński)
Filip Pokusa (naucz. Marek Zieliński)
Akompaniament Sara Jakubus - fortepian (naucz. Mariusz Modrzejewski)


Flip Optołowicz
Od 2006 roku uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina i Szkoły Muzycznej I st. we Wrocławiu w klasie gitary Marka Zielińskiego Od 2012 roku uczeń Ogólnokształcącej szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie gitary Marka Zielińskiego
Dodatkowe informacje [pdf]


Filip Pokusa
Urodzony 10 grudnia 1999 r. w Oleśnicy. Swoją przygodę z gitarą rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Oleśnicy, pod okiem znakomitej gitarzystki dr. Anny Pietrzak. Obecnie jest uczniem OSM I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie prof. Oświaty Marka Zielińskiego. Jest laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych w kategoriach solo, oraz kameralnych, m.in. II miejsce na 4 Ogólnopolskich Spotkaniach Gitarowych w Elblągu. Wielokrotnie brał udział w kursach mistrzowskich pod okiem znakomitych gitarzystów takich jak: Łukasz Kuropaczewski, Ewa Jabłczyńska, Marek Nosal, Marek Pasieczny, Robert Horna, Gérard Abiton, Justyna Sobczak Dylla, Dragos Horghidan, czy Alexandra Petrisor. Oprócz muzyki interesuje się sportem, uwielbia jeździć na nartach, łyżwach, czy rowerze.


Sara Jakubus
Od 2007 roku uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina i Szkoły Muzycznej I st. we Wrocławiu w klasie fortepianu p. Inezy Kuprianowicz. Od 2013 roku uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu p.Mariusza Modrzejewskiego. Ważniejsze wydarzenia w życiu artystycznym:
IV miejsce na Miniaturowych Zmaganiach Najmłodszych Pianistów w Świdnicy (2009r.)
Występ w Filharmonii Wrocławskiej z cyklu „Młodzi Pianiści Grają Chopina” (2010r.)
Dwukrotne Stypendium jednorazowe Prezydenta Wrocławia w dziedzinie kultury i sztuki (2011, 2012r.)
Wielokrotne nagrody na Międzynarodowym Polsko-Niemieckim Konkursie Pianistycznym Zgorzelec/Gorlitz: II miejsce(2009r.), III msc. (2010r.), II msc. (2012r.), III msc. (2014r.).
Dwukrotne wyróżnienie na V i VI Festiwalu Polskiej Muzyki Współczesnej im. Janiny Garści w Lublińcu (2009, 2011r.). I i II miejsce na Międzyszkolnym Konkursie Miniatur w Oławie (2012, 2011 r.). II miejsce na VIII Ogólnopolskim Łowieckim Konkursie Miniatur Fortepianowych we Wrocławiu (2013r.).