Reklama

W ramach "Festiwalu ulicy Świdnickiej" Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na "Wieczór fortepianowy", gra Jerzy Owczarz

26 września (sobota) 2015 roku o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]

Program koncertu [pdf]

Jerzy Owczarz
Urodzony 1989 w Bielsku-Białej. Ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej w klasie Wacława Srogi. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Faryniarza. Podczas studiów został wyróżniony stypendium rektorskim, przyznawanym najlepszym studentom. Kształcił się także na Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych. Oprócz tego brał udział w wielu pianistycznych kursach mistrzowskich z udziałem m.in. prof. Borysa Petruszańskiego, prof. Aleksandra Orłowieckiego, prof. Istvana Lantosa.
W kraju występował z recitalami w Warszawie, Wrocławiu (w tym dwukrotnie na scenie Filharmonii Wrocławskiej), Krakowie, jak również w mniejszych miejscowościach. Koncertował również dla zagranicznej publiczności: na Węgrzech, w Anglii, Włoszech, Czechach.
Jest laureatem Concorso Internazionale di Esecuzione Musicale e Composizione "Valeria Martina", gdzie w kategorii G zdobył pierwsze miejsce (2011), dotarł również do półfinału 18 Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Leosa Janacka w Brnie (2012).
Oprócz działalności artystycznej prowadzi również działalność pedagogiczną. Jeszcze jako student rozpoczął pracę jako nauczyciel fortepianu w Zespole Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu. Ponadto dał szereg wykładów na temat wykonawstwa muzyki Chopina na wyższych uczelniach muzycznych w Pradze i Brnie.
Od niedawna zajmuje się również organizowaniem życia muzycznego Dolnego Śląska, od 2015 jest dyrektorem artystycznym Wojnowickich Salonów Muzycznych.
Biografia J. Owczarza [pdf]