Reklama

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na koncert fortepianowy pn. ''Młodzi wirtuozi''

19 marca (wtorek) 2019 roku o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]

Program [pdf]

Wystąpią:
Marlena Chotloś
Karol Knapiński
Jan Piltz

Przygotowanie: Katarzyna Jaxa-Chronowska, Krystyna Dyżewska


Marlena Chotloś - uczennica V klasy Szkoły Muzycznej I stopnia im. G. Bacewicz we Wrocławiu w klasie fortepianu p. Krystyny Dyżewskiej. Brała udział w wielu konkursach regionalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych odnosząc sukcesy, wyróżnienia i nagrody. Interesuje się również muzyką kameralną.

Karol Knapiński - student I roku Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we W-wiu w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego oraz student Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Filologia Polska. W roku 2015 ukończył z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną im. G. Bacewicz we Wrocławiu w klasie fortepianu Katarzyny Jaxa - Chronowskiej, a w 2018 roku z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną im. R. Bukowskiego we Wrocławiu, w klasie dr hab. Anny Przyjemskiej - Śpiewak oraz Liceum Ogólnokształcące nr III we Wrocławiu. Laureat wielu konkursów muzycznych, literackich, miłośnik śpiewu chóralnego, członek grupy poetyckiej „Hurtownia”.

Jan Piltz - ur. 11 maja 2001 r. - uczeń klasy fortepianu w Liceum Muzycznym II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu pod kierunkiem prof. Pawła Zawadzkiego (od IX 2017 r.). Rozpoczął edukację muzyczną w 2013 roku - Szkoła Muzyczna I stopnia im. G. Bacewicz we Wrocławiu, początkowo na oboju, (nauczyciele: E. Słuszniak, C. Futyma) otrzymał wyróżnienie na konkursie w Legnicy w 2014 r. Pasja związana z muzyką fortepianową zaczęła się dopiero w roku 2015 - edukacja u pedagoga K. Jaxa-Chronowskiej (XII 2015 do VI 2017 r.), w PSM I stopnia im. G. Bacewicz. Po pół roku bardzo intensywnej nauki i pracy, przeniósł się od razu do III klasy fortepianu w dziale młodzieżowym tej samej szkoły. Nauczyciel prowadzący (K. J. CH.) zapoznała ucznia i skonsultowała z wybitnym pianistą i znawcą muzyki Chopina, komentatorem Konkursu Chopinowskiego w 2015 r. - Pawłem Kowalskim. W okresie od VI 2016 do III 2017, Jan Piltz miał okazję uczestniczyć w kilku lekcjach otwartych, prowadzonych przez Pawła Kowalskiego. W czasie edukacji w Szk. Muz. I st., uczeń otrzymał wyróżnienie na konkursie CEA - XII 2016, nagrodę (Mistrz klawiatury) XVIII Regionalnych Konfrontacji Pianistycznych Szkół Muz. I stopnia w Legnicy, brał udział w X Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym - Mistrz Klawiatury w W-wie oraz w warsztatach z prof. Pawłem Zawadzkim. Otrzymał wyróżnienie I stopnia na konkursie pianistycznym im. W. Kędry w Łodzi w 2018 roku. W tej chwili, pod kierunkiem profesora P. Zawadzkiego przygotowuje się do V Międzynarodowego Podkarpackiego Chopinowskiego Konkursu w Rzeszowie oraz Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im C. Czernego w Zamościu ,,Młodzi wirtuozi".