Reklama

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na 155 koncert z cyklu pn. "Stypendyści Samorządu Wrocławia - Miastu"

Organizacja i prowadzenie koncertu: dr Izabella Starzec-Kosowska
19 października (poniedziałek) 2015 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]

Program koncertu [pdf]

Noty o stypendystach i akompaniatorach [pdf]


Beata Atłas
Naukę gry na gitarze rozpoczęła w wieku pięciu lat w Społecznej Szkole Muzycznej I stopnia w Tymbarku, gdzie uczyła się przez dziewięć lat pod kierunkiem Pawła Janczy. W 2015 roku rozpoczęła naukę w OSM II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie gitary Marka Zielińskiego.
Jest laureatką kilkunastu nagród zdobytych w solowych i kameralnych konkursach instrumentalnych odbywającymi się m.in. w Ełku, Krakowie, Tychach, Kielcach, Dobczycach, Lublinie, Jaśle, Leżajsku, Rybniku. W 2015 roku zdobyła wyróżnienie w duecie z Karoliną Drozd oraz II miejsce w kategorii solo na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu, II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Rust (Austria) oraz wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Weimarze. W roku 2014 zajęła III miejsce na VI Ogólnopolskim Wiosennym Konkursie Gitarowym w Lublinie i II miejsce na IX Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym w Zambrowie. Swoje umiejętności doskonaliła podczas letnich kursów „Mistrz i uczeń” odbywających się w Europejskim Centrum Kultury im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, gdzie pracowała m.in. pod okiem Ryszarda Bałauszki, Marcina Dylli, Roberta Horny, Łukasza Kuropaczewskiego, Anny Pietrzak i Piotra Zaleskiego. Jesienią 2015 roku wystąpiła w duecie z Karoliną Drozd podczas Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego Gitara+ we Wrocławiu. W październiku 2015 uczestniczyła też w warsztatach gitarowych w Bremen (Niemcy).

Weronika Górska
Uczennica OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu Ireny Burskiej. Jest laureatką wielu konkursów na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim, a także międzynarodowym. W roku 2015 wygrała VIII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny „Mistrz Klawiatury” w Warszawie, zajęła II miejsce na Muzycznych Konfrontacjach Młodych w Koszalinie oraz zdobyła dwa wyróżnienia (I stopnia na I Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Od Bacha do Szymanowskiego” i na X Ogólnopolskim „Łowieckim” Konkursie Miniatur Fortepianowych).
Z ważniejszych osiągnięć lat poprzednich należy wymienić następujące nagrody: III miejsce na Gdyńskim Konkursie Kameralistyki Fortepianowej „Fortepian i ...” (2014) i na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej dla młodzieży szkół muzycznych II stopnia „Wokół Bacha” (2014), wyróżnienie na XVIII Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej (2014) oraz III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Görlitz/Zgorzelec (2013)

Nicole Kiełbasiewicz
Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu Heleny Furmanowicz-Kurzyńskiej. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych m.in. XX Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Jana Sebastiana Bacha w Gorzowie Wielkopolskim (2011), XVII Ogólnopolskiego Turnieju Pianistycznego im. Haliny Czerny-Stefańskiej w Żaganiu (2012), XII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Zgorzelcu (2013), XXI Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu w Sochaczewie (2013), XI Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku (2015).
Gra także w duecie (I miejsce na VI Ogólnopolskim Konkursie Kameralnym w Katowicach w 2013 r., III miejsce na IV Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych w Ełku w 2015 r.) oraz w trio fortepianowym – II miejsce na IX Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych w Rzeszowie w 2014 r., III miejsce na XXXIV Konkursie Zespołów Kameralnych we Wrocławiu w 2015 r.

Sara Kwiatkowska
Uczennica klasy wiolonczeli Urszuli Marciniec-Mazur w OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu. W ubiegłych latach była laureatką konkursów wiolonczelowych w Oleśnicy, Kłodzku, Warszawie, Bochni, Malborku, Bydgoszczy, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu.
W kwietniu 2015 roku odebrała nagrodę specjalną w filharmonii tallińskiej na Międzynarodowym Konkursie MTÜ „Noor musik” w Estonii. W tym samym roku zajęła również III miejsce na XII Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. K. Wiłkomirskiego w Poznaniu, II miejsce na X Forum Młodych Wiolonczelistów w Gdańsku, III miejsce na konkursie Młody Polski Wiolonczelista w Bochni oraz została laureatką Ogólnopolskiego Turnieju Wiolonczeli i Kontrabasu w Warszawie. Została także stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Występowała w wrocławskich Domach Pomocy Społecznej, na koncercie z Lea Leiten w pałacu Kadriorg oraz dla WOŚP.

Wojciech Oliszewski
Urodzony w 2000 roku we Wrocławiu. Uczeń OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego w klasie fortepianu Ireny Burskiej. Od 2012 roku gra w duecie z Laurą Schock prowadzonym najpierw przez Irenę Burską i Katarzynę Słówko, a obecnie przez Irenę Burskę i Katarzynę Kluczewską.
Wojciech Oliszewski uczestniczył w wielu konkursach ogólnopolskich zarówno solo jak i w duecie. Jest laureatem m.in. X, XI i XII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Görlitz/Zgorzelec, Ogólnopolskiego Konkursu Duetów Fortepianowych w Jeleniej Górze, Ogólnopolskiego Konkursu na Cztery Ręce i Dwa Fortepiany, Konkursu Pianistycznego w Legnicy, Międzynarodowego Przeglądu Zespołów Kameralnych w Jaworze. W kwietniu 2014 roku na Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku zajął III miejsce w duecie z Laurą Schock. Jest pięciokrotnym stypendystą Prezydenta Wrocławia.

Laura Schock
Uczennica OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego obecnie w kl. III gimnazjum. Uczy się gry na fortepianie pod opieką Katarzyny Kluczewskiej. W 2012 roku zaczęła brać udział w konkursach pianistycznych. Jej pierwszym osiągnięciem było II miejsce na XI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Görlitz/Zgorzelec. W tym samym roku rozpoczęła też działalność w duecie z Wojciechem Oliszewskim, z którym w maju 2012 zdobyli II miejsce na Legnickim Konkursie Pianistycznym Szkół Muzycznych I stopnia oraz otrzymali wyróżnienie na XII Ogólnopolskim Konkursie Duetów Fortepianowych w Jeleniej Górze. Duet „Oliszok” prowadzony był początkowo przez Katarzynę Słówko a obecnie opiekują się nim Irena Burska i Katarzyna Kluczewska.
W 2013 r. duet „Oliszok” zajął I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Görlitz/Zgorzelec oraz III miejsce na VI Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Utworów Fortepianowych na Cztery Ręce i Dwa Fortepiany dla uczniów szkół muzycznych I stopnia w Nysie. Również w 2013 roku, ponownie razem, Laura i Wojtek zajęli II miejsce na XII Ogólnopolskim Konkursie Duetów Fortepianowych dla szkół muzycznych I stopnia w Jeleniej Górze. W kwietniu 2014 roku na Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów im. K. i A. Szafranków w Rybniku pianistka zajęła II miejsce w kategorii solo oraz III miejsce w kategorii duetów z Wojciechem Oliszewskim. W tym samym roku duet zdobył I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych w Jaworze. W kwietniu 2015 r. otrzymała II miejsce (w kategorii solo) w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Mistrz Klawiatury” w Warszawie.
Laura Schock otrzymuje Stypendium Artystyczne Prezydenta Wrocławia od roku 2012.