Reklama

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na ''Wieczór Rosyjskiego Romansu''

13 maja (poniedziałek) 2019 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny

Plakat [pdf]

Inna Kamarian (Uzbekistan) - sopran
Aleksandr Bardasov (Białoruś) - baryton
Jerzy Janke (Polska) - fortepian


Inna Kamaryan. Urodziła się w stolicy Uzbekistanu, w Taszkiencie. Wstąpiła do Liceum Muzycznego im. H. H. Nijazi gdzie uczyła się w latach (1994-1998) na fakultecie "Śpiewu Solowego''. Tam ukończyła Państwowe Konserwatorium Muzyczne im. M. Aszrafi, uzyskując stopień magistra(1998-2004r.) gdzie studiowała na wydziale'' Śpiewu Solowego''. Dysponuje sopranem liryczno-koloraturowym. Pracowała w Republikańskiej Specjalistycznej Akademickiej Muzycznej Szkole jako wykładowca wokalu (2004-2014) w Uzbekistanie. Prowadzi aktywną działalność artystyczną. Uczestniczyła w Międzynarodowym festiwalu współczesnej muzyki „Ilhom-XX (Uzbekistan). Jest laureatem Republikańskiego konkursu wokalistów (Uzbekistan).Brała udział w Międzynarodowym festiwalu ''NON SOLA SCRIPTA'' 13.07.2014r. (Wrocław. Św. Lipka).Uczestniczyła w koncertach poświęconych ważnym wydarzeniom kulturalnym i religijnym oraz w koncertach ku czci Anny German w Uzbekistanie i Polsce ''Klub Literatury i muzyki'' ( 2010-2018r).Współpracuje z Agencyjej ''Pro Musika''. Dawała koncerty w wielu świątyniach i na estradach Polski, Niemiec, Włoch i Rosji.


Aleksandr Bardasov. Śpiewak, baryton. Urodził się 02. 12. 1988r. W latach 2008-2010 był studentem Białoruskiej Akademii Muzycznej w Mińsku w klasie śpiewu prof. Michaiła Żyluka. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie dr Marka Rzepki (2010-2015). Ponadto swoje umiejętności doskonalił podczas kursów mistrzowskich, gdzie pracował pod okiem wybitnych pedagogów i śpiewaków. m. in. Eytana Pessena, Mariusza Kwietnia, Ryszarda Karczykowskiego i Piotra Kusiewicza. W 2014 roku był uczestnikiem Międzynarodowego Mistrzowskiego Kursu Operowego prowadzonego przez Maestro Vladimira Kuzmenkę. W 2012 r. zwyciężył w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Hochschule für Musik und Theater Felix Mendelssohn-Bartholdy“ w Lipsku. W roku 2016 zdobył drugie miejsce na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Juventus Canti we Vrablach na Słowacji. Aliaksandr Bardasau prowadzi aktywną działalność koncertową biorąc udział w festiwalach muzycznych o randze krajowej międzynarodowej. Publiczność mogła go usłyszeć m. in. podczas Festiwalu Wagnerowskiego w Lipsku, na 54 Międzynarodowym Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie-Zdroju, Jubileuszowym Festiwalu im. Jana Kiepury w Sosnowcu, IV Dobrodzień Classic Festival, XXIV Międzynarodowego Festiwalu Laureatów Konkursów Muzycznych w Katowicach oraz Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Wokalnej Voice&Piano w Krakowie. W maju 2014 roku zadebiutował na scenie Opery Krakowskiej kreując postać Hrabiego Almavivy w „Weselu Figara“ W. A. Mozarta. W maju 2015 roku występował w NOSPRze (Katowice) wcielając się w rolę sierżanta Belcore w „Napoju miłosnym” Donizetiego. W kwietniu 2016 występował jako solista przy wykonaniu „Requiem“ Gabriela Faure w „Filcharmonii Podkarpackiej“. W lutym 2016 roku zaśpiewał partię solową przy wykonaniu mszy Es-dur F. Schuberta w „Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego. Współpracował ze znakomitymi dyrygentami jak Christophe Rousset, Paul Goodwin, Dorota Agnoletto, Rafał Jacek Delekta, Vincent Dumestre, Stanisław Krawczyński i inni. Bogaty repertuar śpiewaka obejmuje zarówno dzieła najwybitniejszych kompozytorów muzyki operowej (W. A. Mozart, G. Donizetti, V. Bellini, G. Verdi, P. Czajkowski, G. Bizet, A. Rubinstein, S. Moniuszko i inni), jak również szeroki wybór pieśni kompozytorów słowiańskich i europejskich oraz muzykę oratoryjno-kantatową.


Jerzy Janke ur. 03.05.1952 r. w Warszawie, studiował w Petersburgu pianistykę u prof. Natana Perelmana, którą zakończył w 1976 roku. Od tego czasu współpracuje z wieloma instytucjami muzycznymi w Polsce: Filharmonią Narodową, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Dolnośląską, Estradą Stołeczną [Warszawska]. W roku 2010 przebywał na kontrakcie w Japonii, gdzie w największych hotelach na wyspie Hokkaido umilał pobyt turystom z całego świata.