Reklama

Klub Muzyki i Literatury zaprasza na koncert pn. "Duet skrzypcowy" w wykonaniu Pauliny Bujok oraz Magdalena Gąsior

16 lipca (czwartek) 2015 roku o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Afisz [pdf]


Paulina Anna Bujok ur. 26.07.1993r. w Rabce-Zdroju. Studentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec prof. Krzysztofa Bruczkowskiego. W 2012 roku ukończyła Liceum Muzyczne im. Fryderyka Chopina w Krakowie w klasie skrzypiec prof. Antoniego Cofalika. W 2006 roku była stypendystką Małopolskiej Fundacji Stypendialnej „Sapere Auso” za szczególne osiągnięcia artystyczne, a w 2007/2008 rok była Laureatką Programu Stypendialnego Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego (USKI).
Paulina podczas kursów mistrzowskich doskonaliła swoje umiejętności pod okiem: prof. K. Danczowskiej, dr hab. Piotra Tarcholika, prof. Wandy Wiłkomirskiej, prof. Antoniego Cofalika, prof. Krzysztofa Bruczkowskiego. Brała również udział w kursach kameralnych prowadzonych przez prof. Jerzego Tosika, Marcina Markowicza, Roberta Kowalskiego.
W 2007 roku koncertowała z nowotarską orkiestrą Szkoły Muzycznej II st. W krajach Beneluxu i Niemczech. W latach 2009-2012 współpracowała z orkiestrą Camerata di Cracovia koncertując w kraju i za granicą m.in. we Francji czy Niemczech. W tym samym czasie występowała również z krakowską młodzieżową orkiestrą symfoniczną „Ostinato” w Stuttgarcie.
Biogram [pdf]

Magdalena Gąsior naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat w PSM I st. im. L. Różyckiego w Świdnicy w klasie mgr Doroty Chudy. W roku 2003 r. zdała pozytywnie egzaminy wstępne do OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu do klasy prof. Krzysztofa Bruczkowskiego. W 2009 r. rozpoczęła studia na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu u prof. Krzysztofa Bruczkowskiego, gdzie w 2015 r. otrzymała dyplom studiów magisterskich. W 2014 r. zdobyła dyplom studiów magisterskich z wyróżnieniem w Conservatorio Santa Cecilia w Rzymie w klasie Maestro de Bonfils Massimo.
Jest uczestniczką i laureatką wielu konkursów skrzypcowych m. in. w Łodzi, Krakowie, Zielonej Górze, Velden am Wörthersee w Austrii, Belgradzie w Serbii, Elblągu (finał w przesłuchaniach skrzypcowych – 2008 r.), Poznaniu (zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu – 2009 r.), Berlinie (zakwalifikowała się do eliminacji Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego w Japonii, które odbyły się styczeń 2010 r.), Wrocławiu (zajęła II miejsce w I Międzynarodowym Konkursie im. K. Szymanowskiego i H. W. Ernsta - maj 2007 r.), Zell an der Prahm w Austrii (zajęła III miejsce w V Internationaler Eugene Ysaye Violinwettbewerb - wrzesień 2008 r.), Zagrzebiu w Chorwacji oraz w Caserta we Włoszech ( I miejsce – czerwiec 2014r.)
W czasie swojej edukacji brała również udział w wielu kursach muzycznych m.in. w Morawie, Puławach, Kołobrzegu, Dusznikach Zdrój, we Wrocławiu oraz w Rzymie pod kierunkiem wybitnych pedagogów: prof. K. Brucznkowskiego, prof. Z. Pilcha, prof. M. Rezler-Niesiołowskiej, prof. M. Grabarczyka, prof. Floriana Croitorua, prof. Kovacica, prof. E. Lawsona. Brała udział w koncertach, również solo z towarzyszeniem orkiestry w Polsce, Austrii, Niemczech oraz we Włoszech.
Biogram [pdf]