Reklama

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na koncert pt. "Spotkanie z wiolonczelą"

Urszula Kopijkowska - wiolonczela
Katarzyna Neugebauer - fortepian
5 września (sobota) 2015 roku o godz. 16.00
Wstęp wolny

Plakat [pdf]

Noty biograficzne [pdf]

Urszula Kopijkowska - naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w szóstym roku życia. W 2010 roku ukończyła studia magisterskie o specjalności gra na wiolonczeli na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Andrzeja Sylwestra Zielińskiego i ad Piotra Hausenplasa. Podczas studiów odbyła roczne stypendium w Real Conservatorio Superior de Música ‘Victoria Eugenia’ de Granada w klasie prof. Gabriela Delgado. Czynnie uczestniczy w seminariach wiolonczelowych pod kierunkiem słynnych wiolonczelistów i kameralistów (Royal String Quartet, Erich Oskar Heutter, Quartetto di Cremona, Alexander Boyarsky, Reinhard Latzko, Ivan Monighetti, Niels Ullner, Andrzej Zieliński, Kazimierz Michalik, Tomasz Strahl, Urszula Marciniec-Mazur, Andrzej Bauer, Paweł Głąbik, Andrzej Orkisz). Koncertuje w Polsce, w Europie i w Azji solo, z towarzyszeniem orkiestry, w zespołach kameralnych, jak i w orkiestrze. Jest lauretką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Otrzymała nagrodę Ministra Kultury i Sztuki oraz była stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Jest laureatką „Muzycznego Forum Młodych”. W latach 2008-2011 była muzykiem Polskiej Orkiestry Sinfonii Iuventus, od 2010 roku współpracuje z orkiestrą Sinfonia Varsovia. Od kwietnia 2012 roku jest solistką-zastępcą koncertmistrza w Operze Wrocławskiej, a od października 2013 rozpoczęła studia doktoranckie w Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Urszuli Marciniec-Mazur, której jest obecnie asystentką. Szczególnym obszarem jej zainteresowań jest twórczość Mieczysława Weinberga, którego dzieła propaguje.

Katarzyna Neugebauer - pianistka urodzona w Poznaniu, od ponad 10 lat związana z wrocławskim środowiskiem muzycznym. Jako solistka występowała J. Kaspszykiem, A. Klockiem z towarzyszeniem orkiestr Filharmonii Wrocławskiej i Kaliskiej. Posiada w dorobku dwie płyty CD: ze skrzypkiem B. Bokunem (2009) oraz z B. Chilcottem z towarzyszeniem Chóru NFM(2012) Zapraszana w charakterze akompaniatora na ogólnopolskie i międzynarodowe konkursy wokalne oraz kursy mistrzowskie, gdzie współpracowała m.in. z R. Blakiem, K. Kaludowem, R. Nakonecznym, E. Douganem. W polu jej zainteresowań znajduje się muzyka współczesna, co zaowocowało szeregiem prawykonań utworów na takich festiwalach jak Eurosilesia, Gwiazdy Promują w Jeleniej Górze, czy Musik unter Zeit w Munster. Jako akompaniator współpracuje z wrocławską Akademią Muzyczną, Operą Wrocławską, oraz Chórem NFM, gdzie ma możliwość pracować m.in. z Paulem McCreeshem, B. Shwartzem, Ch. Poppenem.

Duet Kopijkowska-Neugebauer od momentu powstania (2014) uczestniczy w kursach mistrzowskich takich pedagogów jak np. T. Strahl, K. Borucińska. Zespół koncertował w Warszawie, Białymstoku, Krakowie, Wrocławiu, Międzyzdrojach. W kwietniu 2015 wystąpił w NOSPR w Katowicach.