Reklama

Koncert pt. "Rendez-vous z Violettą Villas"

Anna Żebrowska - śpiew
Maciej Kieres - fortepian
15 grudnia (wtorek) 2015 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]

Zaproszenie [pdf]


„Rendez-vous z Violettą Villas" to koncert największych przebojów tej wybitnej artystki, określanej swego czasu mianem "głosu ery atomowej". Koncert został przygotowany przez Annę Żebrowską oraz Macieja Kieresa – muzyków, którzy przez ostatnich kilkanaście lat towarzyszyli Violetcie Villas na scenie.

Anna Żebrowska - rozpoczęła swoją drogę artystyczną w wieku zaledwie kilku lat nauką tańca w studiu baletowym “Ballerina” we Wrocławiu. W 1991 roku miała okazję nagrywać bajki w dziecięcym słuchowisku radiowym, przez kilka lat występowała w taneczno-wokalnym zespole “Przygoda”. W ciągu ostatnich dwunastu lat wywalczyła wiele nagród na ogólnopolskich festiwalach piosenki, jednocześnie zyskując ogromną sympatię widzów. Do największych osiągnięć w jej drodze artystycznej można zaliczyć I miejsce na Festiwalu Coverów w Wałbrzychu, II nagrodę w konkursie “Nocne spotkania literacko-muzyczne” z Elżbietą Adamiak (głosowanie publiczności) we Wrocławiu oraz nominację do finału Dolnośląskiej Listy Przebojów Polskiego Radia Wrocław, gdzie zaprezentowała swoje autorskie utwory. Przez kilka miesięcy trwania listy jej utwory były regularnie prezentowane na antenie, a Anna przez prowadzących Mariusza Borsę i Andrzeja Benke została określona mianem “dolnośląskiej Edyty Geppert”. W ciągu kilkunastu ostatnich lat czynnie występowała na terenie całego kraju, współpracując z czołowymi muzykami oraz artystami.
23 lipca 2000 roku w Lewinie Kłodzkim za zgodą Violetty Villas miała zaszczyt zaśpiewać piosenkę “Mechaniczna lalka” przy akompaniamencie Macieja Kieresa w jej koncercie. Tam również Anna osobiście poznała swoją idolkę i miała przyjemność wysłuchać z ust gwiazdy bardzo pozytywnej oceny wykonania piosenki oraz umiejętności wokalnych. Przez kilka następnych lat Anna Żebrowska dawała koncerty z repertuarem artystki, zaś obecnie powraca do niego koncertem "Rendez-vous z Violettą...".
Anna Żebrowska ma na swoim koncie także kilkuletnią współpracę z zespołem wykonującym repertuar grupy ABBA, z którym współpracowała przez cztery lata, występując z koncertami w Polsce, Niemczech i na Słowacji. Zagrali wówczas szereg koncertów na prestiżowych galach (np. Casinos Poland, Hotel Mariott), supportując polskich artystów (m.in. Perfect, Stan Borys, Budka Suflera). Od marca 2010 roku Anna Żebrowska wykonuje repertuar Anny Jantar w przygotowanym przez nią programie muzycznym "Tyle słońca..." Piosenki Anny Jantar, upamiętniając dorobek artystyczny Bursztynowej Dziewczyny. Przybliża on młodszym odbiorcom postać Bursztynowej Dziewczyny, zaś pokoleniu Anny Jantar pozwala przywołać wspomnienia z lat młodości.
Nie zapominając o ukochanym repertuarze Violetty Villas, latem 2011 roku Anna Żebrowska podjęła się pracy nad przygotowaniami do programu artystycznego z piosenkami gwiazdy. W listopadzie 2012 roku w Żninie miała miejsce premiera koncertu "Rendez-vous z Violettą...", który dziś odwiedza m.in. progi Teatru Zdrojowego w Kudowie Zdroju, czy Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.
Maciej Kieres - muzyk, pianista, przez ostatnie kilkanaście lat stały akompaniator Violetty Villas. Współpracował ponadto m.in. z takimi artystami jak Hanna Banaszak, Ewa Kuklińska, Grażyna Barszczewska, Krystyna Tkacz, Maciej Damięcki, Marian Opania, Zbigniew Lesień, Wojciech hrabia Dzieduszycki i in. Kompozytor i aranżer piosenek, muzyki do słuchowisk radiowych, spektakli teatralnych (m.in. zaaranżował i zagrał muzykę w spektaklu „Dziękuję za służbę” z 1997 r., w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego, w którym główną rolę zagrali Grażyna Barszczewska i Piotr Fronczewski). Dziennikarz TVP Wrocław, autor programów telewizyjnych o tematyce muzyczno-kulturalnej i publicystycznej. W 2012 roku wyreżyserował m.in. Galę Operowo-Operetkową w Pstrążnej k/Kudowy Zdroju oraz film dokumentalny o dolnośląskich laureatach Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu „Pamiętajcie o ogrodach... stamtąd przyszliście”.
W ramach cyklu „Dolny Śląsk Pełen Historii” współtworzył następujące filmy dokumentalne: „Marianna - Królowa Kotliny” 2010 (pomysł i koncepcja filmu, scenariusz, redakcja), „Daisy - wspomnienie minionego świata” 2011 (reżyseria, redakcja), „Ziemia Lądecka - wędrówki po niezwykłych miejscach” 2011 (reżyseria, opracowanie muzyczne, redakcja), „Opowieść o Zamku na Skale” 2011 (reżyseria, opracowanie muzyczne, redakcja), „Srebrny Lew - wędrówki po Ziemi Bystrzyckiej” 2011 (reżyseria, redakcja), „Twierdza Kłodzka” 2011 (reżyseria, opracowanie muzyczne, redakcja). Jest ponadto współautorem takich flmów dokumentalnych jak: „Zarekwirowano” 2009, (reżyseria, scenariusz), „Republika Bananowa. Ekspresja lat 80.” 2009 (reżyseria, scenariusz), „Nagroda kulturalna Śląska” 2009 (realizacja, scenariusz), „4 czerwca '89. Lekcja historii” 2010 (współpraca reżyserska).
Kierownik Działu Współpracy z Zagranicą w Ośrodku Kultury i Sztuki we Wrocławiu.
Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Maj z Muzyką Dawną we Wrocławiu.
Rzecznik Prasowy oraz członek Chorągwi Dolnośląskiej ZHP ds. kontaktów zewnętrznych.
W październiku 2013 roku odznaczony srebrną Odznaką Honorową „Zasłużony Dla Województwa Dolnośląskiego”, a 3 kwietnia 2014 otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury.