Reklama

Recital skrzypcowy Pauliny Anny Bujok

Gracjan Szymczak - akompaniament
3 listopada (wtorek) 2015 roku o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]

Program koncertu [pdf]


Paulina Anna Bujok ur. 26.07.1993r. w Rabce-Zdroju. Studentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec prof. Krzysztofa Bruczkowskiego.
W 2012 roku ukończyła Liceum Muzyczne im. Fryderyka Chopina w Krakowie w klasie skrzypiec prof. Antoniego Cofalika. W 2006 roku była stypendystką Małopolskiej Fundacji Stypendialnej „Sapere Auso” za szczególne osiągnięcia artystyczne, a w 2007/2008 rok była Laureatką Programu Stypendialnego Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego (USKI).
Paulina podczas kursów mistrzowskich doskonaliła swoje umiejętności pod okiem: prof. Krzysztofa Bruczkowskiego, prof. K. Danczowskiej, dr hab. Piotra Tarcholika, prof. Wandy Wiłkomirskiej, prof. Antoniego Cofalika. Brała również udział w kursach kameralnych prowadzonych przez prof. Jerzego Tosika, mgr Marcina Markowicza czy mgr Roberta Kowalskiego.
W 2007 roku koncertowała z orkiestrą Szkoły Muzycznej II st. W krajach Beneluxu i Niemczech. W latach 2009-2012 współpracowała z orkiestrą Camerata di Cracovia koncertując w kraju i za granicą m.in. we Francji czy Niemczech. W tym samym czasie występowała również z krakowską młodzieżową orkiestrą symfoniczną „Ostinato” w Stuttgarcie.
W czerwcu 2014 i 2015 roku brała udział w projekcie, organizowanym w ramach Leo Festiwalu. W lipcu 2015 roku otrzymała Honorowe Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym na Malcie.

Gracjan Szymczak urodził się w 1986 r. we Wrocławiu. Ukończył wrocławską Akademię Muzyczną w klasach: G. Kurzyńskiego (fortepian), L. Grzanki-Urbaniak (wiolonczela) oraz M. Pijarowskiego (dyrygentura) otrzymując dyplom z wyróżnieniem w każdej specjalności. W 2012 r. uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych.
Laureat ponad 40 krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Otrzymał m.in. Nagrodę Specjalną dla pianisty wyróżniającego się muzykalnością na XV Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Warszawie (2005); Grand Prix na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. M. Magina (Paryż 2009) oraz III Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim (Canberra, Australia 2011). Od 2012 roku pracuje jako pedagog fortepianu w macierzystej uczelni.