Reklama

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na koncert muzyki Rebecci Clark

16 kwietnia (wtorek) 2019 roku o godz. 14.30
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]

Program [pdf]

Anna Krzyżak - altówka
Aleksandra Czerniecka - fortepian
Ignacy Siarkowski - klarnet
Monika Hanus - fortepian


Anna Krzyżak jest studentką Hanns Eisler Hochschule für Musik w Berlinie w klasie altówki Simone Jandl w ramach programu Erasmus+, jednocześnie studiuje w klasie Piotra Reicherta w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jako solistka i kameralistka występowała w Europie i Azji podczas takich festiwali jak Chopin i Jego Europa, Szalone Dni Muzyki, Südtirol Festival, Dresdner Musikfespiele i Abu Dhabi Classics. Jako solistka prezentowała się z takimi orkiestrami jak Filharmonia Śląska, Filharmonia Zabrzańska, LGT Young Soloists i Archetti Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna. Jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych oraz stypendystką Prezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Śląskiego. W 2018 roku nagrała płytę z LGT Young Soloists dla RCA / Sony Music. Anna brała udział w kursach mistrzowskich z takimi pedagogami jak między innymi Wolfgang Klos, Roberto Diaz, Rainer Honeck, Patrick Jüdt, Evan Rothstein oraz z orkiestrą AUSKO i filharmonikami wiedeńskimi. W 2016 roku była półfinalistką konkursu Młody Muzyk Roku 2016.


Aleksandra Czerniecka jest studentką III roku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu Anny Jastrzębskiej Quinn oraz asystentki Moniki Quinn. Swoje umiejętności doskonaliła pod okiem takich pedagogów jak Andrzej Jasiński, Bronisława Kawalla-Ryszka czy Waldemar Wojtala oraz współpracowała z takimi artystami jak między innymi Eugen Indjic, Philippe Giusiano, Kevin Kenner i Jaques Rouvier. Aleksandra w 2016 roku była uczestniczką Bowdoin International Music Festival w Brunswick w Stanach Zjednoczonych, gdzie pracowała pod kierunkiem Douglasa Humpherys’a oraz Kurta Muroki. Jest laureatką wielu konkursów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej jak, między innymi II nagroda w Międzynarodowym Konkursie Młodych Muzyków „Citta di Barletta” w Barletcie, III nagrody w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Rzeszowie czy III nagrody w Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznej w Krasiczynie. Jest stypendystką między innymi Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Województwa Podkarpackiego i Prezydenta Miasta Rzeszowa.


Monika Hanus urodziła się 5 listopada 1990 r. w Zielonej Górze. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 7 lat. Była uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w klasie fortepianu prof. Karola Schmidta. W 2009 r. ukończyła I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi. W 2015 roku ukończyła studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego. Obecnie jest doktorantką w klasie kameralistyki prof. Heleny Furmanowicz-Kurzyńskiej. Jest laureatką licznych nagród i wyróżnień w konkursach ogólnopolskich jak i międzynarodowych. W ostatnich latach jako kameralistka zdobyła nagrody min.: II miejsce w Akademickim Konkursie Duetów Instrumentalnych (Wrocław), II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Visegrad 4 (Sarospatak, Węgry), I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych w Chieri (Włochy), III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kameralnym (Bydgoszcz) oraz wiele nagród i wyróżnień najlepszego pianisty (m.in: VII Ogólnopolski Festiwal Trębaczy, Międzynarodowy Konkurs im. Michała Spisaka).


Ignacy Siarkowski jest studentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie klarnetu Jana Jakuba Bokuna. Jako solista i kameralistka występował z Archetti Orkiestrą Kameralną Miasta Jaworzna oraz Młodzieżową Orkiestrą im. Karola Szymanowskiego, z którą dokonał nagrania utworu Attimo na dwa klarnety i orkiestrę Marka Grucki, wydanego na płycie CD. Ignacy koncertował w największych salach koncertowych w kraju jak, między innymi Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Studio S1 im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Teatr Wielki Opera Narodowa czy Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Pojawił się na takich festiwalach jak Szalone Dni Muzyki w Warszawie czy Jesienny Festiwal Alkagran. W 2018 wziął udział w 10. LEO Festiwal we Wrocławiu, który promuje młodych, obiecujących muzyków. Ignacy jest laureatem konkursów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej w Warszawie, Szczecinie, Piotrkowie Trybunalskim i Wrocławiu. Kształcił się pod okiem takich pedagogów jak Alessandro Carbonare, Vincent Alberola, Giamarco Cassani, Igor Frantisak, Jean Marc Fassard i wiele więcej. Stypendysta programu „Europa u bram”.