Reklama

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na jubileuszowy recital gitarowy Waldemara Zaborskiego pt. "Majowa Serenada"

Koncert z okazji 70-tych urodzin oraz 50-lecia działalności artystycznej
9 maja (czwartek) 2019 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]

Program [pdf]

W programie:
L. Brouwer, S. Moniuszko, H. Albert, B. Henze, R. Carbajo, L. Mozzani, B. Powell, i inni.


Recital przygotowany w hołdzie dla Leo Brouwera z okazji 80-tych urodzin artysty. Usłyszymy cykl Etiudos Sencillos I - XII oraz XIX i XX. Recital stanowi trzeci występ z całorocznego cyklu koncertów jubileuszowych z udziałem W. Zaborskiego, jego uczniów, zaprzyjaźnionych wybitnych młodych muzyków a także wirtuozów i kompozytorów zagranicznych. Cykl realizowany jest w licznych miastach m.in. Wrocławiu, Krakowie, Kielcach, Szczekocinach, Rabce Zdrój, Legnicy, Złotoryi, Pielgrzymce, Hamburgu...


Waldemar Zaborski. Gitarzysta, wirtuoz, pedagog akademicki, dyrygent, juror wielu konkursów gitarowych w kraju i za granicą. Jest absolwentem PSM II stopnia we Wrocławiu w roku 1976 w klasie dr Donata Serdapolskiego oraz Akademii Muzycznej w Krakowie – wydział instrumentalny: gitara klasyczna rok 1982 oraz Katedra Muzyki Dawnej: gitara 10-strunowa w klasie prof. Krzysztofa Kossakowskiego. Studiował również psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kształcił się dodatkowo na kursach mistrzowskich prowadzonych przez najwybitniejszych pedagogów i wirtuozów gitary zarówno polskich jaki i zagranicznych: Abel Carlevaro - Urugwaj, Ichiro Suzuki – Japonia, Jad Azcoul – USA, prof. A. Kowalczyk, prof. J. Nalepka, prof. K. Sosiński, prof. J. Oberbek.
Strona Waldemara Zaborskiego: www.zaborskigitara.pl
Waldemar Zaborski - rozszerzona nota biograficzna [pdf]